Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak még anyák rajtam kívül...

Piroska és a farkas kérdése:

Vannak még anyák rajtam kívül akiken kifog az orrszívás, vagy én vagyok csak ilyen béna?

Figyelt kérdés
Kislányom fél éves múlt, kisebb náthával küszködünk csak, nincs nagy gond, épp csak nem kap levegőt az orrán néha. Probálom leszvni, de annyira hadakozik, h egyszerüen képtelen vagyok befogni a másik orrlyukát, anélkül meg állítolag nincs sok értelme. Szájjal szívhatot használunk, tehát mégcsak a hang sem riasztja, egyszerüen azt utálja, ha valami közelít az orrához. Bocsánat, h túl naturalisztikus leszek, de amikor még nem a sürüzöldtakonyrol van szo, akkor is feltétlenül szükséges ez? Tudom, h megvan a veszélye mindenféle arcüreg meg fül gyulladásnak ha bent maradnak a dolgok, ezért is vagyok elkeseredve a saját bénaságomon.
2014. okt. 17. 17:45
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolso! Én pont így szoktam kezdeni, de a feje is " önállo életet él" :). 3 kéz kéne, ez a helyzet. Mármint nekem...
2014. okt. 18. 14:28
 12/13 anonim ***** válasza:

Csak pár tanács:


1.ne fekve szívd,úgy nem elég hatékony.Gondolj bele ha te taknyos vagy szerinted fekve kitudnád rendesen fújni????Sztem nem csak ami "elől" van az orrüregben azt de ami "hátul" mélyebben van az ott marad!


2.Ha nem is zöldes a váladék akkor is szívni kell mert ha nem szívod pont attól fog felül fertőződni és akkor már tuti átfordul bakteriális takonnyá ergo zöldes-sárgássá


3.Én is úgy szoktam csinálni ahogy az a válaszoló írta aki gyerekdoki mellett dolgozik!Ráültetem a lábaimra az ő lábai az én combajim között!Egyik keze az én hónaljam alatt .Egyik kezemmel kicsit lefogom a melkasommhoz nyomom a kisfejét a másik kezemmel fobom az orrszívót és odateszem az orrocskájához és az egyik újjammal közben befogom az egyik orrlyukát!Így leírva bonyolultnak tűnik de nem az!

Amúgy igen a játékos felvezetés,a gyerek kezébe adni az orrszívót nállunk is bejött!Bár őm ég magától nem modja hogy szívjuk de ha én a kezébe adom akkor 80%-ban odateszi magának és kiszívattja!

ja amúgy sztem ezt a szájjal szívós orrszívót mindenképpen lekellene cserélned orrszívósra,sztem ez a leghatékonyabb!!

2014. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 p.csabesz ***** válasza:

Nincsenek csoda gyerekeim (bár számomra azok),

csak van a gyerekekhez érzékem. :)

Senkit nem akartam megbántani, de nem az erőszak a megoldás.


7hónaposan nekem sem mondta, hogy: szívjuk, de 1hónapos kora óta csináljuk, sosem volt gond. De az érdekes az, hogy ha szívni kellett, bekapcsolta a porszívót gond nélkül, ha porszívózni kellett, azt nem bírta. :)


Kedves kérdező!

Hidd el, ha nem szájjal szívhatót használsz, sokkal könnyebben fog menni.

Mi mindig úgy csináljuk, hogy térdre ültetjük, amikor kell sóoldat és Ő csinálja magának. Aztán persze mi is neki.

2014. okt. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!