Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet csinálni a "taknyos"...

Mit lehet csinálni a "taknyos" babával az orrszívás mellett?

Figyelt kérdés
7 hetes és ma reggelre jó taknyos lett,szürcsög összevissza,hiába szívjuk ki az orrát.
2013. szept. 17. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor gyakrabban kell szívni Neki + tengervizes orrsprayt kérdezd meg gyógyszertárba hogy mikortól adható, az nagyon sokat szokott segíteni a cucc kioldásában, jobban ki lehet szívni úgy az orrát.
2013. szept. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mutasd meg gyerek orvosnak. Az én kisfiam 3 hetesen lett a nagyobb miatt taknyos,mert elkapta tőle.. Már nem emlékszem mit kapott,de jó ha ráhallgat a doki a babádra.. Calcimusc,Fenistil csepp-esetleg Sinupret. Nekünk ezeket javasolja ilyenkor.
2013. szept. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 7 hónaposan volt először náthás, nem tudtam mit csináljak vele, elvittem az orvoshoz, bár láza nem volt. Azt mondta a doki, hogy jól tettem mert egy ilyen pici babánál még a nátha is komoly dolog. Menjetek el, jobb lesz ha megvizsgálja.

Nekünk gyakori orrszívást, Fenistil-cseppet, Cebion cseppet, tengervizes orrspray-t szokott javasolni.

2013. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14,5 hónapos a fiam, most először beteg :( . Mindenképpen doki, mert még nagyon pici. Tengervizes orrspray+szívás, Oscillo-t is lehet adni, 3 részre elosztva az ampullát, Cebion csepp, hidegpárásítás. Ilyen picinek orvosi utasítás nélkül nem adnék mást, Calcimusc leterheli a veséit, a mi dokink, aki nefrológus szakorvos, nem is ajánlja még nagyobbaknak sem. És anyatej, abból megkapja az ellenanyagot és folyadékot pótol :) ők hamarabb átvészelik általában enyhébb tünetekkel :)
2013. szept. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is vidd orvoshoz azért.Nekünk tengervizes sóoldatot,gyakori orrszívást,orrszívás utána nasivin baby orrcseppet javasolt,meg cebion cseppet.


Jobbulást a kicsinek!

2013. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A tengervizes orrsprayt használjuk.Ha nem javul elvisszük.
2013. szept. 17. 14:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Főzz kamillát és gőzölj a picivel felette, egy pléddel takard be magatokat a gőz felett, hogy intenzívebb legyen. Úgy felszaggatja a lerakódást, hogy másnapra semmi baja! ;)
2013. szept. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én anyatejet cseppentettem az orrába-ha van neked.nálunk bevált. a gyógyszertárban van cseppentő,pár ft.
2013. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Írt fel a doki cseppet,javult is valamennyit. :-)

Csináltjm sós párologtatót is,bár nem tudom ez használ-e valamit.Ártani csak nem árt. :-/

2013. szept. 19. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!