Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valami gond a kislányommal?

Lehet valami gond a kislányommal?

Figyelt kérdés

2 és fél hónapos a kislányom.

Átfordul néha a hasáról a hátára, de nem mindig.

Néha napok is eltelnek, hogy megfordulna.

Viszont ha lefektetem az ágyába mire később bejövök a szobába már keresztbe látom feküdni.

Fejét emelgeti ahogy ezt ilyen korú babának kell.

Lehet valami baj a mozgásával?

Házi orvosunk és a védőnő nem talált semmit.

Ortopédián is voltunk a csípője miatt, meg komplex szűrésen(has, koponya, csípő ultrahang)de nem találtak semmit.

Mivel tudnám fejleszteni a mozgását?


Egy egy babás anyuka



#mozgás #fejlesztés #csípő #komplex #2 és fél hónapos
2014. okt. 18. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
De mi a probléma? Hogy ritkán fordul át? Nem is kell még neki. Fél évesen kell forogni, addig meg van pár hónap. Azért nem találnak semmi bajt, mert nincs is. Ne aggódj, és nem kell fejleszteni, ha nincs probléma. Magától meg fog tanulni mindent.
2014. okt. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fejleszteni??? A fej emelésén kívül neki még semmit se kéne csinálni, bőven ráér 4-5-6 hónaposan szoktak forogni! Sztem nem ártani egy két baba fejlődése oldalt olvasnod! Ne csinálj vele semmit, az ég világon semmi de semmi baja, mindent megtanul a maga idejében semmit nem szabad erőltetni neki. Minden mozgásnak megvan a felső határa ameddig el kell kezdenie amíg azt a számot nem éri el semmi gond sincs! Nagyon aggódsz, ne figyelgesd őt ennyire. Ne siettesd, nem kell versenyezni más gyerekkel, minden gyerek más és más, és semmi baja nem lesz ha vmit később v előbb tanul meg mint a szomszéd, rokon, ismerős gyereke!
2014. okt. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

6. hónapos státuszon nézik, hogy a forgás rendben van e.

Nem nagyon értem, miért gondolod, hogy baja lenne a babádnak. Vagy csak azt szeretted volna elmondani, hogy a tiéd már 2,5 hónaposan meg tud fordulni és kúszni is tud már? Akkor ügyes és ennyi.

2014. okt. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én babám is túl korán fordult hasról hátra és már újszülött korában tartotta a fejét. Még a védőnő is mondta, hogy milyen ügyes...nekem meg korainak tűnt, elvittem neurológushoz és kiderült, hogy feszes az izomtónusa főleg a nyakánál így elkezdtük dévénytornára hordani.Nem is átfordult inkább borulásnak nevezném amit csinált. Babám a fejét se nagyon tette le és sokat volt ökölben a keze is. A háziorvosok sajna nemigen vannak képben az ilyen jellegű bajokkal sajna.
2014. okt. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!