Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki beoltatta egyéves vagy...

Aki beoltatta egyéves vagy kisebb gyerekét H1N1 ellen, nem érzitek ugy, hogy felesleges volt?

Figyelt kérdés
A járvány lement, itt vidéken egy ismerősöm sem volt H1n1- es tünetekkel beteg, sőt egy ovis vagy bölcsis babaismerősöm sem. Tavaly több influenzás volt a környezetemben és a családban is, most meg senki! A ti környezetetekben sok beteg volt, ezért oltattátok a kicsiket?nem lett ez egy kissé túllihegve?
2010. jan. 24. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

ne kiabáld el, most jön a 2. hullám...

1 év alatt nem oltanak, csak ha krónikus beteg a baba, v vmi komoly betegsége van. 18 hónapos volt a fiam, mikor megkapta az oltást, és egyáltalán nem bántam meg.

2010. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
3 éves kor alatt nem is szabadna ilyen teljes sejtes vakcinát adni, eddig ez műhibának számított...
2010. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Én nem oltattam mert még csak 10 hós de szerintem ne bánja meg az aki beadatta. Még nem is biztos, hogy vége van, hisz a hagyományos influenza ilyenkor szokott kezdődni. Állítólag még H1N1 is lesz és lehet, hogy még jobban fog fertőzni. Nekem volt 1 rokonom influenzás de nem tudjuk milyen típusú volt. Szerencsére nem volt semmi gáz de 3 napig nagyon beteg volt, ügyeletre kellett kísérni.
2010. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Itt vidéken a gyerekorvos azt mondta, hogy ő minden babának javasolja, akit már boltba, ide-oda visznek, többet van emberek közt. Simán oltogatta az egyéveseket. Azoknak is javasolta, akik nem bölcsisek, anya nem dolgozik, nincs tesó, aki hazahozza. Hát, nekem annyira nem logikus.
2010. jan. 24. 16:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem kötelező oltás az orvosnak meg javasolnia kell tehát ha valaki nem akarta akkor nem adatta be hiába javasolta.

3 voltam.

2010. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 11 hónapos volt mikor beoltattam. Nem bántam meg, mert

1. nagy a család és orvosellenes a rokonság, tehát nem oltatták be magukat (nagyszülők, nagybácsik, és távolabbi rokonok. sokszor találkozunk)

2. Az oltás ellenére még megkaphatja a betegséget, de sokkal kisebb az esély rá. Nem akarok aggódni és kórházba járni.

3. Mint kiderült az első H1N1 halottak a közvetlen környezetmből (szomszédom, szomszéd utcából és a városból) kerültek ki sajnos, így nálunk az utcán van a járvány.

2010. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

megkérdezhetem, h miért pontoztatok le? nem a pont érdekel, hanem szerintem nem írtam hülyeséget. ÁNTSZ-es édesanyával és biológus testvérrel esetleg tudom miről van szó...

2010. jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én beadattam a kisfiamnak, mikor betöltötte az egy évet! Nem bántam meg sőt, minenkinem javasolnám, mert biztosan hallottatok róla, hogy nemrég meghalt egy 27 éves kismama Nyíregyházán, és a kisbabája életveszélyes állapotban van. Az rokonom volt! És csak azért nem kapott oltást kismamaként, mert az orvos nem javasolta...ezek után nem volt kérdés, hogy beadatom-e a kisfiamnak, mi a családban már októberben megkaptuk az oltást, hogy ne legyen gond,amíg a kicsi nincs egy éves!
2010. jan. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!