Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg egyedül...

Hogyan tanítsam meg egyedül elaludni vagy felesleges? Ez normális amit a babám csinál?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10hónapos. Soha nem aludta át még az éjszakát. Legalább 3-5ször kel minden éjjel. Fél 9kor alszik el olyan éjfélkor szokott kelni először ilyenkor kiveszem a kiságyból és átkerül közénk. Már mindent kipróbáltunk hogy átaludja az éjszakát de semmi változás. Enni nem eszik éjjel csak teázik. Talán majd ha megérik rá? Honnan tudom hogy nem e én rontottam el valamit és azért kel? Nyugtalanul is alszik egész éjszaka forgolodik, felül, mászni akar, felállni. Viszont csak ringatva ölbe alszik el az sem jó ha leülünk állva kell altatni. Már ez sem mindíg kényelmes neki de akkor hogy altassam el? Ha melléfekszek simogatom akkor ordít hogy felakar kelni, ha hagyom sírni akkor annyira mérges hogy levegőt se vesz. Tudom a ringatással elrontottuk! Hogy tudnám helyrehozni? Már leszakad a derekam 12kg. Köszönöm ha válaszoltok.
2011. szept. 10. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ne vegyél el tőle egyszerre mindent. Én a teát megtartanám (már ha elfogadja majd), és a saját kiságyába próbálnám beszoktatni. Lesz néhány sírós éjszakátok, de meg fogja tanulni. Két percig sírni hagyod (mérd az időt órával),aztán kiveszed a kiságyból, megnyugtatod, megmondod, hogy most már nagyfiú, aludjon szépen a kiságyában és visszateszed (esetleg kicsit simogatod) aztán otthagyod. És ezt ismételgetitek addig, amíg el nem alszik. Minden éjszaka egyre kevesebbszer kell majd. Az nagyon fontos, hogy eközben Te NEM LEHETSZ ideges és feszült, a kicsi felé nyugodtságot kell sugározni, hogy minden a legnagyobb rendben, mondhatod is neki, hogy Te ott vagy a másik szobában, vagy mellette (ha a kiságya a ti szobátokban van).

Vagy ha Nektek jó az, hogy közöttetek alszik, akkor az is jó, de a ringatást hagyd el.

2011. szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Ezt a nappali alvásoknál is csinálhatom? Mert inkább akkor kell ringatni. Éjszaka elég ha kiveszem a kiságyból (éjfélkor) már alszik is tovább ha megnyugodott.( ordítva kel). Viszont akkor már nemtudom visszarakni mert ahogy beteszem ordít is. Nappal ha elaltatom és betettem az ágyába szépen alszik.
2011. szept. 10. 16:55
 3/7 A kérdező kommentje:
Inkább a kiságyban szeretném ha aludna éjszaka mert annyira nyugtalanul alszik hogy folyton 'keresni' kell a nagyágyba.
2011. szept. 10. 16:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális, megébred kicsit (én is szoktam), hiányzol neki és kiköveteli, hogy érezhessen téged. Mellettetek jól alszik?


A nyugtalan alvás lehet fogtól, de a mozgásfejlődés is tud ilyesmiket okozni, amit írtál.

2011. szept. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nemrég írt ide egy anyuka, hogy alvás problémáik miatt utolsó esélyként elmentek egy homeós orvoshoz, aki eléjük tett egy táblázatot, hogy válassza ki, milyen "tünetek" vannak, miért nem alszik, éhes-e, nem álmos, stb., kaptak rá valamit, miután kitöltötte a dolgot, és azóta csodaszépen átalussza a gyermek az éjszakákat.

Amiket én csináltam, mert ringatást akart a fiam (gerincsérvvel nem ment a dolog), hogy az ágyában a füléhez hajoltam, csititgattam, puszilgattam az ágyában, és úgy, fekve ringattam, ha érted, hogy értem. Finoman mozgattam, mintha ringatnám. Mai napig szoktam alkalmazni. Szerintem 10 hónaposnak nagyon sok a 3-5-szöri kelés.

2011. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem a suttogó 1-ben olvasott tanácsok bejöttek.
2011. szept. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem legelőször szoktassátok vissza az ágyába.ha felsír bemész hozzá,megsimogatod,megpuszilod,visszafekteted.ha nagyon ki akar jönni hozzád,kiveszed,megöleled,megpuszilod,visszateszed.esetleg próbáld meg,hogy mellette fekszel és simogatod a hátát.21 hónapos a kisfiam,2 hónapja alszik el egyedül és nagyjából végigalussza az éjszakát.és semmit nem csináltam másként,csak egyik napról a másikra szerintem megérett rá.viszont még mindig van olyan,pl pénteken,hogy ülnöm kellett a kiságy mellett,fogta a kezem és énekelnem kellett neki.de most megint jön a foga,valószínűleg az a baj.szóval kitartást,lesz még jobb a helyzet.
2011. szept. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!