Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kenguru és pihenőszék, mi a...

Kenguru és pihenőszék, mi a véleményetek róluk? Hasznos vagy teljesen felesleges?

Figyelt kérdés
Milyet vegyek, és milyet semmiképp sem? Jónak tűnik mindkettő, de nem tudom, hogy valójában hasznosak lesznek-e. Szeretném a segítségeteket kérni. Ötleteket, tapasztalatokat várok pro és kontra.
2011. júl. 29. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ez lutri, előre nem tudhatod :)

Nekem 3 gyerekem van, kengurut 2-nél használtam, 1-nél nem.

Pihenőszék az elsőnél még nem volt, de a másik 2-nél igen. Pontosabban az egyiknél kifejezetten pihenőszék, a másiknál az autóba való hordozót használtuk annak, jó sokáig abban is evett.

Javaslat: használt, de szép állapotú. Akkor nem kell szívnod a fogad, ha mégsem használjátok ki, és ugyanúgy el tudod adni, ahogy vetted. Ha újat veszel sokezerért, és mégsem jön be, hááát.. kellemetlen, és sokat buktok rajta. Mosható legyen, és akkor nem gáz, hogy használt.

2011. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pihenőszék nagyon jó, nekünk volt, a mai napig nyúzza a lányom. Már két éves.

Fisher Price, az a fajta, ami 18kgig jó, hintaszékké lehet alakítani. Mikor pici volt, abban ülve nézte amíg mosogatok, elvolt benne míg teregettem stb.


Kenguru: ez egy kényesebb kérdés. Én szerettem, abból Cybexem volt, a fektethetős fajta. 4 hetes korától használtam kb 10hónapos koráig. Akkor már nem volt el benne. Kis kihagyással megint elkezdte magát cipeltetni, akkor csípőkengurut vettem. Néha gondolkozom hogy elő kéne venni, mert most állandóan az "elfáradtam" szöveggel jön, pedig még ki se szálltunk a liftből :)

2011. júl. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Pihenőszékről még annyit, hogy a rezgő funkció nekünk nagyon hasznos volt, hasfájásnál kirezegtek a pukik, székrekedésnél kirezgett a kaki. :)

De hasgörcsnél tényleg áldás, volt, hogy éjszaka is abban rezgett szegénykém és akkorákat durrogtatott...

2011. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a Nandu hordozókendő nagyon bevált, pihenőszékben az enyém nem marad meg, ott uncsi:).De, ha tudsz olcsóbban venni próbáld meg.
2011. júl. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pihenőszék: Szerintem hasznos, az én kisfiam rengeteget feküdt benne (a miénk is Fisher Price volt, hintával kombinált). A játszószőnyegen, a járókában és a kiságyában is sírt, a pihenőszék volt az egyetlen olyan hely, ahol nyugton elvolt 10-20 percig, sőt olyan is volt, hogy elaludt benne. :)

Azóta eladtuk, de ha lesz tesó, megint veszünk, használtan, Vaterán.


Kenguru: Mi csak egyszer használtuk, párom nagylányának ballagásán. Akkor jó volt, hogy nem kellett a picur nagy fenekét órákig tartani. :) Viszont mi mindenhová autóval mentünk, szóval nem igazán volt rá máshol szükség. Sétánál babakocsiztunk, orvosnál, stb. meg a hordozójában várt. Ettől függetlenül nem baj az, ha egy olcsóbb kenguru van a készleten (a miénk 1000 Ft volt Vaterán, no name, Micimackós), mert ha valahol több órát kell ácsorogni a picivel, és inkább a közelségedre vágyik a hordozója helyett, akkor hasznos.

2011. júl. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pihenő székünk nem volt, nem is akartam. Míg pici volt, akkor a hordozó funkcionált mint pihenőszék. De csak akkor volt benne, ha pl. főztem és nem volt el egyedül a kiságyban.

Kengurúnk volt, szerettem. Ha boltba mentem, csak beletettem a gyerkőcöt és mehettünk is. Mivel a babakocsi a tárolóba volt, így mire előszedtem kezemben a babával, már rég odaértünk a boltba kengurúval. Sétára nem használtuk sose.

2011. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pihenőszékünk és kengurunk is van. A pihenőszéket a mai napig használjuk pedig már 14 hónapos a fiam. Nekünk is rezgős van és a hasfájós időszaknál nagy segítségünkre volt. A kenguruban ordított így annak semmi értelme nem van, mondhatni felesleges volt megvenni.
2011. júl. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pihenőszék:

nem teljesen felesleges, de meg lehet lenni nélküli. Pihenőszékből teljesen jó a legolcsóbb fajta is.


Kenguru:

nem felesleges, de nem egészséges, mert csípőből lóg a baba lába! DE! Léteznek olyan hordozók, amik egészségesek a babának! Ilyen pl. a hordozókendő, a mei tai, a csatos hordozó vagy a babaerszény.

Ilyet érdemes venni, mert a babák igénylik a testközelséget, a ringatást, és a szülő keze is szabad. Ráadásul mivel ezekben megfelelő helyzetben van a baba (enyhén felhúzott térdek, terpesz), így megelőzhetők ill. korrigálhatók különböző csípőproblémák (pl. csípőficam).

Pár szó a hordozásról, a hordozófajtákról és a helyes tartásról:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk FP akváriumos pihenőszék van. Tud zenélni pár dalt, rezeg, tenger zúgása, patak csobogás, eső hang van benne, és csüng két hal, amit akár fél óráig is el nézeget a kislányunk már 5 hetes kora óta. Rugizik benne, akkor ringatni tudja, és a halak is lengedeznek. Nagyon jó, hogy ezzel elfoglalja magát, de engem is lát. A kezét is itt szokta nézegetni (2 hónapos). Napi kétszer bele szoktam tenni. Itt szokott kakálni is általában, ülve könnyebb :-)
2011. júl. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!