Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák mit tennétek a helyemben?

Anyukák mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Annyira tanácstalan vagyok, kéne egy kis segítség. Van egy 4 hetes kisfiam és egy 2 éves kislányom. Nem igazán megy a szoptatás vagyis nagyon küzdeni kell a tejért, így nagyon sokat kell fejnem és azzal pótolok, de nem marad időm szinte semmire. A szívem szorul össze a kislányomért hogy rá sincs így időm... Szóval a kérdésem az lenne hogy hagyjam a fejést vagy megéri és egyszer csak lesz elég... Jajj nemtudom én még a tápszer felé is hajlok minden másnap sírok hogy miért kell így kínlódnom, ez volt a kislányom szoptatásakor is.
2014. okt. 20. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Én elsőszülött fiamnál sem szenvedtem a fejéssel, mert fájt és tiszta idegbeteg voltam már a sok próbálkozástól, mert így sem volt elég a tejem, pótolnom kellett,.ahogy nőtt, egyre többet. Nem bántam meg, hogy így döntöttem, szép emlék maradt a babakora és nem szenved hátrányt abból, hogy csak 2,5 hónapig tudtam szoptatni. Én a helyedben főleg nem erőltetném a dolgot.
2014. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is fejtem 2 óránként, hogy legyen. Feltornáztam egy bizonyos mennyiségre, de attól több nem lett, szóval ígyis-úgyis pótolnom kellett. Én is a legjobbat akartam a babámnak és azért kínoztam magam, még éjszaka is felkeltem és fejtem, de ezt úgy tudtam megcsinálni, hogy itt volt anyukám és rengeteget segített. Megértelek, rengeteg idő és energia és neked ott a másik kicsikéd is. Ne kínozd magad! Valószínű így sem lesz sokkal több és azt az időt, töltsd a "naggyal". Én a helyedben amikor csak tudnám mellre pakolnám a babámat, hagyj szopizzon és úgy adnám a pótlást. Ha csak 10-20 ml-t szopik, akkor annyit, a többit pótold. Ha végképp nem megy, akkor hagyjad. Ne kergesd magad az őrületbe a fejéssel. Amikor pihenhetnél vagy a naggyal lehetnél is fejsz, így csak kikészülsz és azért nem lesz tejcsi. Semmi hátránya nem lesz, ha tápszert kap! Jó babázást! :)
2014. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

nem ördögtől való a tápszer, hiába állítják be sokan annak. van akinek könnyen megy a szoptatás, van aki szenved. az én fiam 3 hónapos koráig szopizott, majd elfordult a mellemtől és csak a cumisüvegből volt hajlandó inni (képes volt éhségsztrájkot tartani amikor mellre akartam tenni). sokat fogyott, sok kínszenvedéses etetésünk volt. így viszont fejtem és egy idő után el kezdett csökkenni, hiába fejtem 2-3 óránként. kész idegbeteg voltam, és ezt a babám is érezte. hagytam a fenébe egy idő után.

most tápszeres, boldog, az etetések tök simán mennek, ismét nagyon szép ütemben hízik. nem éri meg, ha ennyire kivagy ettől és ilyen gyakran sírsz. egy a picike és a nagyobb gyerekednek sem jó, ha anya kivan idegileg :-)

2014. okt. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*EZ a picike.. - elgépeltem bocsi.
2014. okt. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is állj át tápszerre. Nem éri meg a szenvedést, és a 4 hét alatt azért már kapott anyatejet is... Nálunk 3 hétig volt hajlandó szopni a fiam, aztán tápszer. Most 15 éves egészséges kölök :)
2014. okt. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tápszer.

Kevés volt a tejem, babám kis súlyú volt, besárgult, nem is tudott nagyon szopizni.

Idegesség, sírás, szoptatási tanácsadásra mentünk, fejtem kézivel, gépivel, már lila volt a mellem és csak 30 millik jöttek le....

Na, akkor elegem lett, hullafáradt voltam, és eldöntöttem, hogy azt az időt, amikor a pici pihen, és én is pihenhetnék vagy házimunkázhatnék, nem fogom a hiába való fejéssel tölteni.

Szóval kapott tápszert, szépen fejlődött, én meg megnyugodtam.

Tápszerezd nyugodtan, a maradék idődben meg legyél a kislányoddal és pihenj.

2014. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

én is tápszert adnék a helyedben, hiszen mindent megtettél- és nem megy. Én sajnos egyátalán nem tudtam szoptatni. Az első babánál még nagyon furdalt a lelkiismeret- mert én is mindent megtettem- de sajna nem volt igazán tejem, csak csipegett-csöpögött valami- nénány kortyot tudott csak inni. A második-harmadik gyermekemnél már nem éltem meg ekkora csalódásként- nekem ez sajna nem megy. Mindhárom gyerekem tápszeren nőtt fel, egészséges okos szép gyerekek, és semmivel sem betegesebbek, mint az anyatejes társaik.

Én inkább a 2évessel tölteném hasznosan az időt, mint a hiábavaló próbálkozásokkal. :)

2014. okt. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Nem fejnék, hanem igény szerint szoptatnék. 3 gyermekem van, évekig szoptattam mindegyiket, de soha nem fejtem, nem is tudtam, egy cseppet sem. Pedig vettem elektromos mellszívót is, de egyszerűen nem indította be a tejleadó reflexemet...

Szoptatás közben is tudsz a másik gyermekkel foglalkozni. Mesélj neki,bábozzatok, beszélgessetek képeskönyvekről.

2014. okt. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
A tápszeres anyukák nevében köszönöm a lepontozást! :(
2014. okt. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!