Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a cumisüv...

Hogyan szoktassam le a cumisüvegről?

Figyelt kérdés
Kislányom 14,5 hónapos. Reggel és este cumisüvegből kapja a tejet. Próbáltam már leszoktatni a cumisüvegről, nem sikerült. Próbáltam neki 3 féle csőrös itatóból. Megszívja 1x, utána eltolja, elfordul, nem hajlandó meginni. Utána cumisüvegből rögtön megissza. Sima pohárral is próbálkoztam, az meg mind a nyakába folyik, nem tud még pohárból inni. Mit tehetnék még, hogy elhagyja a cumisüveget?
2014. okt. 21. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Még semmit. A szopi élmény még mindenképp kell neki.
2014. okt. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért olyan fontos ez? Tudom, nem dicsőség, de az esti kakaót az 5 évesem még cumisüvegből issza. Majd elhagyjátok később, amikor már nem igényli. Az enyém még ragaszkodik hozzá.
2014. okt. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a nagylány nagyon cumisüveges volt. Még a teát is abból itta. Vettem csőröset, ordított 2 napig, és mindig mutogatott a konyhapultra, mert ott volt a cumisüveg. Aztán rájöttem, hogy el kell pakolnom, és onnantól hogy kereste a szemével de nem találta nem is sírt. Próbálkozott a csőrössel. Azt meg kb 2 hónapig használtuk és eldobta, pohárért mutogatott. Ez körülbelül akkor volt, mikor már stabilan járt, jött ment, és olyankor kiszaladt hozzám a konyhába, ivott egy pár kortyot a pohárból és már szaladt is vissza játszani. Szerintem 15-16 hónapos lehetett kb. Kitartás! Úgyis megtanul majd pohárral inni, csak kell egy kis türelem, meg hogy az ő kis agya megérjen rá! Nem egyformák a gyerekek, még a testvérek sem. A kislányom egyik napról a másikra ivott a csőrösből, most 1 éves, és már próbálgatjuk a poharat, mert látja hogy a nagy is abból iszik és neki is az kell!
2014. okt. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

miért is akarod leszoktatni róla???


legkisebb fiam mikor ment oviba már szépen rendesen evett, ivott, de reggel és este az ágyban benyomta a tejcit a cumis üvegből ... feleségem erősködött, hogy ne hagyjuk, de nem engedtem, hogy megváltoztassuk ... aztán egyszercsak elhagyta ... ennyi

2014. okt. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem korai. A lányom 2 évesen döntött úgy, hogy akkor ő már nagylány, nem kell a cumisüveg neki. Akkor bementünk a DM-be, és ő választotta ki a csőrös poharát. Azt használta 2-3 hónapig, és utána már bögréből ivott. Na jó, szívószállal. A reggeli kakaót a mai napig szívószállal issza, most 3,5 éves.

Előtte n is próbáltam leszoktatni, vettem a különféle csőrös itatókat, de egyik sem kellett neki. Az kellett, hogy ő eldöntse, hogy nem kell. :)

2014. okt. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért akarod szegénytől elvenni, olyan pici még? A 2,5 éves fiam is a reggeli, esti kakaót/tejitalt cumisüvegből issza. Próbáltuk bögréből, de nem kell úgy neki én pedig nem fogom erőszakkal elvenni tőle, mert annak semmi értelme.
2014. okt. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam lassan 20 hónapos és napközben is cumisból iszik és este is a tápszert. Ő inna pohárból is de egyszerűen nem tud még, hiába próbálkozunk. Más itatókat nem fogad el. Én ezen nem aggódom, legkésőbb óvodába menésnél úgyis le fogják rakni mert látni fogják hogy más kisgyerek nem abból iszik. Miért zavar téged ez ennyire? Engem egyáltalán nem zavar.
2014. okt. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!