Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a cumisüv...

Hogyan szoktassam le a cumisüvegröl?

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 éves és már 13 hos kora ota probálom leszoktatni a cumisüvegröl.Kevés sikerrel.

Már probáltuk:csörös pohár,fél literes üveg,pohár stb.Mindent probáltunk és egy év alatt nem szokott le rola.Ha elveszem és mondom hogy pohárbol igyál akkor visitva követeli és ha nem adom oda akkor inkább nem iszik egész nap semmit.Télen még hagyán ha nem iszik de nyáron már melegben kiszáradhat nem?

Vagy csak én vagyok enggedékeny?SEGITSETEK!


2010. ápr. 26. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért szerintem 2,5 évesen már elég nagy ahhoz, hogy megértse, tudja, mi az, amivel tud téged irányítani. Válassz egy olyan napot, amikor épp elmentek otthonról és 2véletlenül" felejtsd otthon a cumisüveget! Így kénytelen lesz abból inni, ami van...(én a normál poharat javaslom, mert az oviban is abból kell inni). Ne aggódj, lehet, hogy lesz egy kis hiszti, de ha komolyan szomjas lesz, meg fog felelni neki a pohár is. ha ivott belőle, dicsérd meg, hogy milyen ügyes nagy lány már és milyen nagyon örülsz neki, hogy ekkora lányod van! Olyan napot válassz, mikor nem lesz még nagyon meleg és nem gond, ha kimarad egy-egy ivás :)))
2010. ápr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt még nem probáltuk de kiprobálojuk.Köszönöm a válaszodat.
2010. ápr. 26. 19:13
 3/4 A kérdező kommentje:

Kiprobáltam de nem vált be addig orditott mig nem kapott.Kirándulni voltunk és a párom beleunt a hisztijébe bement a patikába és vett neki egyet.Muszáj voltam neki abban adni mert nem kellet neki sem pohárbol sem félliteres üvegböl.

Megy szeptemberben oviban és nem tudom mi lesz ha nem lesz cumisüveg.Mindenki azt mondja hogy hadjam majd leszokik magátol és ne várjak csodát mert még cumizik.

Szerintetek a kettö összefüghet?

2010. jún. 1. 21:47
 4/4 Victory82 ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam szintén 2 és fél éves és tavaly augusztusban sikerült leszoktatni a cumisüvegről.Egyből nem sikerült pohárra váltani,hanem tudod lehet kapni olyan poharat,ami 2-3 decis és csak akkor jön belőle,ha szívja.Mi elmentünk vásárolni és mondtam Bencének,hogy most választhat magának olyan poharat,amilyet csak szeretne.Nagyon tetszett neki és vettünk egy hologrammosat.(nuby)Na ez bevált,együtt becsomagoltuk a cumisüveget és nem is kellett neki.Rá kb,1-2 hónapra ugyanezt csináltam,csak azt mondtam,hogy nem lehet teljesen kitakarítani a pohárban a szívószálat.(A kisfiam tisztaságmániás,úgyhogy 1:0 nekem.)Vettünk egy rendes figurás poharat,azóta abból iszik.Próbáld meg valamilyen mesefigurással,biztos van kedvence!Ha nem egyből a pohár jön be,az sem nagy baj szerintem!Én így is nagyon boldog voltam,hogy így sikerült!Szép estét!Üdv.Viki.
2010. jún. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!