Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány ml-ert eszik 3 hetes...

Hány ml-ert eszik 3 hetes babátok?

Figyelt kérdés
Nekem 150ml-ert eszik. Kicsit sokallom mert, azt olvastam, hogy a 2 hónapos baba eszik 150ml-ert. De miután megette a 120at még sír és kéri még a 30ml-ert.

2014. okt. 21. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Enyém kb. 100-120ml-t evett anyatejből ennyi idősen,

(aztán 140-150ml és utána már pótolnom kellett 3 hónapos kortától.)

2014. okt. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

az, hogy mennyit eszik, a tej minosegetol is fugg. a vedono azt mondta testsuly 10%+100 mlt egyen meg. ez nalunk a 3 hetes, 3500 gros babamnal 450 mlt jelentett volna. na most, o 300-350 korul evett, napi 6-szor, alkalmankent 60 mlt, megis heti 250 grammot hizott. (az atlag hizas het 150-200 gr). nekem tehat nagyon eros volt a tejem.


most harom honapos, a nagykonYv szerint 700 mlt kellene ennie de csak 500 korul evett (ezzel is szepen hizik). viszont par napja bedurrantak a melleim es elkezdett alkalmankent 150 ml korul enni...igy megeszi a napi 700 mlt viszont nem.hizik jobban, amikor lefejek latom hogy tiszta viz a tej, ki is pisili rendesen. na tehat ne aggodj, ha heti 250-nel nem hizik tobbet akkor csak vizesebb a tejed es adj neki annyit amennyit ker.

2014. okt. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kórházból mikor haza jöttünk 90ml-ert evett 4 óránként.

Majd 2 hetesen hirtelen váltott, hogy na neki 120ml kell. Ezzel már 5óránként kelt, hogy egyen. Most 3. napja már kéri a 150ml-ert és 6 órákat alszik tőle. Éjjel fel se kel, hogy egyen.


Picit aggodok mert, egyik ismerösömnek 3 óránként kelt ilyenkor a babája és megette mindig a 90-110ml-ert. Nekem elég sokat alszik a babám..és csak akkor kel fel ha éhes..de 3hetes még csak és 6 órán keresztül alszik.. Picit rémisztő... Kedden megyek csak védőnőhöz, hogy megtudnám kérdezni, de a Ti véleményetekre is kíváncsi vagyok.

2014. okt. 21. 22:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljesen hasonló a szitu nálunk is. Amikor a kórházból hazajöttünk még elég volt a kislányomnak a 60mili, másnap már kellett a 90. Most 10 napos és 120milit eszik, 4-5-6 óránként ébred és eszik. A védőnő nagyon sokallja, le voltam cseszve hogy oké hogy sírt a kajáért a kislány de minek adtam neki még... Mondja úgy hogy nincs gyereke, szóval fogalma sincs a dolgokról. Ha egy kisbaba sír mert éhes akkor annak enni kell adni, nem úgy van mint a másfél éves kisfiamnál hogy akár fél órát is eltudom húzni neki az ebédet ha valamiért úgy alakul...

Én már nem görcsölök ezen, ha éhes hát egyen, úgy sem tudok mit csinálni vele. Én próbáltam vizzel és teával is becsapni picit de egyiket sem fogadja el.

Kisfiam 2 hónaposan evett 150miliket 2 óránként, persze akkor is le voltam cseszve hogy el fog hízni a gyerek stb... Kisfiam jó súlyban van de nem elhízott gyerek. Mindig az igényeinek megfelelően etettem, mindig is többet evett mint az átlag gyerek és mégis egészséges és nem elhízott gyerek.

Szerintem ne aggódj ezen, felesleges, úgyis oda kell adnod neki a 150-et ha kevesebbtől nem lakik jól.

Minden jót.

2014. okt. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az enyém 80-100 ml-t eszik egy étkezésre, kivéve este az utolsó etetést, akkor 120 körül szokott kérni (anyatej+tápszer), napi hatszor eszik. A gyarapodása pont megfelelő.

Egyébként én azt vettem észre, hogy babája válogatja, hogy éppen mennyire van szüksége. Szerintem a tankönyvi értékek a legritkább esetben érvényesülnek.

2014. okt. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!