Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keltegetnétek 3-4 óránként...

Keltegetnétek 3-4 óránként egy másfél hetes babát?

Figyelt kérdés

10 napos a kislányunk, már a kórházban is aludt 6-7 órát is. Most is átalussza az egész napot, este van fent kb 2 órát de ennyi az ébrenléti ideje.

Tegnap átaludta az egész délutánt, konkrétan 6 órát aludt, majd másfél óra ébrenlét után 7 órát aludt éjszaka. A doktornő azt mondja hogy keltegessem 3 óránként de tényleg szükség van erre?

Második babánk, kisfiam legtöbb alvása 4 óra volt a másfél év alatt, soha nem keltegettem, mindig úgy gondoltam hogy ha éhes úgy is jelzi.

Most akkor keltsem vagy hagyjam aludni?

Amúgy elég sokat eszik, 120milit, szerintem ettől is alszik ilyen jókat. Általában 4 óránként kel enni de becsúszik a 6-7 óra alvás is.

Nem tudom, hogy mi lenne a jó, szivem szerint hagynám aludni de most megzavarodtam...


2014. okt. 22. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem ébresztettem, ráhagytam, hogy szóljon, ha éhes.
2014. okt. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem, hogy egészséges baba, nem sárgult be egyáltalán, szóval nem attól alszik ilyen jókat.

Köszönöm a válaszod!

2014. okt. 22. 10:59
 3/12 anonim ***** válasza:
Éjszaka semmiképp sem kelteném. Nappal mondjuk 5 óránként keltenèm.
2014. okt. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem kelteném.
2014. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam én is, hogy nappal figyelném hogy 5 órán belül felkeljen, éjszaka viszont hagynám. Nem akarom éjszaka is keltegetni, örülök hogy tudunk pihenni, 3 hónap múlva meg sírnék hogy rászoktattam a gyereket az éjszakai kelésekre...
2014. okt. 22. 11:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, kelteném és etetném 3 óránként.
2014. okt. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Napközben kelteném,éjjel biztos nem.
2014. okt. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ez az én kérdésem. Én sem tudtam mi legyen, de úgy döntöttem nem keltem, ha éhes felkel magától. Első este mikor nem akartam kelteni 2x ébredt, de tegnap este 9-kor elaludt, és hajnali 3.30-kor ébredt először. Nekem ma 12 napos a lányom. Tápszeres vagy anyatejes? Nekem is megeszi a 120 ml tápszert, most azon aggódom hogy nem sok az neki?

2014. okt. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az elsővel én is így jártam, nem költöttem, mondjuk nagyon nem is tudtam. 2 hét alatt beállt arra, hogy nappal 5 óránként evett, éjszaka aludt, de 10-12 órát. Cserébe nappal vigyorgott :)
2014. okt. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8!


Mivel nem 3 óránként eszi meg azt az adagot. De én akkor sem mondanám soknak ha 3 óránként eszi, mert ha neki ennyi kell akkor ennyi kell, én kislányom is mindig többet evett mint amit a dobozon írtak. Én biztos nem éheztetném v adnék helyette vizet ha ő ennyit megbír enni akkor annyit eszik.

2014. okt. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!