Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikrohullámú gőzsterilizálót...

Mikrohullámú gőzsterilizálót úgy is lehet használni, hogy nem mikrózom, hanem forrásban lévő vizet öntök bele?

Figyelt kérdés

Vettem egy mikrós Tommee Tippee gőzsterilizálót,de nem férbe a mikrónkba, túl magas. Arra gondoltam úgy használom majd, hogy vízforralóban forralok vizet azt öntöm bele,de nem tudom úgy is fertőtlenít-e.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. okt. 23. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet úgy használni. Mi is épp azért nem vettünk mikrósat, mert nekünk meg szélességében nem ment volna bele egyik fajta sem. Mi előtte direkt lemértük :) Inkább vettem használtam egy avent elektromosat. Jobb is volt, gyorsabb is és úgy gondolom kevesebb macerával járt.
2014. okt. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy kissé túlhabosított ez a sterilizálás, elsősorban marketing megint (mint a zenélő bili).
2014. okt. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Itt tényleg csak az a lényeg, hogy gőzben legyen, nem a mikrohullám sterilizál, tehát szerintem bőven jó a forró víz is és lezárni pár percre a gőzben.
2014. okt. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvileg jó lehet, csak ugye így gyorsan hűlni is kezd a víz.


Én az utóbbi időben (lustaságból vettünk vagy tíz cumisüveget, hogy ne kelljen gyakran tisztogatni őket) azt csinálom, hogy a szilikon cumi kivételével minden alkatrészt beteszek a mosogatógépbe. Ott 60 fokon elmossa a gép és gőzben szárad.

Így csak a cumi részét teszem sterilizálóba, de annak hiányában forró vízbe tenném.


Egyébként nem a sterilitás a lényeg, hanem az, hogy kézzel szinte lehetetlen maradéktalanul eltávolítani a tápszermaradványokat a résekből. A sterilizáló ezeket a maradékokat szedi ki - amie gyébként elkezdene rohadni idővel.

2014. okt. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy 20e körül már lehet kapni megfelelő mikrot. Néhány hete vettünk, 17 literes (amibe belefér a sterilizáló) került ennyibe.
2014. okt. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!