Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám születésétől kezdve...

Babám születésétől kezdve (főleg etetésnél, de máskor is gyakran) szétfeszíti a lábujjait. Ti is tapasztaltatok ilyet, mitől lehet?

Figyelt kérdés
A nagy lábujját kifelé és felfelé feszíti, a többi lábujja meg szorosan egymás mellett. Mintha "pipálna" a nagylábujjával és így úgy néz ki mintha egy nagy rés lenne a nagylábujja és a második között. Nem tudom értelmesebben leírni:) Szerintetek?
2014. okt. 23. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Talpi reflex (Babinski-reflex)

A talpi reflex a lényege, hogy a baba meghajlítja a lábfejét, lábujjai enyhén kitekerednek, nagylábujja enyhén elemelkedik a lábfej síkjától. Ennek az az oka, hogy ebben a korban az idei összekötetések még nem fejlődtek ki teljesen, így agy még nem tudja teljesen átvenni a test fölötti irányítást és nem tudja megakadályozni az ilyen spontán mozgásokat.

Kóros esetben a lábfej erősen a sípcsont irányába mozdul, miközben a nagylábujj felfelé fordul.


az orvosunk mindig ellenörzi ezt a reflexet, majd bologat, hogy oké, oké, nincs probléma, fejlödik az idegrendszere :D nálatok az orvos nem nézi ezt a reflexet (és még van jopár,amit nézni kéne elvileg)?

2014. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De nézték már jó páran a babámat orvosok/tornászok, de ezt a reflexet konkrétan nem nézte egyik se:)


Azt nem értem ebben amit leírtál, hogy "nagylábujja enyhén elemelkedik a lábfej síkjától", "kóros esetben...nagylábujj felfelé fordul"


Nem tudom akkor amit én leírtam az kóros-e, vagy sem?

Merthogy a nagylábujját felfelé feszíti, szóval hogy nem egy síkban van a többivel + rés is van. VAgy ez mit jelent, hogy felfelé fordul a nagylábujj? Bocsi hogy értetlenkedek:)

2014. okt. 23. 21:37
 3/3 anonim ***** válasza:
hát ezt igy látatlanban nem tudom megmondani (valoszinüleg akkor sem ha látnám :D) de az én babám is fesziti felfele, hátra.. szerintem a te babád is tuti rendben van :)
2014. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!