Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha most GYED-en vagyok és...

Ha most GYED-en vagyok és igényelni szeretném a TGYÁST, mert megszületett a második baba, akkor le kell mondanom a GYed-et vagy ez automatikusan megy?

Figyelt kérdés
Milyen oldalról tudom letölteni a nyomtatványokat? A munkahelyemen azt mondták, hogy már nem ők a kifizető szerv, mert a MÁK visszavette ezt a jogot mindenkitől. Ez igaz?
2010. jan. 25. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyed eddig kifizetőhely volt, akkor szerintem most is az ( 100 fő felett foglalkoztatott munkavállalónál kötelező a kifizetőhely) szerintem elérthetted, mert a MÁK-nál (Magyar Állankincstár) csak az egyszeri anyasági támogatást és a családi pótlékot kell rendezi.

A Tgyás és Gyed a kifizetőhely vagy a TB feladata.

A második baba születési anyakonyvi kivonatát, TAJ kártyáját, lakcímkártíáját és a korházi igazolást, - mitől meddig voltál korházban, a betegség kódja: 10 - vidd be a munkahelyedre, ha mégsem kifizetőhely akkor a Tb-hez menjél be. (A munkahelyeden mindenképpen jelentsed be, hogy a GYED helyett a Tgyást igényled.

A GYED-et kitől kaptad eddig?

Ha kérdésed van írj privát.

Üdv: Zs

2010. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, utánakérdezek mégegyszer.
2010. jan. 26. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!