Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan egy évnél...

Van itt olyan egy évnél nagyobb baba, aki semmilyen felnőtt ételt nem eszik?

Figyelt kérdés
15 hós, 9 foggal, sosem evett darabosat,nemhogy a mi ételünkből! Néha kis kenyérhéj, mostanában az sem megy. Ha a főzije darabos, inkább nem eszik. Zöldséget hussal, sajttal, gyümiket eszik, csak turmixolva, meg reggel-este tápi. Hogy lehet ezt eröltetni?a barátnőm kinevette szegényt, hogy még mindig pépet eszik:( olyan elkeserítő!már unom a próbálgatást is! Hogyan csináljam?először tegyek elè darabost, ha abból evett, kaphat pépet?
2010. jan. 25. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Gratulálok a barátnődnek, milyen barátnő az ilyen??

Az enyém 14 hónapos, szintén mindent turmixolok neki. Ő ilyen, ez van, kész, az érettségijén már meg fogja enni a darabos ételt. Én nem szenvedek ezen, néha megpróbálom, nem sikerül, nem baj, majd fog.

2010. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

óóóó, az enyém 16 hónapos és most kezd el "felnőtt" darabos kajákat eszegetni.

úgy próbáld meg, hogy párolt zöldségeket vagy pl. banánt adsz a szájába vagy a kezébe, így kezdd el a daraboshoz szoktatni. nyugi, nem fog megfulladni. vagy pl. puhára főtt tésztát, egyenként.

én puhább körtedarabokkal kezdtem ősszel,meg répával és most jutottunk oda, hogypl. rizst, tarhonyát, tésztát megeszi, de a húst pl. nem

a barátnőd meg hülye.

2010. jan. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
25 hós,tejtermékek+táp.A mi kajánkat csak kóstolgatja,ha erőltetem hiszti vagy hányás van.A tehéntejet csak megszagolja és fintorog és már van hogy csak 2 napot bír ki a 2E ft-os táp:(
2010. jan. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A tehéntejet nem bánom, hogy rá se néz, ugyis csak két éves kora után szándékoztam kiserletezni vele, de hogy csak bébikaja ennyi foggal? Adok elé ezt-azt, eddig fuldoklás és sírás lett belőle. A héten viszont a lökött barátném ropit adott neki, ugy ette , mintha mindig is ropizott volna. Aztán hiába adtam másnap, harmadnap, beleharapott és dobta el. Olyan fusztráló ez a kajatéma, főleg hogy még nem is megy egyedül, csak pár lépést, mondogatják körülöttem, hogy azért gyenge, meg azért nem megy, mert nem eszik "normál" kaját, pl hús krumplival, vagy egy jó sajtosmakarónit, túróstésztát, szendvicset....hát ezektől Ő igen messze tart még. Ja, meg hogy egyedül meg sem próbál enni...hogy enné egyedül a pépet szegény?
2010. jan. 25. 21:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem egyedül még nem is kellene ennie, legalább is az én 14 hónapos kisfiam sem eszik egyedül egyáltalán, néha játékból kavargatja a tálkáját, bőven ráérnek még ezzel! Az elindulás miatt se aggódj, ha pár lépést megtesz egyedül, akkor már csak napok/hetek kérdése, napról napra ügyesebb lesz! És a legfontosabb, hogy ne törődj azokkal, akik osztogatják a "bölcs" tanácsokat, ekkora hülyeséget, hogy azért nem indult még el, mert pépet eszik! :))


Nagyon sokáig én is aggódtam, mert csak pépet evett, kb 1 éves koráig. Utána egy vacsoránál megkínáltam egy falat kenyérrel az én vacsorámból, játék közben kapta, megette. Utána a következő falatot. És így tovább. Kellett 2-3 hét, mire idáig eljutottunk, hogy eszik rendesen - bár hozzáteszem, vagy csak pép, vagy csak száraz kaja, a kettő együtt soha pl. darabos főzeléktől öklendezik...

Szóval a lényeg, ne erőltesd, kínálgasd a tiedből, főleg ami nagyon finom, hátha rájön, hogy mégsem olyan rossz ez :)


És tényleg meg fog törni a jég, bár én sem hittem el! :)

Kitartás!

2010. jan. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

csak azt nem értem, hogy ha mindannyian egyetértünk, akkor mi a fenének vagyok lepontozva 66 százalékra, az első válaszoló meg 74re...????!!!!

szerintem teljesen használható, gyakorlatias dolgokat írtamXDXDXD

2010. jan. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valaki megint szórakozik,mert más kérdésnél is láttam értelmetlen lepontozást...én mindenkit felpontoztam!!!:)

játék közben kinálgassam, vagy mikor az etetésidő lenne?

2010. jan. 26. 08:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia szeretnék segíteni.Az én lányom dettó így volt most 20 hós és nagyából helyen vagyunk.15 hósan még turmixoltam mert a darabos bébi ételt kihányta,levessel keztem először is 1 répa husleves leve falatonként kockáztam a répát és közben rengeteg duma utánna bébi étel hogy jól is lakjon.Naprol napra növeltem az adagot,és így volt a kenyér katonákkal is pici falat,és mindíg több,ezt meg tápival öbliteetük le.Aztán két kanállal ettümk és ő is kanalazni próbált ha sikerült nagyon örültem és megtapsoltam,kézzel is engedtem(engedem)enni sőtt nálunk leves levét inni is lehet a tányérból.Két evés között 4 órát kivártam nem nasiztunk és csak vizet ittunk,mindenból meg kell kínálni puha kis darabkákkal a kajából előbb utóbb menni fog látod nekem 5 hónap volt,de az is igaz hogy nem miden gyerek éri el ezt az igény 12-13 hós korára hogy ő felnött kaját eszik van akinek ez egy kicsit késöbb jön el.Mindíg azt montam hogy a menyasszonyi tortáját már biztos nem turmixolom.
2010. jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsó gyakorlatias választ, ezen tapasztalatokra vagyok kiváncsi! Vagyis akkor először valami darabos kaja, pl miniszendvics, vajaskenyér, husi és krumpli, leves, aztán rá a megszokott étele vagy tápi. Elég ha egy nap egyszer próbálom, vagy minden egyes kanalazást igy kéne kezdeni?
2010. jan. 26. 13:15
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
szia utolsó vagyok minden evést igy kezdjetek biztos nem lessz először sikeres de ahogy telik az idő meglátod egyre többet fog enni a darabos kajából és észre sem veszed már rendesen eszi a ti kajátokat.Ne várj gyors eredményt de ha kitartó vagy és ötletes menni fog,probálj meg palacsintát sütni és addj a kezébe egy felet az én lányom úgy betömte a szájába azt hittem megfullad de nem szépen megeszi az eggyik kedvence sok sikert és kitartást ha elkeseredsz és tele a hócipőd akkor hadj ki pár napot.
2010. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!