Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek van macskája pici baba...

Akinek van macskája pici baba mellett, hogy oldja meg? Nekem is van és nagyon sokat kell takarítanom, de sajnos nem tudom odaadni őket. Már felnőtt cicák. Kertes házban lakom és sokat vannak kint. Többen vannak!

Figyelt kérdés

Mindenkit megkérek ne offoljon és kerüljék a kioktatást is, mint például veszélyes stb!!

Nem érdekel más csak a hasonló macskatartók tapasztalatai!


2010. jún. 19. 09:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
67%
Én kizártam a ciaámat a kertbe amikor hazajöttünk a babával a kórházból és már nem jöhetett be többet (pedig 5 éves volt tehát megszokta, hogy bejöhet). Nem egészséges kijárós macskával együtt "tartani" a babát. Ill. fordítva. :) Nem akarlak kioktatni, remélem nem tünt annak, hisz én is macskás vagyok. Hát sajnos a cica már nincs meg (megmérgezte valami mocsok tetűláda) de jól elvolt kint főleg nyáron. A cica jól alkalmazkodik nem kell félteni.
2010. jún. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is megszokják,el lesznek kint,ne engedd be őket a lakásba.
2010. jún. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Igen tudom, az enyém is sokat van kint. Ha bent van nem jelent veszélyt a gyerekre mert nem foglalkoznak egymással és soha nincsenek együtt egy helységbe vagy ha igen én ott vagyok és figyelem. Nekem a takarítás okoz gondot mert reggel végig porszívózok mindent (kanapék, fotelek.. szinte mindent) és késő délután még egyszer . A kanapé huzat levehető és 2 hetente mosva, fertőtlenítve van. Nálam mindig tisztaság van, itt nem látszik hogy vannak cicák csak már én unom kicsit.Ha rossz idő van egyszerűen nem bírom ki, hogy ne engedjem be őket és inkább vállalom a plusz melót.

A gyerek mellett hála istennek van időm a takarításra mert nagyon jó gyerek és nekem mindenre van időm mellette. 6 hónapos de sírni nagyon ritkán sír, elvan bármivel és szépen eljátszik a járókában!

2010. jún. 19. 10:08
 4/29 anonim ***** válasza:

Mi cicánk benti, soha nem megy ki. Minden nap kefélem a szőrét (mikor vedlik 2x 3x is), amilyen sűrűn csak tudok porszívózok. A gyerekek szobájába nem mehet be, leül a küszöb előtt és onnan nézelődik, kicsihez sem megy közel (3 hós). Babakocsiba mászásra 1 próbálkozása volt, akkor kapott büntit, azóta oda sem megy.

Sajna ez sok macerával jár ha azt akarom, hogy ne legyen tiszta szőr minden, de mi vállaltuk, tudtuk mivel jár:)

Viszont cserébe, a kicsi ha meghallja, hogy nyávog kacag neki, a nagy meg húzza nyúzza macerálja, enni, inni ad neki, imádja.

2010. jún. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
De hát én vállaltam őket is és erről nem akarok megfeledkezni. Nem ők választottak engem hanem én őket. (igaz akkor még szó sem volt babáról)
2010. jún. 19. 10:10
 6/29 A kérdező kommentje:

A 10.10 essel pont egyszerre írtunk és majdnem ugyanazt!:-))

Jó látni, hogy nem vagyok egyedül!

Köszi! :-))

2010. jún. 19. 10:12
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hosszú évekig volt cicám, most már kutyusom van. Nem kell őket elajándékoznod (szerintem).


Ami nálunk bevált mind cicákra, mind kutyákra:


Minden alkalommal, ha simogatjuk a cicát v. kutyát kezet mosunk, vagy legalább nedves törlőkendővel megtörlöm a kezét.

Csak szabályokat kell felállítani és betartani, akkor minden rendben lesz.

Pl. evés közben nem piszkáljuk, kakiba nem nyúlunk, és ha simogattuk, akkor kezet mosunk.


A cicáknak kintre készítsetek szélvédett helyen kuckót, a nyáron lesz idejük hozzászokni, télre belejönnek. Ha meg bemennek a lakásba, szerintem az sem tragédia, csak ne végezzék a dolgukat bent.

Gyakori takarítás kell a macskaszőr miatt (porsívó, felmosás).

Gyerekszobába ne tudjon bemenni a macska soha (szúnyoghálós ajtó lehet megoldás rá).

Nekem az egyik macskám pofátlanul felmászott az asztalra, ha nem figyeltünk, szóval ha ilyet is csinál, akkor le kell szoktatni róla.

A házban meg egyértelműen legyen meg a cica helye, amit a gyerek is tartson majd tiszteletben.

Ja, ha kaját, vizet adsz neki, azt olyan helyre tedd ezentúl, ami végleges és a gyerek sem tud hozzányúlni, mert a gyerkőc simán belemászik a macskakajába is.


Remélem segítettem.

2010. jún. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van cicám, ki is jár, vadászik is, de be van oltva, féreghajtva rendszeresen, de én nem zárom ki, eszembe sem jutott, valaha Ő volt a kedvenc, ki volt nyalva a v.l.ga, most meg néha megsimogatni nincs időm, így is ki van szegényem, nemhogy kizárjam. Sajna nem tudok minden nap takarítani, de megmondom őszintén nem is akarom burokban tartani a fiamat (ma 7 hós), hogy aztán az első apró baci ledöntse. Gyerekkoromban én a csirke szájából vettem vissza a kekszemet, és mégis élek. :)
2010. jún. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
40%
Zárd ki őket. Mi is ezt tettük.
2010. jún. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk régen volt a lakásban, de a talpán esős időben olyan koszt hozott be a lakásba ahová feküdv, borzalmasan nézett ki (a sár beleragadt a talpába), amikor elpusztult, még évekig találtam macskaszőrt a ruháim között. Nagyon szeretem a cicákat, de így soha többé nem akarok, hogy a lakásban legyen, főleg hogy kisbabánk van. A mamáéknál van, majd ott símogatja őket. Hát lehet, hogy én lassan kiszoktatnám őket a lakásból. Esetleg télen a nagy hidegben majd beengeded őket.
2010. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!