Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sűrűn kell a babák...

Milyen sűrűn kell a babák fogkeféjét cserélni? Mikor kell baba fogkrémről áttérni " felnőtt" fogkrémre? Mikor kell először fogorvoshoz vinni őket és hogyan készítsük fel őket a nagy találkozásra?

Figyelt kérdés
Gyermekem másfél éves és nenedent-el mosom a fogát, amióta megjelentek az első fogai, kb 2 hónapja áttértünk Oral gyerek fogkefére. Úgy tudom, 2 éves korig lehet használni a nenedentet. Azt mondták, hogy 2 éves korban kell őket először fogorvoshoz vinni.
2010. jan. 23. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Én akkor cserélem, ha már látom, hogy használt, de talán hivatalosan havonta kéne.

Én is nenedentet használok, addig kell ezt, amíg nem tanul meg köpni. Ez az egyetlen fluoridmentes fogkrém, és ha lenyeli a fluoridot, nem tesz jót. Tehát ha már öblít, jöhet a többi baba fogkrém, amiben van fluorid.

Én már vittem 8 hósan a babám fogorvoshoz, mert fehérnek láttuk a fogait a dokival, de a fogorvos megnyugtatott, hogy nincs gond. Azt mondta, félévente ajánlott elvinni a babákat , a baj megelőzése végett. Ha látod, hogy gond van a fogaival-van akinek már feketén bújnak ki-mindeképp vidd, ha nincs , szerintem akkor is jobb minél előbb, hogy "szokja" és még ne ellenkezzen annyira.

2010. jan. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Hogy érted hogy fehérnek láttátok a fogát??
2010. jan. 23. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy érti hogy egyes részein mintha fehérebb lenne ilyen pici foltokban..legalábbis nekünk ilyen volt. De semmit se kellett csinálni vele, elmúlt. Mi 1 évesen vittük először fogorvoshoz a fehér foltok miatt, és most 2 évesen vittük megint, csak úgy hogy minden oké e.

Nem akarom hogy annyira féljen a fogászattól mint az apja aki képes hetekig szenvedni amikor már annyira fáj neki h muszáj elmenjen...://

Én 2 havonta cserélem a fogkeféjét de kettő van neki és igy körforgásban cserélödik lényegében. Az egyik egy gyerek elektromos fogkefe szenzitiv feje, a másik meg egy hagyományos gyerekfogkefe.

A bölcsibe is vinni kell egyet.

Fogkrémből elmex egereset használunk 2 éves kora óta itthonra, bölcsibe 1-7 éves korig való tejfogkrémet (gabi).

2010. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Sajnos én is olyan félénk vagyok mint a férjed, 2 évig nem mentem dokihoz(terhesség alatt se), mert nem fájt, aztán az egyik bedurrant,most már 2 hónapja járok, 9 fogam ment tönkre....
2010. jan. 24. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!