Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám 4 hónapos. Tápizunk,...

A babám 4 hónapos. Tápizunk, meg napi két-három alkalommal cicizik (inkább nyugi cici, nem sok jön belőle). Ma adtam először vizet neki, csak 20 ml-t ivott. Ti adtok tápi mellett más folyadékot? Ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés

Volt, hogy kb. 2 óra múlva éhesen sírt, de nem mertem tápit adni ilyen rövid idő elteltével.

ha 1 alkalommal kevesebbet eszik a babátok volt már, h. 2 óra múlva adtatok enni neki (4 hósan)?


2010. jan. 25. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi 2 hós kora óta tápszeresek vagyunk, mindig is 2 óránként evett, sőt, volt, hogy csak másfelet bírt ki 2 étkezés között, sosem ette meg a dobozon előírt adagot. Vizet csak a hozzátáplálás óta adok neki, most 6 hós és 3 óránként eszik. Az nem lehet baj, ha vízzel itatod.
2010. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pár napja volt 1 műsorban,hogy nem csak az anyatej,hanem a táp mellé sem kell +folyadék.Az én gyerekem a táp mellé nem is ivott semmit,az elég folyadék volt neki.
2010. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én eleinte csak ciciztettem, aztán vegyesen cici + tápi, és a mai elvekre hallgatva nem adtam neki inni, illetve a tápi mellett egy kis vizet próbáltam, de nem itta, azt gondoltam nem szomjas. 6 hónaposan beteg lett, csináltam neki kamilla teát, megivott belőle egy húzásra 100 ml-t ! Azóta adok neki teát, elég sokat iszik minden nap, és már bánom, hogy nem adtam előbb. Valószínűleg itta volna előbb is, csak a víz nem ízlik neki, azért nem ivott.
2010. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A teát mivel ízesítetted? Mecsek bébi teánk van itthon de cukor nélkül nagyon "semilyen" íze van:)

Szívem szerint ha szomjas, csak baba vizet adnék.

Én sem szeretném nagyon itatni, de néha valami anyai ösztön azt súgja, hogy szomjas.

Ez is egy olyan kérdés, amiben megoszlanak nagyon a vélemények. Pl. anyukám a mai napig "hülyének" néz, hogy nem adok szinte egy napos korától teát a lányomnak...:):):) és még sorolhatnám:):):)

2010. jan. 25. 21:07
 5/12 anonim ***** válasza:
20.53-as vagyok. Én már nem adok gyógyteát, mert nincs semmi baja. Vettem Hippet, őszibarackosat, azt nem kell ízesíteni, de ezt ritkán adom neki, inkább Rooibost, ez vörös tea, nincs benne se koffein, se tein. Eleinte tettem bele egy nagyon pici cukrot, aztán elhagytam és megitta anélkül is. Mint írtam, eleinte (fél évig) én is ragaszkodtam hozzá, hogy nem adok neki inni, főleg teát nem, elég az anyatej, ill tápi, én sem hallgattam az idősebbekre. Aztán egyszer egy ismerősöm az utcán ránézett a babára és azt mondta szomjas, be van esve a kutacsa. Mivel hordozóban volt, ülő helyzetben, és azt olvastam hogy fekve kell nézni, azt gondoltam nem baj, és bár mondtam a dokinak, ő is azt mondta nem baj, ha kicsit be van esve a kutacs. Aztán láss csodát, mióta iszik, nincs beesve a kutacsa sem, még ülő helyzetben sem. Tényleg megoszlanak a vélemények erről is, én nem is akarlak rábeszéni semmire, a te döntésed, csak a személyes tapasztalatom ez. És én már bánom, hogy nem adtam neki korábban teát.
2010. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, hallgattni fogok amegérzédeimre, ha úgy látom szomjas, megkínálom:)


még egy kérdés: a hipp tea meddig áll el készen? reggel megcsinálom és egész nap ihatja, vagy az is frissen jó (mint a tápi)?

Ilyet tuti fogok venni:)

2010. jan. 25. 23:06
 7/12 A kérdező kommentje:
persze nem csak a hippet kérdezem, bármelyik teát:)
2010. jan. 25. 23:09
 8/12 A kérdező kommentje:

a 23:06-osnál: megérzéseimre:)

csak fél kézzel, ölemben a manóval így sikerült:)

2010. jan. 25. 23:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi is 2,5hónapos korától tápisak vagyunk,én az elejétöl kezdve adtam neki teát,mikor még szopizott akkor is!Ugyanis ö is szomjas szerintem,és nekem is azt sugta az anyai ösztön,h adjak!Mi is elöször mecsek babyt ittunk,megcsináltam neki egyszerre 2dl,és abba tettem neki mokkáskanálnyi cukrot,csak ezt nem ittuk tul sokáig,mert a kamilla miatt nem jó!Most már isszuk a pickwick gyerekteát,az is nagyon fincsi,abba nem is kell semmi.Az instantot is isszuk 3hótól,abból mi a milupásat isszuk a gyümölcsöset és az öszibarackosat,mind a kettöbe van c-vitamin is,de én vmikor csepegtetek bele 2-3csepp citromlevet,rendes citromból!Adj neki nyugodtan enni tápit,nem baj ha 2óra telt csak el.Nekem is rengeteget eszik a fiam,most 4hós mult,most már beállt a napi 4-5étkezésre,de van amikor még kér pluszba,a vacsiját este 8kor kapja meg,és utána alszik másnap reggel 9ig!Meg ha jól látom 4hósak vagytok,adhatsz neki már tejpépet is,ez is jó laktató,ha gondolod szivesen segitek,h melyikkel érdemes kezdeni,és a gyümi bevezetését is elkezheted,ha már csak kicsi tejed van!Lehet azért is kéri mert nem elégiti ki már öt étkezés szempontjából csak a tejci meg a táp!Remélem tudtam neked segiteni!
2010. jan. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az elözö vagyok,a 11.21es,azt elfelejtettem irni,h én az instant teát reggel megcsinálom neki 2dl-t,és azt issza egész nap,nincs töle semmi baja,nem romlik el!
2010. jan. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!