Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rossz anya vagyok mert...

Nagyon rossz anya vagyok mert nem tudom szoptatni a babámat?

Figyelt kérdés
És tényleg betegesebbek a tápos bavák? Mert ezzel piszkál mindenki hogy szoptass de nem megy mert folyton kiköpi a cicit és ha fél órät a cicin van utána 20 perc és ordít
2014. okt. 24. 10:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
Gondolom, VALÓDI szopis tanácsadó segítségét is kérted. Ingyen van, ennyit még megtehetsz.
2014. okt. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
dehogy vagy rossz anya... nem mindenki tudja szoptatni a babáját, nem ettől válik valaki jó-vagy rossz anyává :) én a nagy lányomat 6 hétig tudtam szoptatni, de az is kínszenvedés volt, és őszintén mondom örültem mikor végre átálltunk tápszerre, mert végre annyit tudott enni, amennyivel jól lakott és emiatt én se stresszeltem magam agyonra :) 14 éves és akármilyen hihetetlen is, évente ha egyszer beteg sokat mondok! akkor is 1-2 nap láz és kész... 2. gyermekünk örökbe fogadott, így ugye alap a tápszer :) igaz még csak 7 hónapos, de még náthás se volt... szóval én azt mondom az immunrendszer erőssége nem az anyatejtől függ !:)
2014. okt. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nálunk a húgom egyszerűen ki nem állhatta az anyatejet, hiába próbált édesanyám bármit tenni. Csak a tápszert ette, de abból is hetente másik fajtát kellett venni, mert megunta. Anya próbálta belekeverni az anyatejet a tápszerbe, de úgy már nem kellett neki... Komolyan. Ennek ellenére ő is teljesen értelmes és teljes értékű emberré vált. Anyukám pedig nem lett tőle rossz anya. Te sem vagy az, emiatt ne legyen bűntudatod!
2014. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%

Gondolom itt most megerősítést vársz. Nem ettől rossz vagy jó anya valaki, ezt te is tudod... Ha mindent megteszel a szoptatás érdekében és nem megy, akkor senkinek nem jó az erőltetés. Hidd ezt el!

Amit az első írt, szoptatási tanácsadó, azt még mindenképp megpróbálnám, ha eddig nem tetted!

Ebből ne csinálj lelki problémát magadnak, az a lényeg, hogy a babád jól lakjon, jól fejlődjön és boldog legyen. Ha ez a tápival sikerül, akkor azzal.


Az már más kategória, ha valaki azért nem szoptat, mert sajnálja rá az időt, félti a mellét, alakját stb..., de az sem az én dolgom minősíteni.

2014. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
NEM!!!!!!!! Szeresd a babát , legyet sokat a friss levegőn és ennyi !!! nekem is fél év keleltt mire sikerült megértenem, és nem sírnom amiatt, h nem tudtam szoptatni a babámat. ugyanugy felnő a tápszeren is!
2014. okt. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
hát....én is hasonlóan voltam mint te vagy az egyik válaszoló...kórházban nem tudtam szoptatni, nem segítettek, csak az utolsó nap kaptam tanácsot hogy próbáljam védővel. nah úgy elfogadta, meg nekünk nem jött be az "így kell tartani a babát" dolog, szinte begörcsöltem tőle tetőtől talpig és a fiamnak sem volt jó. azt egyszer csak a hátán feküdt oldalra fordította a fejét és úgy volt jó neki. azt itthon a férjem kérésére elhagytam a védőt és sok küzdés árán sikerült anélkül is szoptatnom, DE kb 5perc után kiköpte a cicit és feszengett, üvöltött...stb kínszenvedés volt, és így elkezdtük tápszerezni is, nah attól egyre kevésbé fogadta el és a végére már oda jutottunk hogy csak a cici elé tettem és már sírt. akkor döntöttem el hogy fejem és úgy adom neki, de így is elapadt kb 8 hét alatt. tehát a fiam kb 1.5 hónaposan lett tápszeres. azóta a férjem elkapta a hasmenéses vírust, én is és ő is ezt az influenza szerűt, én ugye nem tudtam kerülni a picit, de még sem kapta el egyiket sem. tehát...és szerintem ha ekkora hisztit lever a babád...nem hiszem hogy túl jót tesz neki lelkileg.
2014. okt. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha van tejed fejd add neki úgy én is így teszek igaz fárasztó sok időt elvesz de sajos olyan a cicim hogy abból nem tudna enni.2 hós a kisfiam és szerencsére így elfogadja a tejet. Ettől nem vagy rossz anya de ragadj meg minden lehetőséget hisz a babának az anyatej a legtökéletesebb. Kitartás.
2014. okt. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én is úgy csináltam, mint az utolsó. Fejtem és úgy kapta meg a fiam. A mellemből annyira erősen spriccelt, hogy nem tudta nyelni és mindig fuldoklott. Néhány leszürkülés és kórházi megfigyelés után úgy döntöttem, hogy jó lesz üvegből is, csak élje túl az evéseket.
2014. okt. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
Miért lennél rossz??Az anyatej csak egy étel,amit lehet pótolni tápszerrel.Nem betegesek a tápszeres babák számos példát tudok erre,hogy az anyatejes hamarabb betegszik le és többször.Nyugi ami nem megy nem kell erőltetni, a babának nyugodt és kiegyensúlyozott anyukára van szüksége nem egy frusztrált,idegeskedő,szoptatással kínlódó anyukára.
2014. okt. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

Dehogy vagy rossz anya!

Èn nem szopiztam de kb 2 évente vagyok beteg, akkor voltam kórházba mikor születtem meg szültem. Nem az anyatejtől függ.

2014. okt. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!