Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit főzzek 9 hónapos fiamnak?...

Mit főzzek 9 hónapos fiamnak? Aki:tejallergiás, válogatós, nem eszi meg az ízetlen fűszertelen, összeturmixolt ételeket.

Figyelt kérdés
nap mint nap azon agyalok mit főzzek amit szívesen jó étvággyal megenne a fiam. Elég keveset eszik,és még ezt is válogatva.pl. Nem szereti a krumplit.sóskamártást sem. Rizstejjel főzök neki.Ötleteket?
2010. jan. 25. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Húslevesből,vedd ki a répát és mondjuk csirke májat.Ezt ugyis izesited és hátha izlik neki.
2010. jan. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is a húslevest javasolnám. De csinálhatsz pl karfiollevest, rántással, tejföl nélkül, de rendesen fűszerezve. Az nagyon ízletes.
2010. jan. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
húslevestből a zöldségeket szoktam adni neki,azt még meg is eszi,de minden nap nem adhatok neki.
2010. jan. 25. 22:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt a válszt tegnap írtam, bemásolom, ne kelljen kattintgatni.


Minden főzeléket (2 adag) úgy kezdek, hogy egy fej hagyma, 2 fokhagyma olívaolajon megpárolva, rá a hús, (általában csirke vagy pulyka), majd mindenféle zöldség. Általában egyszerre 4-5 félét is teszek bele. (A védőnőm szerint lencsén és babon kívül mindent ehet.) Mindig van ami dominál: cékla, borsó (külön főzve, paszírozva), répa, cukkini, spenót vagy sóska (egyszer egy héten). De majdnem mindenbe teszek pár szem fehérrépát, kelbimbót, karalábét, sütőtököt. Felkockázva van a fagyasztómban mindenféle. Sűríteni rizzsel vagy krumplival szoktam. Hetente kap bele egy kis főtt tojássárgáját.


Mindenféle zöldfűszert, pici sót, köményt is használhatsz már. Szerintem így már nagyon ízletesen lehet főzni.

2010. jan. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az üveges ellen valami fóbiád van? Bocs, azért kérdezem így, mert sokan zsigerből elutasítják.

Mert arról legalább tudod, hogy miből van, tejmentes, ellenőrzött alapanyagból, sokféle bio is van már közte.

Az ára lenne csak gond, de ha rizstejjel főzöl és naponta többfélét és még meg se eszi ráadásul, akkor én üvegeset adnék neki, anyagilag is megéri. Sokféle íz, általában nagyon szeretik.


Másik ötlet, hogy elmész egy bölcsibe a környéken (ha van) és ott előfizetsz neki étkezésre és elhozod minden nap (legalább sétáltok mindig :-)).

300 Ft körüli összegért olyat kap, ami tuti tejmentes és mindenmentes, dietetikus állítja össze a menüt, egyensúlyt tart a hozzávalókban, satöbbi...

Ha kell, otthon pépesíted.

2010. jan. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem akár a paprikás krumpit is megpróbálhatod :) paprikát ehet, krumplit ehet, hagymát ehet :) lehet, a krumplit magában nem fogadja el, de ennek azért legalább van íze :) kicsit kevesebb paprikával csináld. hátha örülni fog neki. :)
2010. jan. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

semmi kifogásom az üveges ellen,sőt.. de sajnos ezt sem eszi meg.amennyit már kiöntöttem a lefolyón...

paprikás krumplit sem eszi meg,már ezzel is próbálkoztam. köszönöm azért a válaszokat

2010. jan. 26. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!