Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell aggódnom vagy bármit...

Kell aggódnom vagy bármit tennem 5 hónapos lányom alvásáért?

Figyelt kérdés
5 hónapos lányom az utóbbi 2-3 hétben napi 10-12 órát alszik összesen (éjszakával együtt). Nappal szinte semmit, max. ha hordozóban rajtam van (de akkor is csak 0,5-1 órát szunyókál). Este pedig az eddigi 7-1/2 8-as elalvás sokszor 22-23 közé kerül. Nem sírós, csak nem akar aludni. Ha elalszik cicin, azonnal felébred, amint az ágyába kerül. Valakinek volt ilyen? Ez egy szokásos "ki kell várni" időszak?
2010. jan. 26. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy szokásos e, de szerintem nem szerencsés cicin elaltatni a babát. Sajnos az én babámnál is változó, hogy mennyit alszik. Van, amikor nappal 1-1,5 órákat alszik kaja, és játék után, van mikor csak 30-40 perceket. Szerintem ez attól is függ, hogy mennyire fáradtak ki, milyen fronthatás van éppen. Próbáld meg többször levinni, mondjuk délelőtt meg kora délután./persze csak 20-30 percre ebben a hidegben/, hátha az is kiveszi a kis erejét!

-4,5 hónapos baba anyukája-

2010. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A mi 6-hónapos lányunk is nagyon keveset alszik napközben (már kb 2 hónapja), magától sosem alszik el, mindig altatni kell. Szerintem nem igaz, hogy azért nem alszik, mert ő olyan baba, akinek kevesebb alvásra van szüksége; egyszerűen csak nehezebben alszik el, és nekünk kell segítenünk neki.


Itt egy cikk, amit hasznosnak találtam ezzel kapcs:

[link]

2010. jan. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, és én úgy vettem észre, hogy azért idővel ez javul, vagy lehet, hogy már mi tudjuk jobban kezelni. A mi babánk holnap lesz 6-hónapos, és egy ideje így altatjuk napközben: az első jeleknél rá a mi ágyunkra, körbepárnázom, leengedem a redőnyt, melléfekszem. Sokszor 10 percig is sír, ilyenkor többször felveszem megnyugtatni, aztán visszateszem. Hozzámbújik, aztán elalszik. Az elején picit nyugtalanabbul alszik, de 10-15 perc után már magára tudom hagyni. Így tegnap és ma is már kb 1,5 órát aludt egyhuzamban plusz volt egy-két 10-perces alvás is.
2010. jan. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!