Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fektessem koraszülött...

Hogyan fektessem koraszülött kis súlyú babám éjszaka?

Figyelt kérdés
A doki szerint légzésfigyelővel bárhogy lehet, mások szerint éjszaka az oldalán aludjon. A legjobbat hason fekve alszik, de éjszaka nagyon aggódom a bölcsőhalál miatt

2014. okt. 30. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
PIC-en nem voltatok? Az én babám volt (nem koraszülött), ott minden baba, aki már nem inkubátorban volt, hason aludt, légzésfigyelővel. Ha úgy alszik jót, akkor ne erőltess neki mást. Sztem igaza van a dokidnak.
2014. okt. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha van légzésfigyelőd hason mehet nyugodtan egyébként tényleg oldalt a biztonságos (nem alszik olyan mélyen h kihagyjon, nem fullad meg ha bukik)
2014. okt. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Szia. Az én babám 35+1 naposan született, egy napot volt NIC-en ott minden babát hasra tettek. Most 3 hónapos de gyakran alszik hason.
2014. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is volt a PIC-en, ő sem volt koraszülött, de már egy naposan az inkubátorban hason volt. Nekünk már ott is azt mondták a nővérkék, hogy nyugodtan altassuk hason. Azóta is úgy alszik, már 8 hónapos.
2014. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
oldalt vagy háton ha nem bukós. és légzésfigyelővel.
2014. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hason. Igaza van az orvosodnak. Mellesleg: a hason fektetés pár ezrelékkel növeli koraszülötteknél is a bölcsőhalál kockázatát, ellenben mind a csípőjének, mind a bukás szempontjából (elkerülhető az aspiráció) a legjobb póz (háton könnyen aspirál, az oldalán fektetés pedig hosszú távon nem tesz jót neki, abszolút nem élettani csecsemőpóz, kissúlyú koraszülöttnél pláne nem).
2014. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is korababám van. Már a PIC-en mondták, hogy hason jókat alszik, háton sírdogál, és ha elalszik hamar megébred, nyugtalan.

Hazajövetel után hason altattam, légzésfigyelővel. Már 13 hónapos, még mindig hason alszik, még mindig légzésfigyelővel. Paramami vagyok.

2014. okt. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindkét fiammal megjártam a PIC-t, ott csak akkor fektették hasra a babákat, ha már sehogy nem bírtak elaludni. Egyébként oldalt fektették őket. Én is az oldalukra fektettem őket mindig.
2014. okt. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A doki azt mondta, hogy a háton alvás azért nem jó, mert terheli a szívét, az oldalt alvás meg ortopédiailag nem jó, mert rosszat tesz a csípőjének. A nővérkék azt mondták éjjel csak az oldalán altassam, mert úgy biztonságos. Fogalmam sincs, hogyan jó.
2014. nov. 2. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!