Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit tennél ha állapotosan...

Mit tennél ha állapotosan gyermekedet bölcsibe szoktatnád és a gondozónő rákérdezne miért járatod a gyereket ha otthon leszel?

Figyelt kérdés

Természetesen vittem munkáltatóit. Elszólta magát anyósom a terhességemről, az egyik gondozónőt ismeri. A mi gondozónőnk azzal érvelt, hogy szerinte a gyereknek jobb lenne velem otthon ha amúgyis várandós vagyok és kiirattam magam táppénzre hiszen most lett csak két éves. Azért kértem a táppénzt, mert nehéz a munkaköröm.

Szerintem pedig jó lesz neki a közösség, jelenleg 8 hetes vagyok, könnyebben beszokik az oviba.


2014. szept. 22. 18:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
Jobb lesz neki a bölcsiben, mint otthon veled. Ha megszületik a pici, akkor vele kevesebbet tudnák foglalkozni, mint eddig.
2014. szept. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Attol fuggoen valaszolnek, hogy hogyan tette fel a kerdest. Ha pofatlanul, hogy mit kepzelsz magadrol, akkor mondanam, hogy semmi koze hozza. Ha erdeklodoen, rosszindulat nelkul, akkor elmondanam, hogy miert dontottem igy.

A hugom bolcsodei gondozono, o is ra szokott kerdezni - volt mar, hogy anyuka azert adta be a kicsit, mert apuka lelepett es kenytelen volt terhesen is dolgozni, ott pl tettek ki egy felhivast a faliujsagra, hogy ha van valakinek felesleges akarmije, azt leadhatja a gondozoknal es tovabbitjak a raszorlonak. Volt olyan, aki felt, hogy nem tud megbirkozni ket gyerekkel, tole megkerdeztek, hogy akar e beszelgetni valakivel, esetleg be akar e ulni megfigyelni egy masik csoportban a csecsemokkel es picikkel foglalkozo gondozonot. Mondjuk ok mindenkitol megkerdezik, hogy miert akarjak bolcsibe adni a gyereket.

2014. szept. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kedvesen kérdezte meg, hogy miért szeretném beadni a gyermekemet.

Nem értem miért szükséges magyarázkodnom ha vittem munkáltatóit, semmi közük hozzá, hogy babát várok és táppénzenre irattam magam .

2014. szept. 22. 19:32
 4/17 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk az a helyzet, hogy én itthon vagyok a picivel, a kisfiam 27 hónapos, és jár bölcsibe délelőttönként. Kell neki a társaság. 1 hete jár, és bizony sokszor nem jutott rá idő a pici mellett. Próbáltam mindenbe bevonni, de megunta a pelenkázásokat, a kistesó öltöztetését, büfiztetését. 1 hétig volt neki érdekes. A szoptatások alatt van, hogy játszik, de többnyire egyedül ténfereg és anya, gyere, anya, gyere. Nem ültethetem minden ilyen alkalommal a tévé elé. Van, hogy egész délelőtt mászkál utánam egy mesekönyvvel, többször leülünk olvasni, de a kistesó sírásától nem hallja :( Nincs segítségem, a házimunka is nagyon nehezen megy velük, mert a kisebbik szinte soha nem alszik. Nem tudom, ezt mások hogy csinálják, de a kisfiamnak kellett egy kis társaság, gyerekek, akikkel játszhat egy kicsit délelőtt. A gondozónők nálunk tudják, hogy van kistesó, de nem volt számukra kérdés, hogy miért jár a nagy. Amikor pár napig nem vittem, hogy együtt legyünk, akkor csak kérdezték, hogy nagyon nehéz volt, ugye.
2014. szept. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Nem, kozuk valoban nincs hozza, de sokszor azert kerdezik, hogy segithessenek, ha szukseges. Nem kellene mindig a rosszat feltetelezni.
2014. szept. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
15%

én nem foglalkoznék vele, kitérnék a kérdése elől. mert nincs köze hozzá! amúgy is, amig dolgozol, szavuk nem lehet, a bölcsibe felvették a gyereket, ugyhogy a gyerek maradhat a bölcsibe. ha megszületik, és már ovis lesz a gyerek, akkor az ovinak meg úgyis kötelező felvennie.

tudod mit? a békesség kedvéért mond azt, hogy lesz munkád, csak nem a munkahelyeden hanem a családi vállalkozásban. akkor megnyugszik a FONTOSKODÓ gondozónő... te meg élvezd ki a szabad időszakot, mert aztán lesz bőven feladat, mikor már két gyerekről gondoskodhatsz :)

2014. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Igazából ilyet nem kérdezhetne,de amúgy igaza van.Baromi megterhelő éjszakázni egy picivel,de reggel kelni,készülődni,vinni a nagyot.Hazaviszi a betegségeket a picinek,te meg úgyis otthon vagy,szerintem tök felesleges,én nem is engedném.Aki mindenképpen közösségbe akarja vinni a gyereket az menjen játszótérre,játszóházba,baba klubbokba vagy ha nagyon meg akar szabadulni a gyerekétől akkor fizessen családi napközit.Várom a lepontozást :)
2014. szept. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%
Hát én nem vinném. Mifelénk csúnyán néznek az ilyen hogy is hívják őket..kényelem-anyukákra.
2014. szept. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Egyebkent miért zavar, ha megkerdezik? Felnott emberként csak ki tudsz állni a velemenyed mellett....
2014. szept. 23. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Ha otthon leszel, miért adod bölcsődébe? Ezt sosem értettem.

Rokonom is beadta az alig 2 évest, pedig akkor szült. Most fél éves a pici, de már a 3. gyereken gondolkodik...Fel volt háborodva, mikor beszóltak neki, hogy talán másnak szüksége lenne arra a férőhelyre...

2014. szept. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!