Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hónapja köztetek alvó 1,5...

Egy hónapja köztetek alvó 1,5 éves babádat, hogy szoktatnád vissza a saját ágyába?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 16:43
 1/5 anonim válasza:
9%
Betenném ot a saját ágyába, és slussz passz :-)
2011. szept. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jó lenne, ha ilyen egyszerű lenne! :))

Sehogy sem akar a saját ágyában aludni. Ezért kérdeztem, hátha van valakinek már bevált jó módszere, amit én is ki tudnék próbálni.

2011. szept. 5. 18:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 éves babánk az, aki eddig velem aludt. Most, hogy apa visszaköltözött a hálószobába és a hitvesi ágyba, a kislányunknak vettünk egy junior ágyat (160x70cm). Ennek van fej-, láb-, és háttámlája, így nem tud leesni, s közvetlenül a nagy ágy mellé toltuk. Egy szintben vannak, és a babánk minden gond nélkül átállt, hogy ott altatjuk el, nem gurul át a nagy ágyra sem, sőt, úgy néz ki nagyon örül, hogy van egy saját birodalma. Úgy tervezzük, hogy fokozatosan visszuk odébb az ágyát (van hozzá leesésgátló is), így pár hét múlva gondoljuk, hogy egy szobában, de nem összetolva aludnánk, újabb pár hét múlva pedig az addigra elkészült gyerekszobában aludna a kislányunk. Meglátjuk mi lesz belőle. Én nektek is valami ilyesmit javasolnék. Azt nem írtad, hogy előtte külön szobában aludt-e.
2011. szept. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És azt sem írtad, hogy mi az ami miatt egy hónapja a nagyágyban alszik veletek, és most mi az ami miatt vissza akarjátok szoktatni?

Csak azért, mert ha a gyakori ébredés miatt vettétek oda, akkor miután megszűnik az ébredés oka (fogzás, szep.szorongás, stb) akkor simán el fogja hagyni az ezen időszak alatt megszokott "normákat". Tehát ha nem égető, hogy visszaszokjon, akkor hagyd, hogy ő döntse el meddig van szüksége arra hogy köztetek aludjon! Csak azért, mert valami okostojás azt mondta, hogy na most akkor majd 6-7 éves koráig ott fog veletek aludni, azért "ne tedd ki a szűrét". Veletek érzi magát biztonságban, vannak ilyen korszakok!

Fiam kiságya a mi ágyunk mellett van, kiszedtem néhány rácsot, így át tud jönni, ha akar. Kb június óta át is jött, és a fél éjszakát a nagy ágyban aludta, egy hete nem ébred fel 1 körül, azóta a saját ágyában van egész éjjel, pedig simán ki is gurulhatna! Tehát volt nála is egy időszak, amikor valamiért felriadt, és biztonságban érezte magát mellettem, most hogy túllépett ezen a korszakon így elvan a kiságyban is! Nekem a fiam lelki fejlődése fontosabb mint az, hogy a gyereknek a kiságyban a helye...

2011. szept. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Van saját szobája és 15 hónapos koráig ott is aludt a kiságyában. Kb. egy hónapja volt olyan először, hogy felébredt éjjel 1-2 körül és át akart jönni hozzánk, nem tudtam mást tenni, mint átvittem magunkhoz. Most meg már elaludni sem hajlandó a saját ágyában, csak a mi ágyunkban. Vettünk neki egy ifjúsági ágyat, hátha jobban tetszik neki, de nem változott semmi.

Az együtt alvással az a bajom, hogy nem férünk el, mind a hárman szeretünk forgolódni és így egyikünk sem piheni ki magát. Kisfiam sokszor felébred és fészkelődik, ilyenkor persze én is felébredek, próbálok arrébb menni, hogy legyen helye, de egy pózban fekve az ágy szélén nem tudok aludni. Szóval ez így nem jó! Vissza szeretnénk szoktatni az ágyába valahogy.

2011. szept. 6. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!