Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetne egyszerre...

Hogyan lehetne egyszerre altatni a tesókat?

Figyelt kérdés

3,5 és 1,5 éves fiaim vannak, egy szobában alszanak, a kicsi még kiságyban. Eddig úgy aludtak, hogy a kicsit tettem le előbb, de jó ha fél óra múlva elcsendesedik és el tud aludni. Ha egyszerre teszem le őket (mert néha jelzi a nagy hogy ő is lefeküdne), akkor az van, hogy szórakoztatják egymást, vihorásznak, dumálnak, a nagy fel-felpattan az ágyából és szalad egy sort a szobában, amitől viszont a kicsinek is mehetnéke támad és jönne ki ő is a kiságyból, kezdődik a nyűglődés.


Szóval akármilyen fáradtak is, valahogy nem megy az egyszerre fektetés. Eddig megoldottuk az egyesével való altatást ahogy fent írtam, de hamarosan érkezik a kistesójuk, és nem tudom hogyan hagyhatnék egy 3,5 évest egyedül egy picivel, amíg a középsőt altatom (nyilván sehogy), ezért gondoltam, hogy a 2 nagynak jó lenne már egyszerre feküdniük.


Bármilyen ötletet szívesen veszek, ti hogyan csináltátok, csinálnátok?


2014. nov. 1. 07:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

1. A nagyobb nyilván még nem álmos, amikor a kisebbet fekteted, ezért nincs értelme ezt eröltetni.


2. Ha meglesz a harmadik, akkor azt miért ne hagyhatnád pár percig a nagyobbal? Egy kisbaba majdnem folyamatosan alszik, a nagyobb meg addig nézhet könyvet, rajzolhat, stb. Egy 1,5 éves lefektetése nem tart semeddig, ha a másik gyerek nem szórakoztatja.


3. Ha három gyereked van, akkor van hozzájuk egy apa isvalószínüleg. Ö hol van ilyenkor? Mert a picit meg a nagyot az apával bármikor hagyhatod.

2014. nov. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
EgYedul fogod oket altatni? Apuka nem fog besegiteni? Mert azert ugy lenyegesen konnyebb lenne. Sajnos erdemi otletem nincs, de meg fog oldodni a helyzet, hidd el!
2014. nov. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pici még a fiam, nincs ekkorákkal tapasztalatom, így lehet hülyeség, amit írok. De az jutott eszembe, hogy olyan nem lehet, hogy ágyba dugod őket, villanyt leoltod, szoba ajtót becsukod és csendes pihenő. Az oviban sem altatnak mindenkit és vannak nehezebb esetek mégis pihennek. Ha 1-2 alkalmat végig szaladgálnak, majd rájönnek, hogy fáradtak maradnak és elalszanak a 3. vagy 4. délután. Szerinted?
2014. nov. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Első időszakban itthon lesz Apa is, de utána a beosztása miatt sokszor csak este 9-re ér haza, én addigra már le szoktam tenni mindkét nagyot.


Hát ez az egyedül hagyás a 3,5 évessel, nem is tudom. Legtöbbször csendben nézi a mesét a nagy addig kint, de amúgy még olyan kis kiszámíthatatlan, van hogy úgy játszik hogy dobálja a játékait, nem lennék nyugodt a pici felől. A kicsi amúgy 8-kor, a nagy 8.45 körül kerül ágyba, ha minden jól megy, ha nem, akkor 9 után. De ő tényleg fáradt már sokszor, oviban nem alszik még túl sokat.


De amúgy igazatok van, lehet a középsőmet kellene megtanítani arra, hogy lámpaoltás és kijövök és aludjon szépen. De sokszor visszasír engem és nincs szívem sírni hagyni.


Kedves utolsó: hát egyszer próbáltuk eddig csak ezt amit írsz:), igaz nem zártuk rájuk az ajtót. Az lett a vége hogy a nagy sokszor kirohangált még a nappaliba, közben a kicsi vonyított (hogy ő miért nem jöhet ki), aztán meg a nagy vonyított, hogy miért kell visszamennie. Aztán együtt vonyítottak még bent egy darabig, utána végül is csend volt, dehát ez azért nem a legideálisabb elalvási módszer.:) Bár lehet csak pár nap lenne és megszoknák?

2014. nov. 1. 07:51
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most látom, hogy nem is jó kategóriába tettem a kérdést, mert az Altatásba szerettem volna.
2014. nov. 1. 07:56
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a két kicsit hsngolnam össze a helyedben...míg a kicsit altatod a picit szoptatod vagy ringatod v vmi...úgyis kb ugy fogod szoktatni őket, h egyszerre fürdés, ilyesmi,nem? A nagy meg mesezhet addig aztán ha elfarad o is mehet aludni.
2014. nov. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Úgy vagyok mint te kb, 4 és 1,5 éves gyerkőcök a 3. 6 hetes,férjem elég későn ér haza. Úgy szoktam h a két naggyal lefekszem aludni,közben a kicsi alszik a másik szobában.A 1,5 éves most szokott nemrég át gyerekágyba.Mese, villany lekapcs és profin tettetem az alvást max 1-2 kérdésre válaszolok.
2014. nov. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os: a 2 "nagy" már együtt fürdik nagykádban. A kisebbik altatása valahogy nem akar kialakulni.:( Nem hagyja magát ölben ringatni, a kiságyban pedig vagy dumcsizna még, vagy ha lefekszik és még ott állok mellette, akkor felpattan vigyorogva, ha kimegyek akkor sír.
2014. nov. 1. 09:36
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es, ez is jó ötlet! És könnyen megszokta az ifjúsági ágyat a kicsid? Félek hogy az enyém lemászkálna róla állandóan. És akkor a kicsi mellé fekszel le?
2014. nov. 1. 09:37
 10/13 anonim ***** válasza:
7-es: viszonylag hamar napok alatt megszokta az ifi ágyat,de persze lemászkálás azért van,de mindig visszamászik vagy odabújik hozzám és a nagytesóhoz, mert ő franciaágyon alszik.
2014. nov. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!