Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz hogy csak 6 hónapos...

Igaz hogy csak 6 hónapos korig írják fel az egyes tápszer, és utána recept nélkül kell megvennem, ha továbbra is 1-es akarok neki adni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, csak 6hónapos koráig. Vannak helyek ahol a korszülött babáknak felírják 1éves korukig, de sajna ez nem mindenhol van.

2010. jan. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a 2-est is recept nélkül tudod megvenni, mert a TB csak a gyerek 6 hónapos koráig támogatja a tápszert. Tehát ez nem tápszer, hanem életkor függő.
2010. jan. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ha-st kap,akkor 1 éves koráig felírják-mi azt kaptunk
2010. jan. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha nem tudsz valamit, akkor ne írd le. Attól nem lesz ingyen mert HA-s! Attól lesz ingyen, ha beteg a gyereked!


"atópiás-allergiás megbetegedés esetén a HA tápszerek 6 hónapos kor után is, a gyermek egyéves koráig támogatást élveznek."

2010. jan. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A háziorvos 1 éves koráig adhat receptet, utána szakorvosi javaslat kell.
2010. jan. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pont ma voltunk gyerekorvosnál és engem is érdekelt ez, hogy is van.

A baba féléves koráig írnak fel HA- s tápszert, utána max. 1 éves koráig csak akkor, ha indokolt. (Nálunk a kisfiam -papíron- nem bírja a tejalapú tápszert, ezért kell neki a HA-s.) Lassan viszont 1 éves lesz és akkor már sajnos nem tudják felírni, csak ha kivizsgálásra küldik. De annak meg nem fogom feleslegesen kitenni a kisfiamat.

Ki is fakadtam a doktornőnek,h. ez mekkora szemétség...

2010. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"ha nem tudsz valamit, akkor ne írd le. Attól nem lesz ingyen mert HA-s! Attól lesz ingyen, ha beteg a gyereked!" ki írta,hogy ingyen kapja?Receptre felíráj ,így olcsóbb.Nekem a doki 1 éves koráig felírta,mert azt kezdtük neki adni.Soha nem kellett igazolnom,miért.1 éves korig simán írták!!!!!!!!!!!
2010. jan. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk még mindég felírják a tápszert,pedig már 1,5 éves a kislány.Én úgy tudom,hogy 3 éves korig írhat ki tápszert a doki.Vagyis nekem ezt mondta...
2010. júl. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!