Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korig fontos,...

Mennyi idős korig fontos, hogy egy baba napi kb fél l tejet (vagy tápszert) megigyon?

Figyelt kérdés
2014. nov. 3. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
egy éves koráig
2014. nov. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

fél liter csak hozzátáplálás esetén van

amúgy 1 litert kell inni, de kg-tól függ


kg x 150 / napi étk számával ez egy etetési alkalomra ml-ben a szükséglet

2014. nov. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
dehogy kell egy liter tejet. az én babám 100 ml-t eszik, napi 5-ször, és gyönyörűen hízik vele. hozzátáplálásig igény szerint kell etetni, utána pedig amikor már anyatej + hozzátáplált, akkor arra kell figyelni, hogy az anyatejjel együtt az 500 ml tejtermék legyen meg egy nap, egy éves koráig.
2014. nov. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja, sorry, látom oda írtad hogy kg-tól függ...hát attól is, a tej minőségétől is.
2014. nov. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az én babám napi 4x 180-at iszik, plusz egyszer 210-et, 5 hós, e már 930 ml

hol van ez az 500 ml-hez..

2014. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Babám 18 hónapos, már nem szopik, házi tejet kap reggel és este 2-2,5 dl-t. Ha nem adok neki, vígan elvan, de szívesen issza (csak cumisüvegből). A kérdést úgy pontosítanám, hogy ehhez meddig ragaszkodjak, mikor hagyjuk el.
2014. nov. 3. 21:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom 3 éves korig kell neki fél liter és mindenképp 2,8-as vagy több zsírtartalmú,aztán mehet már az 1,5-ös is. Enyém van hogy nem kap,de van hogy kétszer fél litert is megiszik kubus üvegből kakaó vagy macikávé formában. Attól függ,hogy épp miket eszik,mennyi tej van itthon,van-e épp kubus üveg,van-e kedvem csinálni.Van hogy egy pohárba kitöltök tejet,leteszem és rájár egész nap egy kis pohárra.Ma ivott reggel kis pohár tejet,délbe kakaót és vacsihoz is kakaót.

2 éves

2014. nov. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!