Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják, hogy az anyatej...

Miért mondják, hogy az anyatejes babáknak ne adjunk inni, se vizet, se teát? Mi baja lesz tőle?

Figyelt kérdés
Tudom, most mindenhol azt olvasni, hogy az anytej egyben étel és ital, ne adjunk neki semmi mást, még vizet, teát se. Okés rendben, csak a miértjére lennék kiváncsi. Nem az érdekel, hogy a cumisüveg megzavarja, vagy ilyesmi, hanem hogy konkrétan mi baja lehet a babának mondjuk a víztől vagy a teától?
2010. jan. 26. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A víztől semmi, a teában lévő csersav viszont lemossa a baba beleiről az anyatej által odakerült védőréteget. Hetekig tarthat, mire "helyreáll a rend".
2010. jan. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Baja nem lesz, csak azt mondják, hogy mivel picike a gyomruk, így kevés fér bele, gyorsan eltelítődnek, és ezzel ne vegyük el a helyet az anyatejtől, mert az fontosabb:)
2010. jan. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják hogy az anyatej első néhány kortya lazább, zsírszegény, inkább szomjoltó mint tápláló, ezért ha szomjasnak tűnik a baba, 1-2 percre lehet cicire tenni.
2010. jan. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Az elsö válaszoló helyesen irta,erröl van szó! A kamillatea még károsabb,mint a normál,pedig sokan csak azzal itatják szegény babákat.
2010. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

engem itt jól leugattak... ezek után nem gondoltam, h el kell nekik magyaráznom a dolgot...

egyébként igen, lemossa a bélfalról a jótékony dolgokat.

2010. jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
az előttem íróknak biztos igazuk van, csak egy hátránya is van ám hogy nem adsz neki egyebet, csak anyatejet. Mégpedig az ami nálunk megesett, hogy lassan nyolc hós és nem tudok belétukmálni semmi nemű folyadékot csak cicit akar. Node ha nem lesz cici akkor mi lesz? Most megy a kínlódás.
2010. jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Mindegyik valaszolonak igaza van!Es alatamasztaskent ,hogy mennyire nincs szuksege kulon itatasra a babanak, en sem itattam,viszont mellre tettem amilyen surun csak akarta!Gorogorszagban elek, nyaron 42 fok is volt...

D&Sz

2010. jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Fiam imadja a vizet,6 hos kora ota kap.

D&Sz

2010. jan. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát mindenkinek!

Azért tettem fel a kérdést, mert én sem adtam neki inni amíg kizárólag anyatejes volt, ill nyáron a 40 fokban kis vízzel próbálkoztam de nem itta, azt gondoltam nem szomjas.

6 hónapos kora után, amikor már eszegetett, megpróbáltam a teát, és úgy itta, hogy el sem lehetett tőle venni a cumisüveget. Elsőre lehúzott 100 ml-t. Teljesen ledöbbentem, és azt gondoltam, lehet hogy korábban is adni kellet volna neki, mert lehet hogy szomjas volt, csak az íztelen víz nem ízlett neki, és olyan lelkiismeret furdalásom lett. De ezek szerint lehet hogy mégis jól döntöttem, hogy nem adtam korábban.

2010. jan. 26. 23:18
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Igen csak késöbb nehezen fog másból inni valót elfogadni.
2010. jan. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!