Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Kukucs játék" egyedül?

"Kukucs játék" egyedül?

Figyelt kérdés

Fél éves, már a család több tagja is próbálkozott a kukucs játékkal, de komolyabb reakciót nem sikerült kicsiholni belőle.


Viszont az utóbbi pár hétben ő maga játsza (a mi verziónkra továbbra se kíváncsi). Textilpelenkát vagy bármilyen nagyobb tárgyat az arcára ejt, széttárt karral, izgatottan liheg egy darabig, majd célzott mozdulattal lerántja az arcáról és röhög.


Csinált más gyereke is ilyet? Nekem szokatlannak tűnik, de első gyerek és nincs mihez viszonyítanom.


2014. nov. 5. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel semmi baj.Aranyos lehet,a lányom is csinált néha ilyet. :)
2014. nov. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az en lanyom imadja ezt, mi nagyon kicsi koratol jatszuk vele. Most 10 honapos, szinte mindennap jatsza magaban is.
2014. nov. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon cuki:-). Teljesen normalis szerintem, kiegyensulyozott, boldog baba!
2014. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem szokatlan.

Az enyém is csinálta, sőt még most is, csak "máshogy" (3 éves lesz, magára csukja a fürdőszobaajtót és kikiabál, hogy "elbújsz" :D )

2014. nov. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

na most biztos rommá le leszek pontozva,hurrogva,kiabálva de mindegy már leírom!

barátnőm kisfia is kicsinek pár hónaposan ugyanezt csinálta!Ha az anyjáék megfeszültek akkor sem tudtam még egy enyhe moslyt sem kifacsarni a gyerekből 1 óra kikucsjáték próbálkozás után sem,bezzeg magában jól el volt a baba!

Sajnos a kisfiúról azóta kiderült hogy autista!


DE!!!!

Ez nem azt jelenti,hogy akkor a tied is tuti az!Én ezt csak leírtam mint tapasztalat és kérlek ne haragudj meg érte!!!

2014. nov. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem, ilyen veszélyt nem látok. Sok minden máson vigyorog, sokat lehet játszani vele, ez az egy nem érdekli tőlünk. De keresi a szociális kontaktust, grimaszol, huncutkodik.


Nagyszülők gyógypedagógusok, ők is azt mondták, hogy várhatóan nagyon szociális, extrovertált típus lesz a viselkedése alapján (ingerkereső, mégis nyugodt típus).


Valamiért ez a kukucs-játék nem érdekli, mire lehúzzuk az arcáról (1-2 mp), vagy közelre, a pelenkára néz, vagy elkalandozik másfelé a tekintete.

2014. nov. 5. 15:05
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként az autizmust legkorábban 3 éves kor körül tudják diagnosztizálni és akkor is TÖBB tünet együttes jelenléte esetén csak.
2014. nov. 5. 15:06
 8/8 A kérdező kommentje:

Na, Murphy velünk lakik. Mégis tetszik neki, de az a játék feltétele részéről, hogy ő emelgeti az arca elé a pelenkát és várakozóan néz ránk, hogy reagáljunk, amikor lerántja.

Nehogy már mi irányítsunk... :)


Mondjuk negyvenedik ismétlés után már kevésbé volt őszinte a mosolyom, pláne, hogy nagyon kellett pisilni...

2014. nov. 6. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!