Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes kisbabám szopi után...

Két hetes kisbabám szopi után egyedül elalszik a kiságyban, de néha eltart ez fél óra-órát. Nem baj ha egyedül hagyom?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy kijövök a szobából, és ő szépen lassan elalszik egy idő után, közben csuklik néha, nézelődik, de előbb utóbb elalszik. Nem rossz ez neki, hogy egyedül hagyom? Azért hagyom ott, mert a másik fiamat folyton ölben kellett altatni, és nem akarom rászoktatni őt is, hogy ha így is elalszik. Olyan kis ártatlan, ahogy ott nézelődik egyedül, úgy sajnálom :)
2014. nov. 6. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Nyugodtan hagyd. Két hetes nem is biztos, hogy látja, hogy bent vagy. :)
2014. nov. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miert lenne baj? Ha neki nem lenne jo hidd el hangosan jelezne:-). Orulj neki h ilyen kis ugyes:-)!
2014. nov. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, az én lányom is elaludt egyedül. Mindig akkor tettem be, amikor már láthatóan álmos volt, ha sírt volna, kiveszem, de rednszerin 15 perc alatt nyekk nélkül aludt, mint a bunda. :) Már három éves, és ha lesz tesója, vele is így tervezzük, nagyon bejött.
2014. nov. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Másfél éves kisfiam mellé született a kislányunk 3 hete. Csúnyán hangzik, de a kisfiam mellett nincs időm órákig ringatni a kislányt, megetetem, picit nézegetem (pár perc) majd berakom a kiságyba és kijövök a szobából. Ha sír, van hogy 1-2 perc mire odaérek, kiveszem, picit megdajkálom, büfizik, majd újra visszarakom és be is alszik. Van hogy 5-10 perces szünetekkel fel-fel nyöszörög, de nem rohanok oda azonnal, majd elalszik.

Félig meddig tudatosan is csinálom így mert kisfiamat 1 éves koráig állandóan tartogatva-ringatva lehetett altatni, másképp soha nem volt hajlandó elaludni. Szeretném ezt megelőzni a kislánynál, szeretném ha ahhoz szokna hozzá hogy egyedül kell elaludnia. Baja biztosan nem lesz tőle. :)

2014. nov. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó nálunk ugyanez a helyzet :) Nagyobb fiam 5 éves, és nekem sem lenne időm egész nap ringatni. A nagyobbikkal így volt, ő másfél két éves koráig képtelen volt egyedül elaludni, és olyan hihetetlen, hogy most ez sikerülhet. :) Most még nekem is csak eszik alszik, evés után gondolom könnyebben elalszik, később nem tudom hogy lesz, amikor már többet lesz fent. Köszönöm a válaszokat.
2014. nov. 6. 13:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem sír, nyugodtan hagyd elaludni szerintem.
2014. nov. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!