Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktattátok át babaátoka...

Hogy szoktattátok át babaátokat az ölben való alvasról a kiságyban egyedül való alvásra? Az enyém 9 hónapos és inkább nem alszik, de nem alszik el egyedül.

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Nehezen. Nem adtam fel, újra és újra betettem a kiságyba. Próbáltam akkor, amikor már nagyon fáradt volt.

Egy idő után sikerült, most is így alszik: csak betettem, cumi, felhúztam a kis zenélőt, simi és alszik.

2011. febr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ebben a korban már tényleg nehezebb mint eleve így alakítani, de egyáltalán nem lehetetlen. kitartás kell hozzá, nagy adag türelem, és szilárd elhatározás. Beszéld meg vele (mond el neki h már nem tudod ölben alatatni, de ne ragozd túl) és tedd le. Sírni fog, akkor hajolj oda hozzá, öleld meg, ha nagyon sír, vedd ki és ha elcsitult tedd le újra, és újra sírni fog valszeg, akkor újra ölelés, ha kell kivenni, és újra le. Lehet h ötvenszer meg kell csinálnod, de másnap kicsit jobb lesz és egyre jobb. Jó ha van vmi alvómütyürje (nálunk cumi, plussz a takaró csücske, amivel cirógatja magát).
2011. febr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

3 héttel ezelőttig nekem is ez volt a legnagyobb kérdés a kislányommal kapcsolatban. Ő 7 hónapos, csak úgy aludt el,hogy ringattam, éjszaka is rengetegszer felébredt, mindig kivettem,ringattam,visszatettem, de sokszor,legtöbbször ahogy leraktam,rögtön fent volt. Közel 8 kg,alig bírtam,arra gondoltam, előbb-utóbb erről vhogy le kell szoknunk.

Egyik este gondoltam megpróbálom,hogy berakom a kiságyba, meglátjuk mi lesz. Odahajoltam hozzá, cumi a szájába, énekeltem, 5-10 perc alatt elaludt. Én voltam a legjobban meglepődve. Aztán éjszaka sem vettem fel,hanem ugyanazt csináltam,mint este.

Kb 1 hete átalussza az éjszakát,előtte mondom sokat fent volt,vagyis a kezemben aludt,letettem felébredt.Szóval én alig aludtam.


Nagyon örülök,hogy rászántam magam,azt hittem,szenvedünk majd vele,azért nem akartam korábban próbálkozni.


Szóval,ha nehezen is megy esetleg az elején, biztos megszokja. Ha nagyon álmos lesz, biztos elalszik 1 idő után. A végtelenségig nem mehet így,hogy a kezedben alszik el, gondolom a Te Babád sem lehet túl könnyű.

És amúgy ha lerakod, arra nem ébred fel?

2011. febr. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

14 hónapos koráig az ölemben ringatva aludt el. Neki erre volt szüksége.

Utána egyik napról a másikra már nem igényelte.


Talán még nem érett meg rá.

2011. febr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
8 es fel kig, nekem pedih gerincferdulesem van.Ha leteszem rogton felebred felall es ordiiiiiiiiiit.Amiota jonneka fogak van ez, addig letettem es elaludt.Megfogadom a tanacsaitokat, koszonom szepen
2011. febr. 8. 17:55
 6/8 A kérdező kommentje:
A kerdezo vagyok, 1 het alatt meglett az eredemeny!Kitartas mindenkinek!
2011. febr. 19. 13:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Ügyes vagy! Csak így tovább :) neki is sokkal jobb ha egyedül el tud aludni, és talán plusszban egy fittebb és kipihentebb anyukát is kap ;)
2011. febr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült Nektek is (első)! :-)
2011. febr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!