Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi okozhatja egy két hetes...

Mi okozhatja egy két hetes csecsemőnél azt, hogy állandóan hasfájása van, vigasztalhatatlanul sír (akár 5-6 órán át is, csak az evés idejére függeszti föl), és csalánkiütések jelentek meg a testén?

Figyelt kérdés
A kicsi csak tápszert fogyaszt, mivel az anyjának az állandó éjszakázás miatt már elapadt a teje. Lehet-e a tápszerre allergiás?

2014. máj. 21. 16:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
igen, sürgösen kell beszélni a gyerkorovossal és a védönövel.
2014. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ja és a tej kb 8 hetes korig visszahozható eleve 6. hétre áll be akereslet kinálat, hivjon egy szoptatási tanácsadót ö még tud segiteni benne hogy ujra legyen tej. 2 hét után még vissza lehet hozni ha akarja az anyuka és tesz is érte.
2014. máj. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Vilcsianyuja ***** válasza:

Eléggé esélyes, hogy allergiás a tápszerre.

Ha nem "HA" jelzésű, vagyis hipoallergén tápszert kap a kicsi, akkor azzal sürgősen le kell állni, és venni kell hipoallergént. Orvos felírhatja receptre, úgy olcsóbb.

Ha már eleve HA-s tápszert kap a baba, és arra is allergiás, akkor viszont intézkedni kell, hogy kaphasson anyatejgyűjtő állomásról anyatejet. Szerintem ezt is a gyerekorvos tudja intézni, tehát mindenképpen nála kell az anyukának jelentkeznie.

És ezek mellett tényleg próbálja meg anyuka visszahozni a tejét, keressen segítséget, és mindenek előtt hagyja abba a pánikolást, idegeskedést, kérjen segítséget a baba ellátásához, legyen ideje aludni pár órácskát, lehet, hogy pár nap alatt rendeződik a helyzet a picivel.

Tudom, hogy a lelki rendeződés nagyon nehéz egy ilyen pici baba mellett, én is átestem pánikon-síráson, hogy nem lesz tejem, aztán a védőnőm konstruktívan jól lecseszett, hogy szedjem össze magam, minden csepp könnyemmel csak csökkentem a tejem. És igaza lett. Ahogy beálltunk, összeszoktunk a lányommal, minden rendbe jött.

Gyors javulást kívánok a baba állapotában!

2014. máj. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Milumil Pregomint kap a pici, most kipróbáljuk a Milumil Peptit is. Ha ez sem lesz jó és a bakteriális fertőzés is kizárható lesz (vagyis valóban a tápszer a hunyó), akkor talán vagy Neocate vagy Sinlac lesz a következő.
2014. máj. 21. 20:41
 5/14 Vilcsianyuja ***** válasza:

Ó, szegénykéim, szóval ez már gondolom, akkor ez már nem is az első féle tápszer, és gondolom, orvos írta fel ezt is... Hát tényleg meg kellene próbálnotok a gyűjtött anyatejet.

Esetleg megkérdezhetnétek a gyerekdokit, hogy adhattok-e a babónak próbából valamilyen probiotikumot, hátha segítene, ha egy kicsit erősítve lenne az emésztőrendszere. Nem ismerem ezeket a tápszereket egyébként, de rákerestem a neten, a képen nem látom, hogy esetleg lenne benne valamiféle bifidusz.

2014. máj. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Széklettel nincsen gondja, nálunk csak az oldotta meg a hasfájást ha szélcsővet használtunk. Bár a kiütések valószínű, hogy valamilyen allergia miatt vannak, ami lehet mosószer, öblitő, fürdető stb...nem csak a tápszer.
2014. máj. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképpen érdemes megpróbálni az anyukának Visszahozni a tejét.Az anyatej nagyon fontos, erősebbé teszi a pici immunrendszerét is.Arról nem is beszélve, hogy mi minden káros anyag található sajnos már időnként a tápszerekben is.A hasfájásra nagyon bevált a stabilizált natur aloe vera rostos, vagy szűrt leve.Pár percen belül oldani szokta a hasfájást, a görcsöket is.Jobbulást a picinek!
2014. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%

őőőő, nekem ez az állandó éjszakázás dolog sántít. melyik anya nem éjszakázik az első hetekben. ettől nem apad el a tej.


tartsa cicin. főleg, ha ott hallgat el.


én is ezt tettem, minden anya, aki sokáig (nem 3 és nem 6 hónapos koráig, hanem egy, két, sőt, három éves koráig) szoptatta a gyerekét, az elején folyton szoptatta a babáját.


két hetes csecsemő a mellért sír. ilyen egyszerű.


keressetek meg kérlek egy szoptatási tanácsadót, a la leche ligánál, ő szakember, majd elmondja mit kell csinálni.


amúgy meg: aludjon együtt, egymással összebújva az anyuka meg a baba. NEM LEHET RÁFEKÜDNI a gyerekre, és NEM FOG BÖLCSŐHALÁLT HALNI.

hogy miért is? utána kell olvasni, de nem mondjuk a tápszergyártó honlapján, vagy a légzésfigyelő gyártó honlapján... de még csak nem is egészségügyis honlapon. hanem szoptatási tanácsadói oldalon. illetve olyan emberektől kell megkérdezni, hogy mi a titok, akiknek sikerült szoptatni sokáig a babát. nem olyanoktól, akiknek nem.


kitartás.


a nyakamat teszem rá, mint mindig, nem a hasa fáj, az anyját akarja, szopizni akar. ilyenek a kisbabák.

csak meg kell nézni az emlősállatok világában hogy van ez. úgy van nálunk, embereknél is.

2014. máj. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ja és a kiütések. ezek allergiás pöttyök valószínű, mindenhol kijönnek. minden kisbabán jönnek ki pöttyök, az enyémen is kijöttek első két hónapban itt ott, pedig én nagyon bio voltam :) minden kozmetikai szer, tisztítószer természetes alapanyagú volt, a kajáim is gondosan meg voltak válogatva, még az ágyneműt, babaruhát is csak szódabikarbónával mostam. és mégis pöttyös volt a gyerek.


és még egy dolog: lehet tápszerre allergiás, hisz az alapja tehéntej, mondjuk kezelik rendesen, illetve van benne egy csomó kemikália (taurin... el kell olvasni az összetevőket)

2014. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tévedés, ezeknek a tápszereknek az alapja nem tehéntej, hiszen az eleve veszélyes allergén anyagokat tartalmaz.


Továbbá a gyerek nemcsak akkor sír, amikor éhes, és a tápszeres cumisüvegből hajlandó csak szopizni, már az anyja melle sem kell neki. Mivel folyton üvölt, szinte csak akkor nyugszik meg, amikor elfáradt a sírástól. Gyakran a saját nyálát is félrenyeli, amit megevett azt gyakran visszabukja, sokszor az orrán át jön ki. Ilyenkor mersze megijed, kapkod a levegő után, már nem egyszer kellett a hátát ütögetni, hogy meg ne fulladjon.


Szóval nem hinném, hogy ez egy szimpla hasfájásos eset.

2014. máj. 22. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!