Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5,5hós babám étrendre így jó?

5,5hós babám étrendre így jó?

Figyelt kérdés

6kor 150ml tápszer

9kor fèlüveg bèbiètel

12kor főzelèk

15kor tejpèp

18kor 150ml tápszer

Fèl9körül 150ml tápszer.


2014. nov. 9. 12:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

nekem csak annyiban furcsa, hogy pl. itt már 12 hetes kortol rá kell állni a 4 oránkénti etetésre, a jelenleg 6 honapos a babám, az orvos azt mondta adjak neki napi 4 szer enni. este, reggel tápszer másik két alkalommal meg fözelék, gyümölcs pép.. illetve én nem ismerek olyanokat, akiknek a 3 honaposnál idösebb babájuk éjjel még felkelne enni.

én reggel 9 kor adok tápszert 180 ml-t, (utána alszik vagy 10:30ig) majd 12 kor kap fözeléket, 3 ora fele valami édeset (tejpép, gyümölcs, babadesszertek keksszel stb.) 6 kor kap tápszert 180 ml-t, majd 9 kor 240 ml tápszert igy alszik reggel 9 ig.

2014. nov. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
(az orvos ezt már sokkalja, azt mondta vegyém ki az egyik tápszert, elég neki 4 szer ennie...és toljam el az etetéseket)
2014. nov. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Sztem annyiszor kell adni amennyiszer kér. Én soha nem hallottam a mi körünkben h 4 óránként kéne ennie. 9 hónapos a kislányom és 3 óránként eszik. Egy nagyobb gyerek is napi min 5x eszik. Nem értem h egy ilyen kicsit miért kéne kevesebbre szoktatni??


Itt is olvasni nem egy helyen h mennyiszer kell enni a 8 hónapos anyatejes? Nem értem h azt miért kezeli mindenki másképp.

2014. nov. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Hát ezt a 4szeri étkezést nem is értem.. A 8 éves unokaöcsém is 5ször eszik mert az az elfogadott és az egészséges még a felnőtteknek is! De mindenki csinálja ahogy akarja, attól még hülyeségeket nem fogadnék el akkor se ha EGY orvos mondja..

Az én babám 3 hónapos, 2,5 óránként eszik napközben 22-7 ig alszik. 7x legalább szoptatom egy nap és nem vagyok ősanya (sőőt), csak ő ennyiszer szól h éhes és meg nem hagyom még fél órát sírni, mert akkor jár le az idő..

2014. nov. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14, látod ezzel teljesen egyetértek, a napi 5 szöri étkezés az a normális...ezért nem is -fogadtam- meg az orvos tanácsát, hogy etessem napi 4 szer...
2014. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám is 5,5hós. Nálunk így van:

7kor tápszer 170ml

10kor tápszer 170 ml

13kor főzelék kb 100gr

16kor tápszer 170ml

19kor(picit később mert előtte fürdik) 170ml tápszer.

éjszaka 170 ml tápszer

ha korábban kel és eggyel többször eszik akkor arra az étkezésre valami kanalas kaját kap.

Az én babám nagyon nehezen fogadja el a kanalas kaját, neked hogy sikerült kiváltani már ennyi étkezést?

Nagyon jó lenne nekünk is mert már 8,5kg.

Te babád hány kiló?

2014. nov. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Szia. 3,5hós volt amikor megkóstoltattam vele a tejpèpet azt 4hósan sikerült kiváltani. Utána elkezdtem vele kóstoltatni a gyümölcsöt szerencsère hamar elfogadta ès kb 2hét után sikerült azt is kivàltani. Az ebèddel is jol haladunk. Múlthèt kedden volt 7kg. 3200grammal született.
2014. nov. 11. 06:54
 18/18 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2810 gr-al született egy hónappal hamarabb mert már nem maradhatott tovább, nem jutott neki elég tápanyag és nem volt már csak minimális magzatvíz. Már akkor is kis haspók volt, nem is tudom mennyivel született volna, ha végig bentmarad :)
2014. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!