Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első cipő járás, tényleg nem...

Első cipő járás, tényleg nem érdemes használtat venni?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta, hogy bármiben a használtat ajánlja kivétel, amikor már menni tudó babának kell cipőt venni. Horror áron vannak a cipők, magunknak sem szoktam ennyiért venni. Nem értem az okát, hogy miért kell új? Azt mondta, azért mert eldeformálódik, ha egy másik gyerek kitapossa. De hogyan tudja egy gyerek úgy kitaposni, mikor alig hordja szinte? Ti mit gondoltok?
2014. nov. 12. 10:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen igaza van. Én soha nem veszek használtat mondjuk, de a legtöbb barátnőm rajong a használt babacuccokért, cipőből viszont ők sem vettek soha használtat. Kitapossa, deformálódik. Nem jó.
2014. nov. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%

Cipőből nem jó használtat venni. De nem is kell márkás, drága cipő. Azok sem jobbak, csak a nevet fizeted meg.

Otthonra nem is kell cipő, elég egy vastagabb zokni, csak az utcára kell.

2014. nov. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%

Manapság felkapott mánia lett ez az új, márkás, minőségi cipő mánia kisgyerekeknél.

Csak ugye nem mindenki engedheti meg magának a 6-8-10 ezres cipőket 3 havonta.

Én bevallom, a lányomnak használtan vettem/kaptam a cipőit, amit újonnan vettem, az is 3 ezerbe került.

Most 2 évesen kapta meg élete első drága téli bakancsát, ez 5 ezer ft volt.

Tudom, hogy le fognak páran hurrogni emiatt a szöveg miatt, de tény, hogy a szüleink is a tesóktól, rokonoktól örökölt cipőket hordták és nem lett baja a talpuknak. Bár igaz, ők még sokat szaladgáltak mezitláb a mezőkön, az a legjobb.

2014. nov. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%

halomban állnak a szekrényben az örökölt baba cipők, akkor most vegyek újat, a majdnem újak helyett?

nem fogok, amíg kényelmesnek látszik, jól tud benne járni, szerintem csetlik botlik úgyhogy egy új cipőt is bizonyára pillanatok alatt átrendez belülről :)


egyébként ha nem lenne csomó örökölt cuccom akkor cipőt újonnan vennék, de így biztosan tudom hogy körültekintően vásárolták őket, minőségi cipők és nem agyonhordott lestrapált darabok.

2014. nov. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Attol meg h.nem hordja evekig napi tobbszor orakat van a laban. A pici cipot a pici sulya deformalhatja.
2014. nov. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
én azon is gondolkodtam, hogy nekünk biztos nem telt újra és sok embernek sem. nekik lett vajon ebből bajuk? ismer valaki erre példát?
2014. nov. 12. 10:47
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

1. Amikor a baba elkezd stabilan egyedül járni, érdemes elvinni ortopédiára. Jobb házorvosok ezt javasolják maguktól is, a rosszabbaktól kérni kell a beutalót!

2. Ortopédián meg tudod nézetni a gyereket, elmondják, kell-e a lábára speciális cipő vagy jó a hagyományos, illetve mire figyelj vásárláskor.

3. Ha semmi baja nincs a lábának, akkor a fő szempontok, hogy bőr cipő legyen, magas legyen a sarkánál, fogja rendesen a bokáját és ne legyen benne lúdtalpbetét.

4. Ortopédián egy jó nevű orvos a kérdésemre azt mondta, minőségi cipőt nyugodtan vegyek használtan, a 10-10enpár kilós gyerek a napi 1-2 órás használattal (gondolj bele, mennyit gyalogol egy 1-1,5 éves gyerek naponta, amikor a legtöbbet még babakocsizik) 2 hónap alatt (ennyi alatt sok gyerek ki is növi) nem tudja kitaposni semmiképp. Ha ép a talpa, nincs nagyon megkopva, felül is szép állapotú, nyugodtan meg lehet venni. A doki csak annyit mondott, gondolkodjunk racionálisan, nem kell túlzásokba esni :D

2014. nov. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: amúgy híres dokihoz vittem a gyerekeimet, maszekban, mégis azt mondta, újszerű használtat nyugodtan lehet venni.
2014. nov. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%
Teljesen igaza volt. Pár használat alatt felveszi a lábboltozat formáját ami tuti nem olyan mint a te gyerekedé. Mindenképpen minőségit kell venni. Rugalmas talppal, bokatartással, bőrből. Az 5-6ezres cipők borzalmas minőségűek. Rengeteg felnőtt van akinek a gyerekkori rosszcipő miatt van lúdtalpa, fáj a háta stb. Én sem örülök, hogy 1 pár téli csizma 25ezer és kell belőle kettő, de ez van.
2014. nov. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

Többet árt, hogyha olcsó, silány minőségű új cipőt veszel, mint hogyha minőségi használtat. Én is ortopéd orvostól kérdeztem, hogy milyen cipőt adjak a lábukra, azt mondta, csak az fontos, hogy hátul, a sarok fölötti rész keményebb legyen, tartsa a gyerek lábát. Még jobb, hogyha a bokáját is tartja. A 3000 forintos cipők nem ilyenek, ráadásul sokszor egy szezont sem bírnak ki a gyerek lábán.

Léteznek olyan boltok, ahol kifejezetten gyerekcipőket árulnak, és 5-6000 forintért lehet új, bőr, minőségi cipőt vásárolni (sokszor márkátlant), mi mostanában ilyen helyen szoktuk megvenni a cipőket, aztán a testvérek öröklik.

2014. nov. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!