Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy es milyen kezsegeit...

Hogy es milyen kezsegeit fejlesztitek 4 hos babatoknak? Ennyi idösen mire kell különösen figyelni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

sosem értettem ezt a készségfejlesztősdit. a magam részéről annyi történt, hogy a babám elkezdett hasról hátra majd 3 napra rá hátról hasra forogni 4 hónaposan, ezért felvettem a földről a játszószőnyeget, bekerültek a járókába. ugyanúgy beszéltem hozzá, de én nem fejlesztettem rajta semmit.

most 10 hónapos, 1-2 értelmes szót mond (már ha a vau-vau annak számít....:D), babanyelven nagyon sokat dumál, bútorok mellett már egy hónapja lépeget. semmit nem erőltettem neki, nem fejlesztgettem, meg semmi ilyesmi.

a legtöbb, amit tehetsz, hogy sokat beszélsz hozzá, és hagyod fejlődni a saját ütemében.

jó babázást kívánok!

2010. jan. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
en se ertem ezert kerdezem,attol felek kihagyok valamit ami fontos
2010. jan. 28. 09:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ma vagyunk 4 hónaposak, de különösebben én sem értem ezeket a készségfejlesztéseket.... Nap mint nap újabb dolgokat produkál a fiatalúr, és tulajdonképpen saját magától csinálja. Elkezdtem odaadogatni pár hete a kezébe játékokat, amiket könnyen meg tud fogni, és most már magától nyúl mindenért. Sokat énekelek neki, tapsolok, játszok a szememmel, a számmal, kezemmel, az arcommal, pofákat vágok neki... nyomkodom neki a zenélő, beszélő bizbaszait.

Szeret a pihenőszékben ücsörögni, de ha elunja, hasra fektetem, és olyankor nézegeti magát egy anyagból készült játékkönyv tükrében (saját magára vigyorog, és behúzza a kis nyakát, mintha szégyenlős lenne). Ha hanyatt van, akkor a kezével is játszik, nézegeti, és persze mindent a szájába vesz (kezdődik a fogzás).

Tulajdonképpen sok dologban hagyom, hogy magától fejlődjön, hogy ő tudja felfedezni a világot.

Banyuci

2010. jan. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Eszembe se jutott ilyen okoskodásokat bújni, egyszerűen figyeltem a babát és foglalkoztam vele. Amikor ébren volt, sokat beszéltem hozzá, minden tevékenység közben elmondtam neki, épp mit csinálunk. Sokat játszottam vele, amikor igényelte, de hagytam, hogy maga is elfoglalja magát, szóval sosem telepedtem rá, nem én akartam neki megmutatni, mit "kell" 1-1 eszközzel, játékkak kezdeni, hogyan KELL játszani..ezekre engedtem magától rájönni. Egyébként se hiszek az ilyen "fejlesszük a gyereket, mert anélkül lemarad valamiről" mizériában! egy ép, normálisan fejlődő gyereknek nincs szüksége mindenféle "fejlesztő foglalkozásra", sem pedig készségfejlesztő játékokra..az ő készségeik akkor fejlődnek megfelelően, ha azokat ő maga próbálgatja és nem egy gombnyomkodó játék csinálja helyette. Vidd a babát magaddal a lakásban, énekelj neki, mondókázz, közben a testét, végtagjait mozgasd a ritmusnak, ütemnek megfelelően, hintáztasd (ez fejleszti a agyat és az egyensúlyérzéket..szóval hallgass az ösztöneidre és figyeld a pici jelzéseit, így biztosan megfelelően fog fejlődni. Különben a babák nem abból tanulnak, amit a felnőttől készen megkapnak, hanem a saját tapasztalataik során vésődik be minden... pedagógus anyuka
2010. jan. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen valoban sokat fejlődik magatol,engem megőrjit ha latom a tv-ben a sok anyukat akik mindenfele helyre hordjak a babajukat,mar egeszen kicsi koruktól,olyan rossz erzes,azt gondolna az ember hogy ez nagyon fontos.mi mar 2fele "szot" is tudunk,tehat többfele keppen reagal dolgokra,mindenre nevet es minden erdekli,fogunk is es felhuzza magat az ölemböl akkor ennyi eleg is????
2010. jan. 28. 09:41
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég! Nem kell mindent elhinni,amit a tv-ben, reklámokban látsz! Sajnos ezek a különféle fejlesztő foglalkozások inkább a pénzről szólnak, mit a gyerekről magáról. Hidd el, egy egészséges gyerek "tudja", hogyan "kell" neki fejlődnie. Egyébként az ilyen csodafejlesztésekre járó babák semmivel se lesznek okosabbak, ügyesebbek 2 éves korukra, mint a nem járó társaik. Óvodában meg mindegyik ugyanazt fogja tudni, teljesen eltűnik az a hajszálnyi különbség, amit esetleg előzőleg szereztek, sőt, lehet, hogy a "nem fejlesztett" gyerek jobban tudja majd hasznosítani a saját maga felfedezett tudást, jobb lesz a fantáziája, problémamegoldó-képessége..3 nagy gyerek és egy 17 hónapos után nekem ez a meglátásom (egyébként óvónő voltam)
2010. jan. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!