Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan, mivel fejleszthetném...

Hogyan, mivel fejleszthetném 13 hós babámat?

Figyelt kérdés

Nagyon ügyes értelmes egyébként. Ha rámutatok valamire idehozza ha kipakol valamit a szekrényből visszateszi. A cumit nem ledobja hanem odaadja vagy leteszi az ágyra. Most pl a a nagyobb szöszöket cipelte ide nekem. Ha porszívózok vagy söprök utánoz.

Viszont a könyvekben ha kérem hogy mutassa meg a cicát vagy valamit nem tudja illetve a testrészeit sem tudja megmutatni hogy hol a buksija füle szeme stb.

Vagy ez ráér még?

Amugy mindenben utánoz.

Megölelgeti a babáit beleteszi a babakocsiba és tologatja.

Az ágyra még nem tud felmászni. Ezt hogy taníthatnám meg neki? Le már le tud.

A mászokára felmegy és egyedül lecsúszik.

Mondja hogy apa,mama, baba,vau.

Ti 1 év körüli gyereketek miket tud?


2014. nov. 12. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
teljesen rendben van a babád :) felmászni majd megtanul magától, addig örülj míg nem tud :))- képek-testrészek mutogatása is később kell még... ha van kedve mutogasd neki, akár mondókával a testrészeket, ezeket nagyon szeretik :) könyvbe meg a képeket.. előbb-utóbb mutatni fogja.. de nagyon pici még.. légy türelemmel :)
2014. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van a babád!
2014. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykét hova akarod fejleszteni? Tök ügyes!
2014. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd nyugodtan, a saját tempójában fejlődni, nem kell fejlesztgetni. Teljesen időben van mindennel, ne maceráld.
2014. nov. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ráér még a testrészeket mutatni. sőt, minden rendben, mert a gyerekek képességei azért el-el térnek tökegyidősöknél is.


az én kisfiam most 18 hós, éppen 3 hete csúszdázik egyedül, 7 hósan tudott csak forogni, 10 hósan kúszni-mászni, ellenben 13 hónaposan járt egyedül. modani még most se sokat mond, bár elég sok szót tud, szinte mindent ért, amit kell a korának megfelelően. kézügyessége elég jó, abban mindig is jó volt viszont :) (látta, h elemcserénél csavarhúzóval nyitom ki a játékot, utánamcsinálta, persze kicsavarni nem tudta a csavart, de egy megfigyelés után értette, mi is ez a dolog) :) semmi sem a nagykönyv szerinti, de én nem is akartam ügyességi versenyre nevezni :)


a lényeg, hogy foglalkozz vele rendszeresen, a könyvek nézegetése - képek, "ott a kutyus" stb. most nagyon jó, szeretik is, meg fejleszt is.


egy évesen az egyszerű feladatokat lehet gyakorolgatni, "nyomd meg a gombot, hozd ide a labdát, tapsi-tapsizz ... " stb.


amúgy sikerélmény neki, ha pl. mindig egy könyvből kiválasztassz egy valamit - pl. egy kutyát, és rámutatsz, "ez itt a kutyus. hol a kutyus? mutasd meg!" és legközelebb őt kéred, és ha megmutatja, akkor megtapsolod, megdícséred (imádják, ha megtapsolják őket) :) - szóval a lényeg ugyanaz a kép ugyanabból a könyvből. így fog neki menni. pár hét és egyre több képet fog így felismerni.


állathangokat is jó most tanulni, kutyus mondja vau-vau... stb. :)


egy évesnek való:

zenélő játékok - xilofon, játékzongora

ilyen fischer price tanulókutyus féle nyomkodós, zenélős játékok

homokozójátékok


érdemes versikéket dalokat mondani, énekelni hallgatni, az mindig fejlesztő


rakosgató játékok: formaberakó még nem, meg puzzle sem jó, de pl. pohárrakosgató már megy nekik (én nem bonyolítottam, tejfölöspoharakat mostam ki neki játszani)

a karikatorony (montessori) is már megyeget ilyenkor.

2014. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!