Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha hisztizik a 8...

Mit tegyek, ha hisztizik a 8 hós kisbabám? Sokan azt mondják, ilyen korban nem tudnak hisztizni, de igen, tudnak! Ha nem az van, amit ő akar, akkor ordít. Egész nap szórakoztatni kell, különben unatkozik és sír.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem, de már teljesen ki vagyok készülve. Mindenáron menni akar, de még nem tud kúszni sem és én meg nem rohangálhatok vele egész nap a lakásban.

Próbáltam már, hogy határozottan rászólok, de semmit sem segít. 1 pillanatra abbahagyja, aztán folytatódik a hiszti.

Ha leteszem hasra, hogy próbálkozzon, akkor azonnal átfordul és sír... :(



2014. nov. 13. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem csak az zavarja, hogy menni akar már és még nem tud. Amint megatul közlekedni javulni fog. Tegyél elé hasonfekvésben valami izgit. Nekünk a tablet vált be egy kis gyerekdalos egyveleggel. Esetleg játszószőnyeg. Szerintem totál fölöslegesen szólsz még rá, hogy ne hisztizzen, még nem tart ott.
2014. nov. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Sztem is tudnak hisztizni. Kislányunk 9 hónapos és ha elveszem onnan ahova nem mehet akkor hátravágja magát, kapálózik, hangosan magyaráz. Igaz ő már közlekedik, mert tud mászni, fal mellett menni, meg önállóan tud 2m megtenni. Így igazából neki az a baja ha nem rá figyelek. Akkor nyekereg.

Ha elkezd hisztizni akkar ott szoktam hagyni, nem foglalkozok vele és akkor abba is hagyja és jön utánam.



Na bocsi ez nem a kérdésre volt igazán válasz csak azért írtam h nem csak a tied tud hisztizni.



Na amúgy sztem a tiéd nem unatkozik hanem mérges h nem tud menni. Érdekes játékot tenyél elé pont egy kéznyújtásnyira h próbálgassa. Én mindig ezt csináltam mikor tanulta mert nálunk is sokat mérgelődött. De amúgy nálunk a kúszási vágyat a szekrény alja indította meg, mindig ahhoz ment.

2014. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is. Én általában feladom és cipelem, csak ne hisztizzen :) Most kapott mesélő könyvet amit imád nyomkodni, meg szereti a pakolós játékokat. Ha gyakran variálom a játékokat előtte, akor egész jól elvan. Én már nagyon várom, hogy elkezdjen mászni, mondjuk akkor meg majd szaladgálni kell utána :)
2014. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Kúszás előtt nálunk is volt néhány nagyon nyűgös hét. Én nem hisztinek hívtam, persze lehet az is, de én is hisztiznék, ha nem tudnék sehova elmenni, de akarnék. Én vittem magammal, ha kellett, egész nap, hol a kezemben, hol magamra kötöttem, vagy mellette voltam a földön. A kúszással meg is oldódott a probléma (egy időre).
2014. nov. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hajjajj ,mintha az én kissebbik fiamról írnál,szinte lilára tudta ordítani a fejét mikor hasra fordult de nem bírt még se kúszni se mászni!magyarul többet akar csinálni mint amit tud!

Én nem bírtam nézni a "szenvedését",elvittem egy Dévényes gyógytornászhoz!

Na ő megnyomogatott neki valam iolyan pontokat,hogy az első alkalommal keresztül kúszta a dévényes szobáját,majd még1x elmetünk következő héten és utánna meg mászott mint a villám!Onnanstól kezdve pedig minen jó,halad normális ütemben a mozgása!

Most 22 hós és szalad,fut,rohan!

2014. nov. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Hát tegnap kiborultam én is lányom is.Ő mászik utánam de nehogy azt hidd h jobb lesz.Egész nap ölbe akart lenni de az nem megy.Úgy képzeld el wcre se akart kiengedni....

Én du 5kor feladtam s hagytam sírni, mert akkor még enni se tudtam

Magától abbahagyta 10 perc múlva mire megkajáltam.

Ma meg meg se tudom fogni...

Rakd hasra fordigasd vissza majd rájön.Nem vok a sírni hagyás híve de muszáj kicsit néha

2014. nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Megfogadom a tanácsokat és próbálkozunk! :)
2014. nov. 13. 19:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én babám is ennyi idős és bizony hisztizik rendesen. Ami talán "nem jó hír", hogy csak nehezebb lesz, legalábbis nálunk. A lányom már mászik, feláll és azóta nehezebb vele. Kézbe egyáltalán nem marad meg, kész tortúra az etetés, mert addig se marad meg míg ebéd van így rohangálok utána a kanállal, kajába úszik a szoba. Hisztizik ha nem ér el valamit, hisztizik ha felveszem, hisztizik ha valamit elpakolok, ha nem engedem ki a szobából, ha öltözni kell mászik el stb. Ha rászólok általában megáll egy pillanatra, nevet egyet és csinálja:). Szerintem nagyon nem tudsz mit csinálni. Én van hogy néha hagyom hisztizni, ha épp dolgom van, mosás, teregetés stb akkor magyon jól kifejlesztettem a szelektív hallásomat, máskülömben már megbolondultam volna:). Azzal nyugtatom magam, hogy ez még istenes viselkedés ahhoz képes amit majd akkor művel ha elkezd menni, rohangálni a lakásba, leverni, kipakolni, dackorszak stb.:)
2015. márc. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!