Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor fejre esik egy baba,...

Amikor fejre esik egy baba, hallott bárki is sérülésről? Agyrázkódás, koponyatörés, szellemi elmaradás?

Figyelt kérdés

eddig olyat hallottam, hogy a ct, stb semmit nem mutatott ki, (nincs törés stb)de ennek ellenére antibiotikumot kapott a baba.

az enyém is leesett még kicsinek, a házi gyerekorvos(akit később leváltottam)annyit mondott ilyen korban még rugalmasak a csontok, nem kell megijedni.

és el sem küldött még egy röntgenre sem!most hogy megint leesett 6 hós, ahogy utánanéztem olyan következményei is lehetnek, hogy az agy a koponyának ütközik, idegpályák sérülnek, vagy akár agyvérzés, halálra pánikoltam magam és ilyenekről egy szót sem szólt!!


a lényeg holnap viszem a kórházba (azért nem most, mert egész nap nem aludt és szüksége van rá nagyon, a másik, hogy a kórházban ilyenkor meg hétvégén mindig húzzák az időt(befektetnek feleslegesen)csak mert másnap lesz doktor, vagy hétfőn, mármint amikor nekiállnak vért venni, meg egyéb vizsgálatokat. (erre már nem is mondok semmit, hogy ennyit a gyerekosztályokról, meg ambulancuiáról)


szóval próbálnék megnyugodni valahogy, hogy ugye sokszor előfordul hogy a baba leesik, koppan a buksi mégsincs baj?


tüneteket nézve, eszméletvesztés nem volt, hányás, hányinger szintén nem, emlékezetkiesés szintén nem, pupillák fényre reagálnak, egyformák, különösebb nyugtalanság nincs(egész nap nyűgös volt, mert nem aludt, szóval ez is maradt), jelenleg nyugodt alvás van. azt hiszem kb ennyi lehet az agyrázkódás tünete.


és aröntgen 6 hónaposra már nem veszélyes ugye?


2014. nov. 13. 21:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
0%
hogy eshet le egy baba? nekem ugyan még csak 4 honapos de eszembe sem jutna olyan helyzetben hagyni hogy barmilyen modon leeshessen.
2014. nov. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%

A babák nagyon-nagyon sokat esnek,kelnek.Hidd el sokszor fog mér fejre esni.Ha nincs eszméletvesztés,hányás egyéb tünet,akkor felesleges kórházba cipelned!Igaza van a dokidnak!Nem is tudom,hogy jössz ahhoz,hogy megkérdőjelezd a döntését.Mondom ezt úgy,hogy gyerekklinikán dolgozom.

Ne akard kitenni a gyereked egy röntgennek,vagy ct-nek,mivel még olyan kicsi,hogy nem marad meg,így el fogják altatni,benyugtatózzák!Most komolyan,kell ez neked?

Borzasztó terhelés a szivének az altatószer!Akkor csinálják,ha bármi tünetet észleltél a fejsérülés után,vagyis csak akkor ha nagyon muszáj!

Azért mérlegelj,még mielőtt nagyobb bajt csinálsz,mint ami amugy van!

Egy ápolónő/anyuka

2014. nov. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos komolyabb baj is lehet, bar ahogy leirtad, nalatok nem kell aggodni, a doki azert nem art. Felsirt azonnal miutan leesett? Ha igen, az jo.
2014. nov. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Nyugi, nincs semmi baj.

A kisfiam 8 hónaposan kiesett a babakocsiból, nagyon-nagyon sírt, majd hányt, ezért rohantunk vele orvoshoz, aki kórházba küldött agyrázkódás gyanúval.

Ilyen kicsinek még nem kell ct, mivel a kutacs még nem zárult be, ezért azon keresztül ultrahangozzák, gyors vizsgálat, nem találtak nálunk semmit.Pár napig még figyelgették a viselkedését, de nem volt semmi.

Jobb félni mint megijedni, de ha nincs tünet, nem kell aggódni.

Amiket írtál, bevérzés, idegpályák sérülése ennek mind rögtön tünete van, úgyhogy ilyen biztos nincs nálatok.

Szóval nyugodtan aludjatok éjszaka, majd holnap megnézik, de szerintem őt is csak ultrahanggal mint az enyémet.

Jobbulást!

2014. nov. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
19%

Azért kíváncsi lennék h 6 hónapos és annál kisebb h esik a fejére??? Mond már meg.



Amikor feltudnak állni na akkor esnek beütik de akkor sem fejre esnek.


Orvosra kéne hallgatni nem magad okoskodni. Még ő több évig ezt tanulta te csak a netről szedsz infót amit akárki írhat.


Inkább jobban kellett volna rá figyelned. Mert ilyen kicsiként biztos h nem magától esik le. Majd ha feláll azt nem tudod kivédeni de eddig kellett volna.

2014. nov. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Szegyen, nem szegyen, a mi lanyunk is leesett a pelenkazorol, amikor 8 honapos volt. Asszony egyedul volt vele, egy pillanatra lepett el mellole, o meg siman lefordult. Szerencsere nem tortent semmi, es nyilvan felelotlenseg, de megesik sajna az ilyesmi, plane ha amugy egy nyugodt gyerek, es soha nem fickandozott vagy forgolodott elotte.


Oda kell figyelni, akkor is amikor artalmatlannak tunik a szitu.

2014. nov. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

hogy esett le, honnan?

a kérdésben még fejre esést írtál. azért szerencsés esetben nem esik fejre egy kisbaba. vagy elejtetted?

később meg már elesést írtál és hogy koppan a feje. azért a kettőú között óriási különbség van. ha esik és koppan a buksi akkor picit fáj neki nyilván de fél perc múlva kutya baja. ha fejre esik akkor bizony nagyon sok baj lehet.

amiről te írsz, az a megrázott baba szindróma, az nem történik meg elesésnél, ahhoz erősen meg kell rázni, hogy az agya a koponyájához csapódjon és ezzel maradandó sérülést okozzon, ez leginkább bántalmazáskor fordulhat elő, esésből nem.


remélem nálatok csak elesett a baba, akkor azért nem kéne túlparázni.

egyébként ezt a kórházas dolgot sem értem, ma nem hétvége van, holnap péntek. amiről írtál, az inkább holnap fordulhat elő, ma csütörtök van, nem hivatkoznak hétvégére, majd holnap...

2014. nov. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
Nem kötekedésképpen, de azt honnan tudod, h nem volt emlékezetkiesése?
2014. nov. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

köszönöm, kicsit megnyugodtam

igen tartok a röntgentől is amúgy


és mindentől, talán ezért vonzom a bajt mindig


első, gondolhatod, hogy magam sem tudom

első esetben még semmit nem is tudott(kúszni, mászni, semmit, olyan kicsi volt)a hatalmas fr.ágy közepéről abszolut nem értem, hogyan került a földre pedig órákig elemeztem a "röppályát" tehát srégan, háttal érkezett le, miközben én hason hagytam, utána majd belehaltam a gondolatba, hogy nyakát is törhette volna így, szóval valúszínű az bukfenc volt.

a mai meg körbepárnáztam mindenhol ágy közepére tettem és ezt megint nem tudom elképzelni, hogy került a földre(mert még mindig nem tud kúszni, mászni, de forogni igen)és szintén hason hagytam ott, de most fejjel érkezett, (homlokra, kuporgó formában)de akkora reccsenés szerűen koppant, hogy szerintem átestem egy kisebb szívinfarktuson!!!! igen a sírás, akkor ez adott erőt hirtelen, mert ha egy ájult babát kellett volna felvennem, hát ott maradtam volna én is.

2014. nov. 13. 22:13
 10/24 anonim ***** válasza:

A fiam 7 hónaposan ledobta magát a kanapéról amikor indultunk volna a városba és mellette ülve a cipőmet húztam. Mire elkaptam már lent is volt. Bedagadt az arca és ennyi.

Barátnőm fia kirúgta magát az üléből, szétment a feje és egy hétig a neurológián feküdtek, a gyereknek semmi baja nem lett maradandóan, (többször ellenőrizték, ultrahang, Ct, megfigyelések) de barátnőm pszichológushoz járt.


A védőnpm azt mondt a alegelején, hogy arra fel kell készülni, hogy minden baba legalább egyszer leesik valahonnan. Amikro hívtam, hogy megtörtént, akkor meg azt mondta, hogy a mi kanapénk azért nem olyan magas, de figyeljem, ha elájult, fennakadt a szeme, nem sírt fel, hány, vagy aluszékonnyá válik, akkor irány a sebészet (?).

2014. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!