Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődési elmaradás...

Mozgásfejlődési elmaradás miatt ma voltunk a doktornőnél, de majdnem sírva jöttem ki a rendelőből! Túlreagáltam?

Figyelt kérdés
kislányom 23.-án múlt 6 hónapos,és még sajnos nem forog.A gyerekorvos beutalt a megfelelő helyre,ahol szépen kiosztottak.Beléptünk az ajtón egyből pelusra vetkőztetni szegényt,és mindenféle ismerkedés nélkül már kezdődött is a fordulás.Szegény kislány akkor kelt fel egy idegen helyen és idegen ember forgatta,persze végig sírta az egészet.Ezután elmondta a doktornő,hogy egész nap szőnyegen kell,hogy legyen,ne vegyem fel,és ne ültessem.Bár sosem ültettük,tudom,hogy nem szabad.Hasaljon akkor is ha nagyon sír.Majd megkérdezte,hogy van-e otthon játék,és megoldható-e hogy szőnyegen legyen?Mindezt olyan hangsúllyal,hogy halatszott feltételezi nincs semmink.Azt mondta azért nem forog a kislány mert nem foglalkozom vele eléggé,és nem azért emelgeti a fejét és a lábait egyszerre mert fel akar ülni,hanem mert unatkozik.Szerinte szomorú hogy egész nap unatkozik.Pedig én a lehető legtöbbet foglalkozok vele,apa is,mama is.A forfást is többféle módon próbáltuk már.De a legjobb az volt,mikor megkérdeztem hogy a mélykocsi támláját egy nagyon picit megemelhetem-e,mert már nézelődne a lányom.Felelet:fektessem a kocsiba hasra. Sapkában,téli overállban,télen így hogyan sétálljunk?Mindenesetre a gyakorlatokat megcsináljuk,10.-én megyünk vissza.Úgy érzem totál azt sugallta,hogy én egy rossz anya vagyok.Se egy mosoly,se egy biztatás,hogy fog ez a forgás menni!!
2013. nov. 28. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ha valaki foglalkozik a gyerekével, márpedig feltételezem, hogy ti foglalkoztok vele, akkor mit kéne másképp csinálni, hogy a gyerek fejlődjön?

Amúgy tény, hogy fél éves korához képest már bizonyos dolgokat tudnia kéne.

De arra nem tért ki az orvos, hogy esetleg ez valamilyen izomgyengeséggel kapcsolatos dolog lenne?

Ugyanis minket is elküldtek annak idején gyerekideg gyógyászhoz, mondván, hogy 2 hónaposan már emelnie és tartania kéne a fiúnknak a fejét, de ő ezt 2 hónaposan még nem tudta, csak 3 hónapos korára, de neki a gyengébb izomzattal magyarázták ezt, tornáztatni kellett és mint említettem 3 hónapos korára már ment. Sőt, 6 és fél hónapos korára már stabilan ült, 11 hónaposan pedig már járt.

Pedig soha nem foglalkoztam vele másként, mint bárki más a gyerekével.

És nem vagy rossz anya, szóval nyugodj meg.:)

2013. nov. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd a lelkedre, biztos rossz napja volt- de tény, hogy nem volt túl kedves. Nem vagy rossz anya egyátalán.

Ha megnyugtat,én a fiamat 6hetes korától hordtam dévényezni, és így sem fordult 6hósan, azaz hanyattfekvésből hasra fordult, de csak egy irányból és ennyi volt hat hósan! Godnold el, mi lett volna vele, ha sehova sem hordom. Ő nagyon pici volt, gyorsan nőtt, és iszonyú feszes volt..... aztán 9hósan kúszott és 10hósan mászott, 15hósan járt, és egy éves koráig jártunk dévényezni.De utána rohamléptekben utolérte a kortársait. Értelmileg is.

A te lányoddal is így lesz szeritem.

Én azt csináltam a fiammal, hogy minden pelenkázásnál a franciaágyon átforgattam őt 3x jobbra és 3x balra. mindkét irányba 3x fordult, mire végigért az ágy. Ezt tanácsolom neked is, szépen a lábát kezd el keresztbe fordítani a teste előtt, tehát a bal lábát jobbra húzzad lassan a testével karjával már neki kell követnie a mozdulatot. Ha nem csinálja, akkor csak nagyon lassan húzd a lábát. Rá fog jönni szerintem.

Gyakoroljál vele, hidd el, napok alatt sokat fejlődnek.

Vagy még jó, ha plédben forgatod! akár zsip-zsuppozva is- azaz hintáztatod plédben úgy hogy forduljon át- de ezt óvatosan. Ha ez még túl sok lenne neki, akkor csak úgy, hogy a földön a pléden fekve a plédet kezd el mozgatni, hogy forduljon át!

:)

Csak nyugi, fog ő mozoni, ne félj!!

2013. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nincs semmi baja a gyereknek és ez a lényeg!:)lehet a doki szarabb passzba volt,te meg érzékenyebb. Én a fiamat dévény tornára vittem,ahol egy órát üvöltött a gyermekem.az hogy le kellett vetkőztetned pelusra,az ilyen.előtte persze egy két szóval haverkodhatott volna a gyermekeddel.esetleg megnézethetnéd másik orvossal,vagy ha jó viszonyba vagy a védőnőddel kérdezz rá erre a dokira,lehet azt fogja mondani,hogy ilyen mufurc mindig:)
2013. nov. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem,semmi mást nem mondott.
2013. nov. 28. 16:53
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam,hogy jövő héten lesz nálunk a védőnő,megkérdezem tud-e másik orvost.
2013. nov. 28. 17:07
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok azt hiszik h mindenhez van joguk... Próbáld elengedni a rossz érzést, sz.rd le... Igen is jó anya vagy!!!!! És rakd hasra, amikor csak tudod! Az tényleg segit. Erősíti a hátát. Próbáld lefoglalni hason ha esetleg nem szeret úgy lenni.

Kitartás!!!!!

2013. nov. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát majd fog forogni ha rájön az " ízére"!

Az én kisfiam 7 hónapos volt ( egyébként koraszülött, de teljesen egészséges) amikor először az oldalára fordult. És akkor még meg kellett tanulnunk ezután hasról hátra- hátról hasra. Úgyhogy tudom nagyon jól milyen az amikor mindent megteszel mégsem megy olyan könnyedén.

Érdekes pl. mert az én kicsikém megviccelte az orvosokat és a szakkönyveket is, mert először nem a hasáról fordult a hátára... ahogy az lenni szokott! Ő kérem szépen, mindig is hason aludt csak el és egyszer csak úgy gondolta meg kéne próbálni fordulni... :-) Addig-addig próbálkozott mígnem sikerült neki, hasról hátra. :-) Utána sokáig csak ezt csinálta.

Idő kellett mire megtanulta fordítva is.


Én hordom koratornára is. ott mutatták meg hogyan kell naponta tornáztatni. A legegyszerűbben úgy tudod megtanítani neki ha egy plédra rárakod, a lábait eligazítod és a pléddel együtt óvatosan gurítod, hempergeted... nnnna hát ezt nem tudtam valami fényesen elmagyarázni... és nagyon jó dolog a bébitornáztató/ játszószőnyeg.

Talán neked is megmutatta a doktornő iket csinálj vele, mert az hogy csak tedd ki szőnyegre attól még nem fogja tudni a baba hogy mit is kell csinálnia...


Keress ott a környéketeken gyógypedagógia szakszolgálatot, kérdezz rá hogy van-e ilyenre lehetőség valahol hogy fejlesztő tornára járhassatok. Mi is arra járunk, csak mi korai fejlesztőre. De vannak sima időre született babák is, annyi hogy ők is később csináltak ezt-azt de a gyógytornászok segítségével nagyon ügyeskednek.

Ráadásul ingyenes, csak orvosi papír kell hozzá hogy szükséges.

Mi 2-szer járunk 1 héten, a kisfiam imádja. Már 11 hónapos elmúlt, épp ma állt fel először. :-) lesz majd nagy örömködés a tornán ha ezt megmutatja a tornáztató néninknek!!!


Ne keseredj el, keress másik orvost, ezzel meg ne foglalkozz. Sajnos vannak ilyenek...

Nincs semmiről lekésve a babád, eljön majd az ideje mindennek.

2013. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elírtam bocsi...

" megviccelte a dokikat és a szakkönyveket, mert először nem a hátáról fordult hasra... hanem fordítva.... stb. :-)"

Belekeveredtem :-)

2013. nov. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak a forgás nem megy neki? A fejét megtartja? Mekkora a babád? Az én kislányom nagyobb volt mint az átlag, 7 hónaposan fordult meg először, két hétre rß kúszott, egy hét múlva mászott:)

Na de hogy érdemi válaszom is legyen: az orvos paraszt vagy rossz napja volt, teljesen mindegy a lényeg hogy az érzelmi terrorral ne törödj, peregjen le rólad, viszont a tanácsai nem rosszak :) a lepedős gurulós játékot mi is játszottuk dalolj vagy mondokázz neki közben :) és persze tedd hasra: elöször csak addig míg el nem kezd sirni. Várj egy picit aztán vissza :) ja és ami segithet: ülj úgy hogy ne lásson és kezd el szólongatni vagy rázz egy csörgőt :)

2013. nov. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vidd el egy maganrendelesre, ahol emberszamba vesznek es nem ugy kezelnek, mintha degeneraltak lennetek, ok meg maga Isten! Ne is gondolj ra, hogy ott jartatok, vidd mashoz!
2013. nov. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!