Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, Ti tudtátok ezt?...

Anyukák, Ti tudtátok ezt? Gastro szakorvos véleménye.

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk vizsgálaton, és azt tanácsolta, hogy 10 hónapos babáimnak így kéne étkezniük: reggel-este tápszer, délelőtt gyümölcs (turmixolva, a rostok miatt), ebéd és uzsonna húsos! főzelék. Már 8 hónaposan így kellett volna csinálnom. Joghurtot, tejpépet nem nagyon tanácsolta, inkább a glutént erőltessem (rántás, habarás, darált keksz, babapiskóta). Teljesen meglepődtem a napi kétszeri húsos főzeléken. Ja, és tejet legalább másfél éves korukig ne kapjanak. Nem egy fiatal doktornőről van szó, és teljesen elmagyarázta, hogy miért is kéne ezt így csinálni.
2010. jan. 28. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs semmi gond a napi kétszeri főzelékkel, lányom is kap néha. Nekem annó a védőnőm javasolta, mikor nem nagyon akart hizni a lányom.
2010. jan. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én 7 hónapos kora óta a védőnő tanácsára délben és este is húsos főzeléket adok a gyerekemnek. Illetve mostmár nem mindig főzeléket, mert már egy éves múlt, eszi sokszor a miénket.


Szerintem nem mondott rosszat a doktornő.

2010. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Tejet (tehén)hároméves korig hallottam. Hogy addig nem tanácsos.

Joghurton csodálkozom, miért nem, bár a gyümölcsöset nekünk sem ajánlották. Adalékanyagok és cukor miatt.

Legjobban az "erőltetésen" csodálkozom. Erőltetni semmit sem szabad.

Nálam az ilyesmi az ember szakértelmét megkérdőjelezi.

2010. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az erőltetésen nyilván nem azt értette, hogy le kell nyomni a gyerek torkán, hanem elsősorban azzal kell kínálgatni.


Tejet nálunk már egy évesen kapott, de ez esetben nem mernék nyilatkozni, mert gondolom, nem véletlenül voltatok Gasztro rendelésen. Szerintem fogadd meg a doktornő tanácsait.

2010. jan. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gondolom a doki az erőltetés alatt nem azt értette, hogy tömje a gyerekébe erőszakkal, hanem azt, hogy az anyuka nyugodtan kinálgassa azokkal is. Mondjuk a joghurtot és a tejpépet én sem értem (lányom is evett 8 hósan babajoghurtot, tejpépet is)
2010. jan. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10 hónapos a babám, a tejpépet 8 hónapos korában elhagytam, azóta a tejpép helyett is húsos főzeléket kap. tehát naponta kétszer. nem is hízik már annyira szerencsére, és nagyon egészséges. belegondolsz, te is kétszer eszel meleget egy nap. legalábbis annyiszor illene. :)
2010. jan. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyanígy ajánlotta a védőnőnk. 10 hónapos lányom is így eszik.
2010. jan. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is 2x adok húsos főzeléket a babámnak.Koraszülött volt és az utógondozóban és a mi orvosunk is ezt tanácsolta.
2010. jan. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az erőltetés szó helyett inkább azt kellett volna írnom, hogy a glutént helyezzem előtérbe. Bocsi, csak így rövidebb volt :) Én nem kifogásolom, csak meglepett, mert a háziorvosunk álláspontja, hogy uzsonnára mehet a joghurt minden nap. Natúr joghurtot adtam, gyümölccsel és gabonapehellyel. És szerinte lassan kaphatnának tehéntejet is. Mindegy, ahány orvos, annyi vélemény, de a gastros csak jobban tudja ezt a témát. Így most délben nagyüzemben gyártom a húsos főzeléket :) (négy adagot egyszerre)
2010. jan. 28. 15:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Én mindegyiket így etettem, azzal a különbséggel, hogy a gyümölcsöt délután adom. És az elős húsos főzelék pépes (Sinlac), és néha kihagyom a húst, ma pl. Sinlac-os spenót volt. De ez csak egy nap egy héten kb...

Tejet nem adok, joghurtot, egyéb tejes dolgokat sem, egyáltalán.

2010. jan. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!