Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most olvastam, hogy 4 hónaposa...

Most olvastam, hogy 4 hónaposan már hangosan nevetnek a babák és nyújtják a kezüket ha fel akarjuk őket venni. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Csak, mert az én babám 1 hete múlt 4 hónapos de egyiket sem csinálja. Mosolyog rengeteget, vagy ha nagyon élvezi, tetszik neki valami akkor a mosoly mellé még valami halk "hö" hangot ad, de semmiképpen nem nevezném nevetésnek, nem hogy hangos nevetésnek. A kezét se nyújtja előre mikor felveszem.
2014. nov. 14. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem nevetni nagyon hamar elkezdett,most ot honapos de Mar legalabb masfel honapja hangosan nevet ha valami nagyon tetszik neki.A kezet meg nem nyujtja.

Szerintem ez mindenkinel valtozo.meg nem hiszem,hogy aggodnod kellene.. :)

2014. nov. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem is emlékszem mekkora volt a kislányom amikor először nevetett, de talán 5 hónapos. Azt se rám hanem a rezgő oroszlánjára :D Nyújtani a kezét meg nem olyan régen kezdte el, most 9 hónapos. Egy a lényeg sohase mérd a babádat másikhoz. Mindegyik mindent másképp és máskor csinál, járj vele rendszeresen gyerekorvoshoz és hidd el ha valami nincs rendben ó észre fogja venni. Kérdezz tőle bátran :D
2014. nov. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

de!! a "hö" hang az az! :)(plusz, hogy: "de ari ott az a játék, hö". -ezt jelenti:))

csak lesz másmilyen kacaj is :)


nálunk pl fürdésnél teljesen tiszta már az, hogy "Hö-hö-hö", és határozottan állítom, ez nevetés, jókedv, habár nemigen társul mellé vigyor, inkább csak jókedvű, érdeklődő arc.



amúgy nálunk első kacaj 13 hetesen volt (vezetek babanaplót), amin még a baba is meglepődött, a saját hangjától :) (de előtte is volt, csak álmában, azt úgy el sem hittem igazán, hogy az volt)

2014. nov. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
karnyújtás felém nálunk 5 hónaposan volt, erre odamentem hozzá és úgy meglepődött, hogy kitaláltam a gondolatait :)
2014. nov. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam tiz hetesen kacagott eloszor,viszont csak most,8 honaposan nyujtja a karjait ha pl.az etetoszekbol veszem ki.
2014. nov. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3 hónapos volt, mikor először felröhögött valami számára vicces dolgon :) most is nagyon jókat tud röhögni, gurgulázva, olyan jóízűen kacag, hogy apjával mindketten felröhögünk mi is. most másfél éves :) :)


barátnőm kislánya viszont csak kábé 8-9 hónaposan nevetett hanggal (de lehetett látni rajta, hogy jól tud szórakozni, mosolyogni, tátott szájjal vigyorogni)


nincs jelentősége szerintem annak, mikor nevet hanggal a gyerek.


a kéznyújtás nálunk is később volt, tán már 6 hós is elmúlt... nem is tudtam, hogy van ennek is ideje :)


na mind1, ne foglalkozz a statisztikákkal, minden gyerek más. majd eljön mindennek az ideje, nem jelentenek semmit ezek a különbségek. a kis zseni babák és a komótos, kényelmesek pont egyforma képességűek lesznek 6 éves korukra...

2014. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fél éves, a kezét játékok, megmarkolni kívánt dolgok felé nyújtja - de olyanok felé, amit előzőleg bemért, hogy el is tud kapni. Mondjuk ő annyira nem igényli a kézben létet, külön "kérni" nem szokta. Szerintem neki elég, amit mi amúgy is kezdeményezünk testkontaktust.


Nevetést kb 3 hónapos kora körül kezdte, amolyan Beavis&Butthead stílusú "höhöhöhö" röhögéssel. Csiklandós is, ha a lengőbordáinál matatunk, akkor nagyon tud röhögni.

Újabban ritkán látott arcokra röhög. Hozzám pl heti 1-2 alkalommal jár magántanár vizsgára felkészíteni, őt amint meglátja, "kiröhögi" :) De a ritkábban látott (1-3 hetente) családtagokra is így reagál. Főleg a fiatalabb lányokra. Gondolom tetszik neki a kihúzott szem, hosszú haj - legalábbis a nagyszülőkre máshogy reagál, pedig egy részüket szinten csak havi 2-3 alkalommal látja.

Illetve egy fiatal srác is jár ide (tág rokonság), neki vastag keretes szemüvege, piercingje, fültágítója van, szóval van mit nézegetni rajta. Őt is "kiröhögi" külön provokálás nélkül.

2014. nov. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként pár napja kezdte el, hogy ha az apját hiányolja (tudja, hogy itthon van, csak a lakásban elmászkál), akkor abba az irányba néz, amerre utoljára látta és hangos "HEY, HEY!!" kiáltásokkal próbálja visszahívni. Ha sikerül, akkor szintén röhögés.
2014. nov. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ilyen "HEY" nálunk is van, ha kimegyek és nem jövök vissza :) (szintén 6 hós)
2014. nov. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*és ha nem jelenek meg az elsőre, egyre hangosodik :)
2014. nov. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!