Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozós anyukák! Tapasztalato...

Hordozós anyukák! Tapasztalatokat várnék, hogy mit válasszak. Mei Tai, vagy rugalmas kendő?

Figyelt kérdés
A mei tai-ról azt olvastam, hogy csak 3 hónapos kortól használható. Most novemberben érkezik a kislányom, az első időben csak itthon kötném magamra, mert vagy nagyobb tesó is, akivel közben foglalkoznék. Tavasszal használnánk a hordozót kint is. Mit vegyek? Mei tai, rugalmas kendő, esetleg kenguru? Olyan tanácstalan vagyok.

2014. nov. 19. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:

A rugalmas kendő elég rövid ideig használható, de újszülötthöz állítólag nagyon jó, én is most gondolkozom, hogy veszek.

MT inkább már ülni tudó babáknak ajánlott, sőt, talán még később, a szigorúbb iskolák járáshoz kötik. Nem támasztja olyan jól a babát, és az optimális csípő-pozíciótól nagyon messze van benne a testhelyzet.

A szövött kendő mindenre jó. Nem szeretnéd kipróbálni? Tanácsadónál pár óra alatt meg lehet tanulni jól kötni.

Kompromisszumos megoldásként vannak még kendőből varrt MT-ok, akár újszülött méretben is, ha ilyen mellett döntesz, akkor inkább kendős, mint "sima" MT.

Kenguru semmilyen korosztálynak nem ajánlott, károsíthatja a csípőt és a gerincet.

Csatos hordozó szintén inkább totyogó kortól való igazán.

2014. nov. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Novemberi a kisfiam, liliputi rugalmas kendőben cipeltük nyár elejéig, aztán csatos hordozóra váltottunk. Mi imádtuk, újszülött kortól használható, és nagyon kényelmes mindkettőnknek. A másodikkal is tuti használni fogom. A kengurukat egy életre felejtsd el, egészségtelen a babának!
2014. nov. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A nagyobb fiamnál szövött kendőt használtunk, de olyan durvának és merevnek éreztem. Szóval akkor ha rugalmas kendőt választok kezdésnek, az jó lesz? Az használható újszülött kortól és nem károsítja a babát sem?

Bocsi, de annyi mindent felsoroltatok. :)

A kenguru amúgy sem volt szimpatikus, de gondoltam azért rákérdezek. A mei tai sem egészséges ezek szerint.

2014. nov. 19. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:
nem is lehet egy lapon említeni a kettőt. és hiába írják a mei-tai-ok gyártói a 3 hónapot. egy 3 hónapos kis em látszik belőle. az a korosztály,akinek rugalmas kendő való (max 7 kilóig!,ezt is sokkal tágabb határokkal szabják a gyártók,némelyik 15kg-ot is ír,ami nonszensz. (ha veszel,fogod érezni,h. nem tart,elnyúlik a kendő egy 9 kilós gyereknél is már nagyon!) tehát az a korosztály,akinek a rugalmas kendő való, nem való a mei-tai. a mei-tai szigorúan véve inkább csak totyogóknak való,de MINIMUM tudjon ülni. javasolnám akarikás kendőt,aminek egyzserűbb a használata,mint egy MT-nak és az első naptól a hordozós kor végéig kihasználható.
2014. nov. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Milyen kendőd volt? Nagyon nagy különbségek vannak köztük. Pl. nekem a nandu nagyon keménynek tűnt. De egy jól betört didymos vagy hoppediz nagyon-nagyon puha! A többi márkát nem ismerem, de érdemes próbálgatni/kölcsönözni.

A mei-tai jó, de nem piciknek, totyogóknak már nem okozhat gondot.

2014. nov. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ilyen volt, csak dicsérni tudom. Nem nyúlt, puha, rendesen meg lehet kötni. A fiam két évesen volt 13 kg, úgyhogy sokáig használható.

2014. nov. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nandu volt nekem is, azt éreztem én is keménynek.

Köszönöm, hogy ennyien írtatok.

Akkor még a karikás kendőnek utána nézek és az utolsó link is tetszik.

Egy a gondom, hogy külföldön élünk, így a beszerzés kicsit nehézkesebb. Hogy őszinte legyek, itt szinte mindenki kengurut használ, talán egyszer láttam egy anyukát rugalmas kendővel.

2014. nov. 19. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!