Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fagyasztott gesztenyét csináln...

Fagyasztott gesztenyét csinálnék meggyel. Hogy kell? Főzzem? Melyiket? Segítstek! Nagyon első babás vagyok:-)

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Én még csak gesztenye- krumplit csináltam, a meggyeset nem tudom.

Simán megfőztem a krumplit és utána betettem a turmixgépbe a fagyasztott darált gesztenyével együtt. MOndjuk én olyat vettem, amire az volt írva, hogy fagyasztott, darált, főtt, natúr.

Én a helyedben, ha ilyen főtt, akkor csak natúr keverném a meggyel, nem főzném. De én a meggyet sokáig héjaztam.

1 éves kislány anyukája

2010. jan. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem héjaztam le a meggyet soha, nem lett semmi baja a babámnak. Sok babás könyvet olvastam, de ezt sehol nem láttam, hogy héjazni kéne, csak itt olvastam, hogy néhány anyuka ezt csinálja.

Szerintem a meggyet ne főzd meg, hanem nyersen turmixold hozzá a gesztenyéhez. Jó fincsi lesz, az én babámnak ilyesmi volt az első szülinapi tortája.

2010. febr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni olyan gesztenyét, amit az előző hozzászóló is írt pl a Sparban. Ez csak gesztenye, semmi más adalék(aroma, cukor)nincs benne és nem tömbben van, hanem darálva. Így ki tudsz venni keveset is. Ezt elég csak olvasztani és melegíteni. Bevallom, én a meggyet, cseresznyét sose héjjaztam le, csak jól összemixeltem. Nem volt belőle sose gond.
2010. febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én is fözök minden félét de a hal,és a gesztenyé -böl üvegesbébi ételt szoktam venni.

De ki is probálom a te receptedet mert van sok gyümim.

2010. febr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ajánlom Devics Józsefné: Csecsemők szakácskönyve

Minden benne van amit a hozzátáplálásról tudni kell.

Nekem segített, baráti körben ezt használtuk

2010. febr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én nem főztem sose.

A meggyet turmixoltam a gesztenyével.

Itt a recept:Meggyes gesztenye (7 hónapos kortól)


Én püréböl csinálom, az édesböl, mert a meggy meg savanyú. Felolvasztok kb. 1/3 gesztenyemasszát, meg kb. 30-40 ml meggyet és jól összeturmixolom. Ha nem elég folyós, egy-két kanálka joghurttal vagy hígra elkészített Sinlaccal higítom. Uzsonnára vagy lightos vacsorára tökéletes.

2010. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a pürékkel azért vigyázz, mert lehet benne rumaroma, tejszín stb.. Jobb a natúr dara.
2010. febr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!