Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemő altatása, rosszul...

Csecsemő altatása, rosszul csinálom?

Figyelt kérdés
2 hós babám csak kézben alszik el, amint leteszem, felébred és sír. Olvastam, hogy nem szabad sírni hagyni. Mindig felvettem és ringattam, de nagyon fárasztó, van, hogy éjfélig próbálkozunk. Eddig szépen elaludt, hogy ringattam egy darabig és letettem, de most már egyre nehezebb, egyre tovább igényelné, hogy ölben legyen. Leülni se tudok sokszor, csak a séta tetszik neki. Pedig reggel és délután egyedül, sírás nélkül is visszaalszik. Ma azt csináltuk, hogy ringattam és letettem vissza a kiságyába. Sírt szegénykém nagyon, de nem vettem fel. Ott voltunk mellette a kiságyánál, beszéltünk és végig simogattam a kis pofiját, hátát. Aztán elaludt. Ezzel rosszat tettem, hogy így hagytam elaludni? Tudom, hogy nem szabad sírni hagyni, de ott voltunk végig mellette. Nem akarom, hogy azt higgye, nem segítek rajta. Lelkiismeret furdalásom van, hogy nem ringattam tovább.....első baba
2014. nov. 19. 22:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Remélem tényleg kinövi. Pedig reggel és délután olyan ügyesen visszaalszik magától. Napközben is szépen alszik. Este alapból is nyűgösebb, remélem idővel jobb lesz. Addig meg kitartunk. :)
2014. nov. 20. 17:24
 12/17 anonim ***** válasza:
34%

Amikor beteszed az agyba es ott beszelgettek a feje felett, nem lehet hogy azert nem alszik el mert hallja a hangod es tudja ha sir ugyis felveszed mert ott vagy?

Ha kimesz a szobabol azt hiszi egyedul hagytad es sirdogal kicsit de nem veszed fel, hallja,hogy nem vagy ott, fogja magat es elalszik.

Parszor nehez lesz, aztan megszokja.


En se tudok ugy aludni, ha beszelgetnek mellettem.... ;)

2014. nov. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
46%

12-es!

De miért kellene sirdogálni hagyni egy 2 hónaoos pici babát? Gondolkodj már, mielőtt tanácsot adsz!

Semmiképo ne hagyja sírni! Kérdező! Vedd fel, és ringasd! Ha egész nap ezt kell csinálnod, akkor csináld! Nem teheted meg a babáddal, hogy nem állsz 24 órában a rendelkezésére!

2014. nov. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Persze ringassa 24 órán keresztül hogy aztán a végkimerülés miatt majd elejtse, roppant elmés tanács! Bírom azokat akik úgy adnak tanácsot, hogy a 2 éves gyerekük még mindig mellen alszik el mertnem tanították meg önállóan elaludni.
2014. nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
46%

14-es! A közel 2 éves kisfiam már 3 hónapja nem szopizik, a saját szobájában és a saját ágyában alszik, átalussza az éjszakát. 8 hós kora óta nem igényli a ringatást.

De addig minden pillanatban készen álltam kiszolgálni minden apró igényét is. Rengeteget ringattam, érdekes, sosem készültem összeesni a kimerültségtől! Lehet, hogy szerencsés alkat vagyok!?

Viszont azt mindenképpen túlzásnak találom, hogy a Kérdező ennyire ki legyen.merülve egy pAr hónapos baba mellett. Tegye a dolgát, ugrálja körül a csecsemőjét, most ennek van itt az ideje! Majd változik a helyzet.

2014. nov. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm mindenkinek a válaszokat. Azóta az alvással kapcsolatban annyit tudok írni, hogy visszatértünk az eredeti módszerhez. Tehát cici után elalvásig ringatom, így nyugodtabban alszik éjjel is. Érdekes, mert ez csak este kell neki, reggel szopi után magam mellé teszem aludni és magától elalszik, délután is, mondjuk ez szinte mindig így volt. Este viszont kell a ringatás, ezt meg is kapja, ezt igényli.
2014. nov. 26. 16:44
 17/17 anonim válasza:
Az én fiam is csak így alszik el. Ő 11 hetes, fürdés után cicire tettem, eleinte elaludt és simán betettem a kiságyába. Néhány hétig ment ez a dolog, aztán már nem aludt el, hanem ringatni kellett és halkan dúdolni neki, így aludt el. Most már fekve ciciztetem, néha elalszik, de kb 1 hete éjfél és fél 2 között tudom elaltatni. Addigra már nagyon fáradt és nyűgös. A kiságyban nem marad, nagyon sír, 2 este hagytam 5-5 percet sírni, én bőgtem kint, hát ezt többet nem csinálom! Inkább ringatom, simizem, amíg el nem alszik. Előbb utóbb majd leszokik róla, és nem fogja igényelni a közelségemet! :-(
2015. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!