Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babának mit adhatok...

6 hetes babának mit adhatok megfázásra?

Figyelt kérdés
Folyik az orra ès nagyon picit köhög. Cebion c vitamint adok neki, mit szabad mèg? Nurofent van itthon de az csak 3 hós kortól lehet. Nem èrem el sem a védőnőt sem az orvost...
2014. nov. 20. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért kellene bármit is adnod neki? Ha nincs láza, nem kell. A náthát orrszi-porszival tudod ellensúlyozni, ha nem kap jól levegőt. Tartsd melegben és kész. Ennyi. Nem kell mindenre rögtön adni valamit. Küzd az immunrendszere, ezzel is fejlődik!
2014. nov. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit adni neki, ahogy az elso irta ugy csinald.
2014. nov. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 3 hetes fiam most kászálódik ki belőle. Beszéltem doktornővel, el sem vittem, mert felesleges. Gyakori orrszívás, előtte tengervizes orrsprayvel feloldod a váladékot. Utána Nasivint lehet bele cseppenteni (csecsemőknek valót), és 2x5 csepp Cebion. Ennyit javasoltak.
2014. nov. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Felesleges bármit adni. Orrszívás a fontos, és az anyatej. Lázcsillapításra csak kúpot szabad még neki adni. C vitamin jó lehet, de én még nem adnám ilyen kicsinek, mert leterheli a veséjét. Nem tudod mennyi az igazi adagja, amit elbír. Ha van párásító az ilyenkor jó, hogy ne száradjon be a váladék. Mást nem nagyon tudsz tenni. Ha nincs láza nem is kell. De ha láza van, akkor csak a kúp!!! Azt gondolom felírta a gyerekorvos alapból? Nekünk legalábbis az elején felírta és eltettem hűtőbe és azóta is ott van:)
2014. nov. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor marad a c vitamin és az orrszivás. Kúp van itthon ha lázas lenne. Köszi mégegyszer mindenkinek.
2014. nov. 20. 11:53
 6/7 anonim ***** válasza:
esetleg még kálciummal tudod megtámogatni az immunrendszerét 1/4 pezsitabi vagy calciumusc fél ampulla
2014. nov. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Közben elértem a védőnőt és ő is a calcimusc-ot ajánlotta még, fél ampullával.
2014. nov. 21. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!