Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki olvasta a suttogó titkai...

Aki olvasta a suttogó titkai c könyvet, mit tanácsol a hiszti kezelésére kicsi babánál?

Figyelt kérdés
Nem olvastam a könyvet,de rá kerestem a netten a dac,hiszti kezelésének legjobb módjára,és egy helyen ezt a könyvet ajánlották.13 hónapos,még nem vészes a hiszti,csak ideges,sikít,és közben összeszorítja a kezét,többnyire akkor ha nem lehet,vagy nem tehet valamit.általában,ha magamhoz húzom az eddig megnyugtatta,de nem tudom jol teszem e.
2010. jan. 29. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Na nálunk a "magamhoz húzom" nem működik már (1 éves). Vagy gyorsan elterelem a figyelmét, vagy nem veszek róla tudomást. Pár másodpercen belül rájön, hogy nem megy a hisztivel semmire. Mostanában ez működik.
2010. jan. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi.nálunk még beválik.csak az az igazság,hogy olyan édesen csinálja,hogy elröhögöm az egészet,oda húzom magamhoz,és ilyenkor általában ő is nevetni kezd.
2010. jan. 29. 14:11
 3/5 anonim ***** válasza:

az enyém 10 hónapos, most lép a kisgyerekkorba.

mivel az első kötet alapján "neveltem" csecsemőként, és igen jó gyerek lett belőle, gondoltam, nem maradhat el a folytatás sem.

a könyvet ha össze kellene foglalnom, ezeket tanácsolja:

- a kis hisztire ne reagáljunk, mert azzal a gyerek eléri, amit akar

- ha olyan súlyos mértékig megy el a hiszti, hogy a gyerek veri magát a földhöz, el kell vinni a helyszínről, és meg kell vele értetni, hogy csak akkor mész vele vissza, hogyha nem fogja ezt tovább folytatni

(pl. ha a boltban hisztizik valamiért, akkor egyszerűen ott kell hagyni a kosarat, ki kell menni a boltból, és megértetni a gyerekkel, hogy addig nem mentek vissza, amíg le nem nyugodott, és csak akkor mentek vissza, hogyha nem fog hisztizni a játékért/csokiért)

- ha társaságban vagytok, és bánt más gyereket, azonnal közbe kell lépni, nem kell szabadkozni, el kell mondani neki, hogy ne csinálja ezt, mert az fáj. ha nem működik, ki kell állítani, úgy ahogy fent leírtam

- ha nyűgös, fáradt, akkor sem szabad tovább folytatni a programot, ilyenkor felesleges bármit erőltetni, haza kell vele menni, hogy ki tudja magát pihenni


ezek mellett nagy hangsúlyt fektet az egyéniség kibontakozására, a beszédfejlődésre, amit szintén nem erőltet, hanem inkább hagyja, hogy a gyerek ütemében haladjanak a dolgok.


tulajdonképpen arról szól a könyv, hogy a határvonalakat meg kell szabnunk a gyereknek, mert ha ezt nem tesszük, sose fog tudni jó és rossz között különbséget tenni, és hisztis, követelőző gyerekké válik. minden ilyesmit csírájában kell elfojtani, de nem veréssel, vagy szigorral, hanem úgy, hogy a gyerekkel érteti meg, hogy hol a határ.


el kell olvasni, nagyon jó.

2010. jan. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

akkor ezek szerint akkor teszek jót ha tudomást se veszek róla?ezek szerint nem jó ha magamhoz ölelem,és megnyugtatom.

köszi,kipróbálom.

2010. jan. 29. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, én már sok mindent kipróbáltam, 2,5 éves a fiam még mindig elég sokat hisztizik. A tudomást sem veszem róla nem működik, mert akkor olyat csinál, hogy figyeljek rá, pl dobál, csapkod. A legjobb szerintem a figyelem elterelés, mert akkor teljesen mással foglalkozik, nem a hisztivel.
2010. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!