Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6,5 hónaposan le kell tennem...

6,5 hónaposan le kell tennem a csupasz padlóra, vagy ráér még?

Figyelt kérdés

nincs járókánk, szőnyegünk, de észrevettem ha gyapjút terítek alá, arra pelust, akkor nem kúszni próbál, hanem a játékot húzza magához a pléddel.

most letettem a földre szegényke semmilyen játékot nem ér el, amit nem adok közveten oda, és még azt is"elhagyja" idő múlva elengedi,messzebb csúszik mert véletlen eltolja az ujjaival.


még felülni sem tud, nem tudom kell e most ezt alkalmazni.


2014. nov. 21. 17:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

tedd le a matracot, vagy vegyél egy szőnyeget, amit feltekersz, amikor nem kell.

Nem kell drága, úgyis bele lesz pépesítve minden étel később, csak valami nem gyűrődős kellene alá azért, feltéve ha padlófűtés van.

Én egy vastag sálból csináltam amúgy egy "csövet" és ráhúztam a kistestére, body+pulcsi+mellény+ez a kötött gyapjú sál derékmelegítőben tolja a fiam a földön, de nálunk hideg van a földön nagyon. Szőnyeg van alá véve, de ő már mindenfelé van, a szőnyegen a legkevésbé érdekes.

2014. nov. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó már ilyenkor letenni, nem baj, ha elhagyja a játékát, akkor valami ösztönzi a helyváltoztatásra. Rájön majd, hogy kúszással vagy forgással el tud jutni egyik helyről a másikra. Nem is kell rögtön visszaadni neki, ha nem mérgelődik nagyon. A felülés csak a kúszás és négykézlábra állás után következik majd.
2014. nov. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

azt hittem a felülés még kúszás előtt van


(de jó, hogy összevissza írnak mindent a neten..)


szóval ilyenkor már tanácsos a padlóra tenni?:(


kisebb szőnyegen nemhiszem hogy megmaradna(van polifóm, nem jó, ki lett próbálva)nagyra meg nem fogok beruházni.majd öltöztetgetem

2014. nov. 21. 17:41
 4/16 anonim ***** válasza:

Az is jó, ha leteszel egy plédet, arra meg egy lepedőt. Nem baj, ha eleinte mindig begyűri, inkább a lehetőséget kell megadni neki a mozgásra.

A legtöbb baba négykézláb állásból ül fel.

2014. nov. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

én 2 hónapos korától letettem a földre, vettem nagy szőnyeget a szobájába, arra raktam, de 6 hónaposan már nem tudtam szőnyegre tenni, mert lemászott róla.

az a baj, hogy várnál míg nem kúszik, de addig nem fog kúszni míg le nem teszed és már épp itt az ideje, hogy elkezdjen rá erősödni

2014. nov. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
pont a begyűrés miatt bizonytalanodtam el, úgy hogy tanulná azt hogy magát lendítse?mert az alap mozdulat pont az lenne, pl alkarra támaszkodva ahogy az alkart húzza maga felé, úgy nbillenne a törzse előre, de eddig nem jut el, mert közben megérkezik a játék
2014. nov. 21. 18:01
 7/16 anonim ***** válasza:

Habtapin nem gondolkoztál még?

A kisfiam megkapott egy részt a nappaliból, egyik felében habtapi, másikon meg vágott szivacs van (legolcsóbb), amire húztam huzatot. Tökéletesen működik, ha lebukja, lecserélem.

2014. nov. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én habtapiztam az elején, 3 csomaggal vettem, de nem nagyon vált be, borzasztó tisztítani, a babám meg felszedte a szélétől. Nem akartam szőnyeget én sem, a takarítás miatt, de végül vettünk, és nagyon jó lett, szép nagy szőnyeg, az a baba része, nagybín segítette a mozgását.
2014. nov. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Igen, kellene neki már, kell a tér a mozgásához és később az a baj, hogy sírni fog. Élő példa van előttem erre:


A fiam mászik emelt csípővel, bár még kicsit rozogán - vele egy idős unokatesója sír, mert ő ülni tud,de kúszni sem hajandó még és nem éri el a játékot.


Fiam földön volt tartva 5 hónaptól - unokatesó pihenőszékben és általában ölben, vagy kanapén ültetve.

2014. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Eddig nem is tetted le??? Sosem fog kúszni ha nem rakod le. Ne kőre rald ami hideg hanem a parkettára, nem lesz tőle semmi baja. Tedd hapi tapira ha nem akarod simán a földre. Nálunk is azon tanult kúszni arra raktam le mindig.
2014. nov. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!