Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20hónapos kisfiam pelenkakiüté...

20hónapos kisfiam pelenkakiütésére kenhetek candibene krémet?

Figyelt kérdés

A canestenről tudom, h használható. A betegtájékoztató is ír gyerekek kezeléséről. A candibene tájékoztatójában viszont se felnőtt, se gyerek nincs írva, csak maga a kezelés menete. Szerintetek?

Elvileg a két krém ugyanazt tudja. Candibene van itthon, szinte tele. Nem vennék canestent, ha nem muszáj.


2014. nov. 21. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
A pelenkakiütés nem gomba. A candibene meg gombára való.
2014. nov. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy az első írja. A canesten és a candibene gombára van neki pedig nem gombája van
2014. nov. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A pelenkakiütés velejárója a gombásodás is. A pelenka kiütés, azért olyan ronda, mert a sérült bőrön elszaporodnak a gombák. Holnap vegyél boraxos popsikrémet és az helyrehozza. Pár száz forintba kerül és nem idegeskedsz, hogy bajt csinálsz-e vele. A doki nekünk múltkor steroidos krémet írt fel rá, de nem mertem vele bekenni. Mondta a védőnőm, hogy vegyek boraxos krémet és azzal kenjem. Pár nap alatt helyre hozta.
2014. nov. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nálunk néha kivörösödött a gyerek sejhaja, de arra jó volt a scudocreme

aztán egyszer ki is pöttyösödött... és én meg kentem, kentem, szellőztettem a kis popsiját, hogy gyógyuljon, de nem múlt el. akkor elmentem orvoshoz, és azt mondták gomba, és kikevertek egy krémet a patikában, ami 3 nap alatt elmúlasztotta az akkor már 2 hete meglévő kiütéseket.


ha olyan krémet használsz a popsira, ami nem a célra van elkészítve (konkrétan nem az orvos írja fel a receptet, vagy a termék nevét neked) akkor még nagyobb bajt csinálsz.


a candibenét és canastent én amúgy se használnám még magamra se, kivéve ha az orvos konkrétan mondja. felborítja a flórák egyensúlyát az indokolatlan használat (bőr, hüvely).


pár forintért kikeverik a gyógyszertárban a készítményt.

2014. nov. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez tuti, h gombás. Volt már máskor simán kipirosodva, azt a normál popsikrémek helyre is hozták. Most viszont nem múlik. Sőt, még inkább gyarapszik. És "ki is van domborodva" a felülete. A canestenről olvastam, h segíthet rajta, most még nem olyan vészesen csúnya. De mivel itthon candibene van, ezért tettem fel a kérdést.
2014. nov. 22. 07:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Jobban jársz, ha megmutatod gyerekorvosnak és ha megerősíti, hogy gomba, akkor kened be.

Ha nem gomba és úgy kened, akkor még durvább is lehet a fertőzés.

2014. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok paramami, esküszöm, de én tutti nem kenném be semmi ilyesmivel. Ha a sima popsikrémek nem mulasztják el akkor orvoshoz mennék. Nálunk is volt pelenka kiütés, nem múlott el 1.5-2 nap alatt így elmentünk orvoshoz. Kaptunk rá való krémet és 1 nap alatt helyre is jött. Én ilyen felnőtteknek való Canesten és társait biztos nem kenném a baba popsijára. (a babák bőre amúgy is érzékenyebb mint a felnőtteké)
2014. nov. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!