Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok 20hónapos...

Mit gondoltok 20hónapos kislányom viselkedéséről?

Figyelt kérdés

Szeretném megosztani veletek egy fájó pontot az életemben,az én imádott testvérem lehurrogott a minap hogy milyen egy hisztis gyerekem van,mert lefeküdt a földre és ott pityergett,duzzogott,de nem sírt,üvöltött meg verte magát a földhöz..

Szerintem pedig példás viselkedése van a korhoz képest,leírom pár sorban..

-egyedül elalszik este,délben,nem kell ringatni őt,ha este megébred nem kell kelnem hozzá,mert kiszolgálja magát innivel,és vissza is alszik egyedül.

-ha bevásárolni vagyunk ő nagyon türelmes,soha nem hisztizik hogy unja már,eszi a kis kiflijét és nézelődik.

-ha vezetek,ő nem visít (mint tesóm kislánya) nézi az utat vagy pedig alszik,teljes mértékben a vezetésre tudok figyelni.

-megtudok tőle főzni bármit legyen az 4órás konyhában való töltés,a takarítással is ugyan ez a helyzet.

-egyedül,vagy a kiskutyával eljátszik .

-nem sír ha fürdik,akkor sem ha kiveszem a vízből.

-nem válogatós az ételben,mindent meg eszik (az ő lányha 15hós és sültkrumplin él)

-de,viszont mostanában duzzog,vagy ha nem sikerül a legót egymásra rakni akkor mérges lesz,de ha megyek és segítek rögtön meglágyul a kis arca,ha nem veszem fel mikor szeretné,akkor pityog egy picit,utálja ha tisztába teszem,nem szeret öltözni,a babakocsi sem a kedvence,nem pakol össze maga után,és a cipőjét mindig leveszi..

Ez az én pici lányom,és nem gondolom hogy ő egy pokol fajzat lenne,nagyon rosszul esik hogy rá húzta a hisztis jelzőt a lányomra,mit gondoltok a viselkedéséről a leírtak alapján?


Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat!!!

Szép hétvégét!


2014. jan. 19. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen életkori jellegzetesség, ha elkeseredik azon, amit önállóan nem tud véghezvinni. Normális reakció a sikertelenségre, ez vezet majd ahhoz, hogy tovább és tovább próbálkozik.


Érdemes nem hallgatni másokra a gyermekünkkel kapcsolatban, azt gondolom, vagy legalább is csak bizonyos szituációkban. Ha én úgy látom, hogy az én lányom az idő 99%-ban kiegyensúlyozott, egészséges, jól fejlődő kisgyermek, és csak azokat az életkori specialitásokat mutatja "rosszaságként" (???) amelyek minden gyermek életében bekövetkeznek, akkor nem állok meg ilyen kritikán gondolkozni, hanem azt mondom a tesómnak, hogy ugyan már, hiszen ebben és ebben nagyon ügyes, egy igazi nagylány, nem szeretném, ha ilyen, úgymond stigamatizáló jelzőket használnál rá, hiszen egyfelől nem igaz, másfelől én sem teszem ezt a te irányodba.


Mindig azt a kérdést teszem fel magamnak mások véleményét hallva, hogy mi az enyém a jelenlegi szituációból? Hisztis a gyerekem? Igen/nem? Nem...? Akkor...?

És ha igen...? Átlagos két éves ettől, a lelke, a teste rendben van, teszek valamit a hiszti kezelésére...? Igen? Akkor...?

2014. jan. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne törődj azzal, amit a tesód mondott, még fogalma sincs, mi vár rá! :-) És te sem! (bocs, ezt nem hagyhattam ki :-D )

Még csak most kezdődik anyukák, az én gyerekem 2,5 éves koráig angyal volt, soha egy hiszti, ügyes, jólevő gyerek, majd minden, MINDEN megváltozott. Olyannyira, hogy sokszor nem ismerek rá. Minden életkornak megvannak a sajátosságai, főleg majd ha közösségbe kerül, csak fogsz lesni, hogy az új "rosszaságokat" honnan tanulja...

A lényeg: csak magadra hallgass, ne törődj mások véleményével. :-)

2014. jan. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy néz ki, a fiam a lányodhoz képest maga a sátán. :DDD
2014. jan. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Szegyelhetned magadat ilyen kis pokol fajzattal. Hmmm nem is mutatkoznek vele :D


Ne vedd a szivedre a tesod csak irigykedik mert vegre valahara van vmi amibe bele tudott kotni. Nem vennem magamra. Te se tedd :-)

Semmi baj a kislanyoddal senki nem lehet tokeletes. Ez meg nem extra hiszti ami kezelhetetlen lenne. Tenyleg ne kattogjon az agyad ezen. Ha emg legkozelebb ezt mondja csak nevess rajta egyet, hisz tenyleg nem igaz.:-)

2014. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Jól esett kiírni magamból,mert a férjemmel nem tudom megbeszélni,ő utálja a tesómat!

És hát,neki a mi kislányunk maga a tökély..

2014. jan. 19. 20:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon is jó a kislányod :)

Ne törődj a tesóddal, gondolom a férjed se ok nélkül utálja... :D


Egyébként az nagy baj, ha egy gyereknél kimarad a dackorszak és a hiszti, mert ezek fontos lépcsői a személyisége fejlődésének!

2014. jan. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt írom, de a soraidból süt, hogy neked meg a tesód kislányáról nincs túl jó véleményed. Sőt, még inkább úgy tűnik, hogy nem a gyerekekkel van igazából bajotok, hanem egymással. Persze értem én, hogy mindenkibe úgy lehet a legnagyobbat rúgni, ha kritizáljuk a gyerekét (ahogy teszed ezt te ugyanúgy a tesód gyerekével, ahogy ő tette a tieddel), de ez a probléma nem fog megoldódni attól, ha itt harmincan elmondják, hogy igazából tökéletes gyereked van.

Bocs, ha nem egészen ezt a választ vártad. A hisztis meg nem egyenlő a pokolfajzattal, a 2 év körüli gyerekek túlnyomó többsége többé-kevésbé hisztis, ezen nem kell megsértődni. Persze az anyuka képébe vágni elég nagy illetlenség, de a tesód sem a pokolfajzat kifejezést használta.

2014. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!