Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek ha a 20hónapos...

Ti mit tennétek ha a 20hónapos gyermeketeket a bölcsődében megharapná egy másik gyerek? (véres, lila, feldagadt)

Figyelt kérdés
Egyáltalán milyen jogi következményei lehetnének az ügynek?Már 2 napja nem alszom és a bölcsőde csak azzal védekezik,hogy nem tudnak minden gyerek mellett ott lenni éjjel nappal.Ráadásul nem ez az első eset.

2012. júl. 11. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Kérnék egy rendkívüli találkozót, amin a gondozónő, a vezető és a másik szülő(pár) is jelen van.

Egyébként nekem sajnos az a tapasztalatom, hogy a bölcsiben a végletekig hárítanak, és magyarázzák a bizonyítványukat.

Kérdés még, hogy mennyi idős a másik gyerek?

Ha kisebb mint a tiéd, sokat nem lehet vele kezdeni, max. jobban figyelni rá.

2012. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a bölcsőde nem tesz semmit akkor a harapós gyerek szüleivel beszélnék. Ha nem változik semmit és mivel említetted, hogy nem az első eset tehát van még sértett akkor összefognék a szülőkkel és kérnénk a gyermek eltávolítását a csoportból.
2012. júl. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen. A 2. esetnél elbeszélgettem apukával. Megmondtam neki, hogy nem érdekel mit csinál a gyerekével, de ha mégegyszer bántja az enyémet, akkor én beszélgetek el a gyerekkel. Érdekes módon azóta nem bántja az enyémet (ez még tavaly ősszel volt.)

Nyilván én sem tudtam volna mit csinálni a gyerekkel, de legalább apukára valamilyen szinten hatott a dolog...

2012. júl. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nyilván igen felkavaró az ügy, és nagyon elgondolkodtató, hogy mennyire tudnak figyelni a gyerekekre vajon a gondozók, és nem lehet-e nagyobb baja is a gyereknek, ha nem figyelnek eléggé.

A jogi következmények alatt azt érted, hogy a bölcsődét beperelnéd?


A harapással kapcsolatban egyébként nekem az a véleményem, hogy sajnos igen elterjedt szokás a kicsik közt, azonban túl sok mindent nem lehet ellene tenni. Úgy értem, nyilván a szülőknek tudatosítani kell a gyerekben, hogy ezt nem szabad, azonban nem szabad azért elítélni mondjuk egy szülőt, mert a gyereke „harapós”. Ezt saját tapasztalatból mondom, ugyanis mikor az én gyerekem bölcsődébe járt, őt is megharapták párszor – és csodák csodája, egy idő után ő is harapni kezdett.

Ez egy irtó hülye helyzet, mert nyilván van gyerek, aki azért harap mondjuk, mert a szülei játékosan harapdálják otthon a kis kezét/lábát, és eltanulja, de még nem tudja irányítani az erejét, így nagyot harap – és van olyan, mint az enyém volt, aki nem otthonról hozza, hanem eltanulja a többitől. Most ilyenkor azért patthelyzet az ügy, mert egy bölcsis gyereket nem lehet leszidni otthon olyanért, amit a bölcsődében tett.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne ess bele abba a hibába, hogy azt gondolod, a harapós gyerek a szüleivel együtt elítélendő.

Azt gondolom, a bölcsődében/óvodában/iskolában történő dolgokat ott helyben kell megoldani. (Persze ahogy nő a gyerek, lehet és kell is ezekről beszélni otthon.)

2012. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyomatékosan megkérném a gondozónőket, hogy próbálják elkerülni, hogy egymás mellé kerüljenek. Egyébként ez gyakori. Nem is értem, fel akarsz valakit jelenteni? Ilyen pici gyerekeknél ez előfordul. Nagyobb gyerekről van szó, vagy egy csoportban vannak? Ha sok a gyerek, akkor nem lehet elkerülni a hasonló helyzeteket.
2012. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5. vagyok megint. Természetesen igazad van! Nem kéne, hogy ez történjen. Most visszaolvastam, amit írtam és kicsit nyersen jött le...

A lényeg, ne hagyd annyiban, de sajnos túl sokat sem várhatsz. Én a jóindulatra játszanék, esetleg vinnék valami kis ajándékot, hátha jobban figyelnek a gyerekemre...

2012. júl. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Igazából nem akarok én senkit feljelenteni,csak azt szeretném ha történne valami az ügyben hogy ez ne fordulhasson még 1x elő.Én konkrétan a nevelőnőre vagyok pipa aki velük volt,mert ez már nem az első eset,hogy történik vmi a lányommal és ő azt sem tudja megmondani,hogyan történt,mert nemhogy nem látta,de még a teremben sem volt.Ez a harapás eddig a legsújosabb eset,de volt már fakockával ütlegelés(feldagadt lila lett az arca)véres karmolásnyom a háta közepén és egyszer a szája is felrepedt,mert beverte a mosdóba mikor fellökték és mindez annak a nevelőnőnek a "felügyelete" alatt.(a sérüléseket más-más gyerek okozta.)

Engem a legutóbbi rázott meg legjobban és azt gondolom érthető hogy nem akarom megvárni amíg esetleg a fél szemét is kiverik...

Rájuk bízom,fizetek érte és mégsem tudnak vigyázni rá.Ezért írtam ide,hátha valakivel történt már hasonló eset és van vmi ötlet,hogy mi a megfelelő lépés ilyenkor.

Köszi még1x!

2012. júl. 11. 15:47
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdésednél még úgy voltam vele, nem is írok. Mert nem lennél boldog a válaszomtól. Én egész egyszerűen hinnék a gondozónőnek, hogy egy véletlen eset volt, és fátylat igyekeznék borítani rá. A gyerekemmel pedig próbálnék beszélni az esetről, próbálnám oldani benne az esetleges felgyülemlett gőzt, és megpróbálnám elmagyarázni, hogy kerülje az ilyen szituációkat amennyire csak teheti. Amúgy megtörtént velünk is, hogy megharapta egy nála kisebb, de sokkal agresszívabb gyerek az arcát, én így reagáltam le. Többet hál' Istennek nem történt meg. Viszont az utolsó hozzászólásod már elgondolkodtatott. Volt ugyanis egy gondozónéni, akinél érdekes módon sokkal több baleset történt, mint a többinél. Szerencsés voltam, mert az én lányom ált. kikerülte a konfliktusokat, de egy nap megyek érte, és ez a gondozónő adja ki a gyerekem. Semmit nem mondott volna, csak ahogy lehajoltam a lányomhoz vettem észre egy kisebb karmolást az arcán. Kérdem a gondozónőt, hogy mégis mi történt. Mire közli: kakaskodott a lányom egy másik gyerekkel egy játékon. Meglepődtem, mert nagyon nem az a temperamentum, de még titkon örültem is egy kicsit, hogy végre ki áll magáért. Nos otthon vettem észre, hogy be van lilulva a szeme is, hazáig egy szót nem akart mondani nekem. Otthon aztán ömleni kezdett belőle a szó, hogy egy csoporttársa, hogyan rugdosta meg. Nos, én azonnal hívtam a vezetőnőt telefonon. Elmeséltem nyugodt hangnemben a történteket és megkérdeztem a vezetőnőtől, hogy ez így normális eljárás volt-e. Mikor hétfőn mentünk újra bölcsibe, látványosan meg volt sértődve a kedves dadus, év végén fel is mondtak neki (gondolom nem mi miattunk, hanem több ilyen panasz lehetett rá). De az biztos, hogy még egyszer nem történt ilyen a lányommal. Talán jobban figyeltek rá?
2012. júl. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia velünk is törtent hasonlo eset elmeselem gyorsan, 21 hos most a kicsim öt is megharapta a barätnöje a bölcsiben, pont a kis pofijät tiszta lila volt verzett is es kb egy honapig megvolt a helye. Mikor mentem erte egy mäsik kisläny mär az ajtoban azzal fogadott hogy megharapta a Shara az Elisabeth-et, hät mikor meglättam... Aztän jött azonnal az ovonö es mondta hogy magyon sajnälja de annyira gyorsan törtent az eset nem tudta megakadälyozni hozzäteszem hogy a mäsik kisläny is 2,5 eves tehät igazäbol nem sokmindent lehet velük csinälni. Persze az ovonö mondta a mäsik kisläny anyukäjänak is hogy mi törtent meg is mutatta neki az länyomat. Mäsnap jött az anyuka a kislännyal bocsänatot kert es mondta hogy nem szokaott ilyet csinälni a länya,es megmagyaräztäk neki hogy nem szabad harapni stb,Es kapott egy jäteknyuszit a kislänyom fäjdalomdijul. Meg persze megigerte hogy nem fogja többet megharapni. Ezt azert irtam le neked hogy elöfordul ilyen nagyüzemben, Amugy a ket csaj barätnök mindig värjäk egymäst az ajtoban, segiti bevinni a hätizsäkjät, eggyütt jätszanak es megis elöfordult ez az eset, tehät en mondjuk elhiszem hogy az ovonö nem gondolta, es nem figyelte öket annyira.
2012. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!